Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

E-M1X

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#361
idaho333

idaho333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 08.02.2007

View PostStefanSC, on 03 aprilie 2019 - 12:54, said:

Politica Panasonic. Nu dau piese de schimb pentru obiectivele PanaLeica. Acestea sunt trimise in Japonia pentru a fi refurbished si utilizatorul primeste alt obiectiv refurbished (daca e in garantie) sau plateste ~850 de lire daca nu e in garantie.
Uaaau....ok, un pic socant. Doar pentru cele Leica? Cele Panasonic normale se repara?

#362
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Apropo de subiect, m-am jucat Sâmbătă puțin cu E-M1X. Mi se pare super OK ergonomic.
O singură dată am folosit un DSLR cu grip vertical, un D610, dar Oly mi se pare mult mai OK.

#363
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011

View Postidaho333, on 03 aprilie 2019 - 14:14, said:

Uaaau....ok, un pic socant. Doar pentru cele Leica? Cele Panasonic normale se repara?

Din pacate nu stiu daca doar cele Leica sau si cele Panasonic. Poti sa sapi pe forumul DPR a fost scandal cu asta in urma cu 1 an.

#364
cristi_cost

cristi_cost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 09.11.2005
Pretul joaca si el rolul lui dar mai important pentru mine e sa am flexibilitate. Ma astept sa primesc ceva taxe inapoi si sa vad daca o sa ma bag pe acest sistem, o sa mai bag ceva bani in actualul sistem ori imi finantez mai bine urmatorul concediu.

#365
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Am postat gresit scuze

Edited by xymzar, 10 April 2019 - 18:53.


#366
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Un aparat foarte fain care a ajuns la un preț chiar abordabil și va primi în curând un update important. Chiar sunt curios cu ce vor veni nou.
https://www.43rumors...irmware-update/

#367
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Aparatul ăsta e o știre?

#368
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Desigur că nu mai este de multă vreme o știre, dar am postat aici o știre despre un nou update pentru el.

#369
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
M1X la mai bine de un an după apariție. Un aparat absolut superb din toate punctele de vedere.
https://mirrorlessco...one-year-later/

#370
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mircea Bezergheanu prezintă meniurile lui M1X și M1mkIII într-un mod absolut original și interesant, total diferit de ceea ce se regăsește pe youtube pentru că nu doar că prezintă meniul ci și explică fiecare funcție în parte și dă exemple de ce să alegi o anumită funcție sau nu.
Este multă muncă în spatele acestei prezentări și este făcută foarte bine și pe înțelesul tuturor, atât pentru începători cât și pentru avansați.
Sunt mulți care l-au contestat pe Mircea și poate că are și el tarele lui, dar omul este super meseriaș și de necontestat.
Mircea nu pune prea des cadrele lui cu adevărat bune. Pot să vă spun însă că am vazut la el niște cadre care sunt cu mult peste cadrele de prezentare oficiale ale tuturor producătorilor mondiali. Îmi asum afirmația asta.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yZAv2E9kOr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate