Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Militia romana in actiune !

* * - - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
420 replies to this topic

#307
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 00:31, said:


Aiurea. Este supusa modificarii permanent.
Baga in dovleac. :lol:
Dar nu o schimbi avind spasme de astea cu drepturile omului cind te intreaba politistul ceva , se schimba printr-o alta lege.
Ok, este posibil sa auzi si intrebari mai ciudatele dar in general sint intrebari normale , de bun simt si vorba dulce multe aduce, mi s-a intimplat personal si este o arma parapsihologica redutabila .

#308
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Depinde de intrebare. In Romania se intampla sa te intrebe si daca ai nevoie de p.la. Si atunci ii intrebi si tu daca au nevoie de una, undeva.

View Postflovio, on 23 ianuarie 2019 - 00:35, said:



Ha, ha ! Cu ce ma contrazici? Tot o norma juridica este. Si asa modificata. Ai multe de bagat la dovleac.
))))
Se modifica ptr ca nu reflecta in totalitate normalitatea.

Edited by Cr1spy, 23 January 2019 - 00:50.


#309
flovio

flovio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,386
  • Înscris: 07.07.2010

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 00:48, said:

Depinde de intrebare. In Romania se intampla sa te intrebe si daca ai nevoie de p.la. Si atunci ii intrebi si tu daca au nevoie de una, undeva.


))))
Se modifica ptr ca nu reflecta in totalitate normalitatea.
Asa tata! Sa reflecte in totalitate.

#310
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMembruAnonim, on 22 ianuarie 2019 - 22:21, said:

Nici cu buletinu nu e obligatoriu sa circuli la tine, iar legitimarea se face doar daca ai incalcat legea sau exista suspiciuni, indicii bla bla...  Au si la noi sistem de verificare dupa nume prenume si data nasterii . Avem legislatia armonizata la normele UE (care sa defineasca statul de drept) insa de multe ori nici politistii nu le cunosc ...
Nu poate nici Dragnea sa dea o lege cum vrea muschiu lui ca si-o ia in bot de la PE. Spre exemplu cum au incercat cu taxa de mediu (auto) - au supt-o !

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 00:48, said:

Depinde de intrebare. In Romania se intampla sa te intrebe si daca ai nevoie de p.la. Si atunci ii intrebi si tu daca au nevoie de una, undeva.

va cade blazonu sa-i raspundeti politistului adevarul este?
Este ca nu prea aveti trecere in grupul vostru? Ca nu prea ati fost imbratisati cand erati mici?

Eu m-as feri doar cand as merge la ciordit. Poate si d-aia ca n-aveti servici si va e rusine este?
Iar cand va zgarie unu ligheanu va duceti sa cersiti "dreptate" la politie este?
Ca trebuie sa-si faca datoria.

V-am mai zis, am vazut prosti d-astia multi care obstructioneaza ridicarea de ligheane parcate ilegal, ca trebuie si ghiolbanii sa aiba drepturi europene, si tot prostii se plang ca ambulanta nu poate sa ajunga la coma alcoolica

#311
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Este ca habar n-ai ce vorbesti ? Doar te crezi super interesant, desi jumate de forum rade de tine ?
Inclusiv de limbajul tau de argou. Iti dai seama cat de ridicol esti, vorbind ca un cocalar arogant, facandu-ne pe noi ciori cu ligheane ?

Fix asa sunt si politistii care habar n-au de profesia lor. Au "impins" niste verzisori, au iesit din ghetou si se cred forte de ordine si "disciplina".

Dar, cand s-or trezi cu camere de luat vederi in piept, ca in State, sa vezi ce repede vor face la FF cei 7 ani de acasa... si le trece si sa faca pe psihologul de mahala...

Edited by Cr1spy, 23 January 2019 - 07:37.


#312
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 07:16, said:

Este ca habar n-ai ce vorbesti ? Doar te crezi super interesant, desi jumate de forum rade de tine ?
Inclusiv de limbajul tau de argou. Iti dai seama cat de ridicol esti, vorbind ca un cocalar arogant, facandu-ne pe noi ciori cu ligheane ?

Doare?
Good!

#313
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Adica, tu te mandresti ca nu te simti niciodata ? Nici macar sa cauti in dex ce inseamna refuleaza, sa nu te mai faci de tot rasul, cand il folosesti in loc de defuleaza.
Ca pana si ciorile cu lighean stiu diferenta, numai tu nu inveti nimic, fiindca ti-ai atins limita de stocare, este ?

Edited by Cr1spy, 23 January 2019 - 07:58.


#314
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 07:16, said:

Doar te crezi super interesant, desi jumate de forum rade de tine ?
Sshht, nu ne da de gol! Se potolește naibii și noi de cine mai râdem după aia? :P

#315
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cheama-l pe celalalt geniu "dezintegrat" in lumea civilizata, care te-a citat in semnatura, sa nu-l scape careva pe forum, neremarcat. :lol:

#316
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ca sa-i raspundem lui Dexterash care nu stie sa citeasca pana la capat:

Quote

However, you are not obliged to answer these questions and cannot be charged for not doing so. You can walk away or say ‘I am using my right to remain silent’, just make sure you do so in a calm and polite manner. Without further evidence to suspect criminal activity, you are free to continue your day as usual.
https://www.studyint...d-by-uk-police/

Daca au motive sau exista indicii suspiciuni de infractiune, contraventie, se face o investigatie, control tematic (sic!)bla bla... legea ii da dreptul sa te legitimeze, sa te retina, sa te controleze sa te interogheze (in prezenta avocatului) etc... e normal oriunde!

Altfel ce dracu tot delirati aici cu Nazi Germany State ?!!! Se pare ca unii sunt in limba si dupa perioada comunista...
Mergeti ma la Canal la munca patriotica si lasati-ne Constitutia  in pace ca si asa e destul de hartanita de pesedezi!

Edited by MembruAnonim, 23 January 2019 - 09:45.


#317
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ce scriu politistii pe Facebook:

https://www.aktual24.ro/cum-a-fost-umilit-godina-de-seful-politiei-te-masturbezi-mizeriile-tale-le-citesc-scursurile-societatii/

#318
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View PostMembruAnonim, on 23 ianuarie 2019 - 09:40, said:

Ca sa-i raspundem lui Dexterash care nu stie sa citeasca pana la capat:
Auzi, nu doare? Au inventat ăștia pastile noi?

View Postdexterash, on 22 ianuarie 2019 - 22:53, said:

Desigur, asa cum e dreptul tau sa nu raspunzi intrebarilor, asa e si dreptul lui sa te intrebe. Mai departe: nasol e cand devii suspect ca e posibil sa cari ceva dupa tine si de aia refuzi. Mno...


#319
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ia o pauza de la Mein Kampf !
sa-ti traduc :

Quote

you are not obliged to answer these questions and cannot be charged for not doing so.
Nu este un motiv de a fi incriminat pentru ca nu raspunzi intrebarilor...

#320
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cum ar fi sa nu raspunzi unui politist ? Te acuza ca-l injuri de mama in gand...

#321
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 10:07, said:

Ce scriu politistii pe Facebook:

https://www.aktual24...ile-societatii/
E trist, dar asta e sistemul sclavagist in care lucreaza politistii nostri si care se rasfrange apoi in comportamentul lor fata de cetateni. Daca sefu face asa cu mine si eu sunt sef pe strada si le arat eu fraierilor ca sunt persoana importanta si suverana. Putini au caracterul/educatia lui Godina sa discearna ca rolul politistului e sa ajute/serveasca cetateanul nu sa-l intimideze, hartuiasca, abuzeze, etc...

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 11:43, said:

Cum ar fi sa nu raspunzi unui politist ? Te acuza ca-l injuri de mama in gand...
Ultraj ptr, sfidare sau chiar Lezmajestate!

Opinia guzganilor sefi din politie despre populatia de pe facebook:

Quote

— Ce oameni, ma? Cine isi pierde timpul sa iti citeasca tie mizeriile? Iti zic eu cine. Cefe late si oameni fara carte, ca un om serios nu citeste asa ceva....

Mizeriile tale le citesc scursurile societatii”

Edited by MembruAnonim, 23 January 2019 - 12:26.


#322
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Prostii.
Îi poți spune civilizat " domnule, mă grăbesc, am treabă, poftiți actele, dați etilotestul sa suflu in el, mulțumesc, la revedere."
Tu scapi repede, el e mulțumit că te a auzit vorbind coerent, e clar că nu ești nici beat, nici spart de droguri, ăsta fiind de fapt scopul întrebărilor, trece la următorul.
Când începi cu aiureli, dar de ce m ați oprit, dar aveți ordin de misiune, dar etilotestul e verificat metrologic și alte n tâmpenii e clar că nu te grăbești și doar ai chef de cârâiala. Pierdere de timp pt amândoi.
De cele mai multe ori, raspunzand așa, nici nu s a mai folosit acel etilotest, mi a dat actele și mi a spus drum bun.
Unii au talentul sa și complice viața...

#323
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Îi poți spune civilizat " domnule, mă grăbesc, am treabă, poftiți actele, dați etilotestul sa suflu in el, mulțumesc, la revedere."
Ai uitat sa spui de unde vii, unde te duci, cu cine te intalnesti si unde lucrezi - Busted!
Nu-i asa ca ne trebuie cursuri de interactiune cu politistii? Sa invatam cum sa ne comportam cat mai lingusitor cu organili... sa invatam sa fim mamalichly!
Altii au talent sa fie carpe... ai dreptate!

Edited by MembruAnonim, 23 January 2019 - 13:28.


#324
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCr1spy, on 23 ianuarie 2019 - 07:57, said:

pana si ciorile cu lighean stiu diferenta, numai tu nu inveti nimic, fiindca ti-ai atins limita de stocare, este ?

View PostMembruAnonim, on 23 ianuarie 2019 - 12:13, said:

E trist, dar asta e sistemul sclavagist

Este ca "duare?"
Ia ziceti cu ce va ocupati si ce ligheane aveti fiecare?
Este ca va e rusine?
:lol:
Love ya guys, <3

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate