Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Boxe magnat si receiver Denon

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
https://forum.softpe...os-522-de-la-0/

#38
xerxes_ultimate

xerxes_ultimate

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 15.05.2008
@FloriN_83 - multumesc de link am citit - foarte interesant.
Ai vreo recomandare de filme ATMOS/DTS:X pe care le-ai testat?
Ai facut si un test la surround cu sub-urile taiate si joasele redirectate pe 2002?
La stereo ai active si sub-urile ?

#39
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Toate filmele se aud bine pe atmos, mai impresionant sau cu efect mai indelungat a fost Mission: Impossible - Fallout , faza cu elicopterele, zgomotu elicilor a fost doar din tavan

Nu am incercat filme fara sub-uri, nu o sa intreaca front-urile doua sub-uri, dar cum am mai spus, front-urile le-am tinut pe large si erau infundate, nu aveau medii si inalte, acum stau pe small si tot bas-ul vine din sub-uri

La stereo tin doar front-urile, dar nu prea ascult la ele, e adevarat front-urile ofera mult bas dar nu la inceput, abia dupa 50-100 ore de rodaj vor oferii bas, la inceput chiar mi se pareau flat

Mai am de lucrat la acustica camerei, peretii find prea goi imi ofera ecou, si asta afecteaza efectele din tavan, cu un tratament bun simti altfel sunetu de unde vine.

Edited by FloriN_83, 20 January 2019 - 21:50.


#40
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Fronturi mari setate pe large in combinatie cu un receiver entrylevel este reteta ideala a insuccesului.


#41
GabrielDrG

GabrielDrG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 18.01.2019
Dacă mi-aș permite un receiver de 2000 de euro cu drag l-aș lua, fiecare cu bugetul lui :)

#42
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
Din cauza asta incercam sa-ti explicam ca un subwoofer tine loc de front-uri mari cumparate inutil

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate