Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...

Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje
 Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Iphone 6s 16gb versus Samsung J5 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

silviu03

silviu03

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cum dracu sa recomandati ragalia aia de j5 in fata unui 6s?mai este si modelul 2016...
N as da banii pe entry level de la samsung nici batut.

breitner

breitner

Senior Member

J4+ merita (1 leu pe la abonamente).

Edited by breitner, 18 January 2019 - 13:46.

TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

Active Member

• Grup: Members

View Postbreitner, on 18 ianuarie 2019 - 12:56, said:

Probabil de aceea se cumpara si masinile chinezesti in detrimentul altora (sunt mai ieftine, bune sunt pentru necunoscatori)! Nici BMW nu-si justifica pretul fata de Fiat (sau Dacia), amandoaua au 4 roti si te duc unde vrei.

Ce treaba are sula cu prefectura?

Mașinile se cumpără pentru confort și dotări, telefonul e un instrument.

LeEco Cool 1 e bun și azi.

J5 2016 este o petarda, la fel ca și iPhone 6s ala de 16gb. Dar J5 are măcar slot de card microSD.

Edited by TrafalgarLaw, 18 January 2019 - 14:33.

breitner

breitner

Senior Member

La fel se cumpara si telefonul (pentru confort si dotari) de aceea nu cumperi petarde sau manele (exprimarea ta) chinezesti (sau clone chinezesti) de 2 bani!

Edited by breitner, 18 January 2019 - 14:48.

silviu03

silviu03

Senior Member

Daca omul are xs max,e clar ca acest telefon il foloseste pentru apeluri,mesaje,mail si probabil ceva retele de socializare.
Banuiesc ca poze,aplicatii si restul le tine pe xs max,deci de unde nevoia disperata de spatiu de stocare??

breitner

breitner

Senior Member

Corect, n-are nicio treaba spatiul de stocare, alfel intreba de unul de 128 GB!
Il ia gratis si vrea sa-l vanda cat mai bine, deci clar iPhone 6s.

tzaq93

tzaq93

Senior Member

Alege cu incredere 6S. Nu te lua dupa toti prostii care il defaimeaza aiurea. Strugurii sunt acri..

TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

Active Member

View Postsilviu03, on 18 ianuarie 2019 - 14:51, said:

Daca omul are xs max,e clar ca acest telefon il foloseste pentru apeluri,mesaje,mail si probabil ceva retele de socializare.
Banuiesc ca poze,aplicatii si restul le tine pe xs max,deci de unde nevoia disperata de spatiu de stocare??

Unde a zis omul ca are XS Max?

View Posttzaq93, on 18 ianuarie 2019 - 15:26, said:

Alege cu incredere 6S. Nu te lua dupa toti prostii care il defaimeaza aiurea. Strugurii sunt acri..

Hai termin-o cu d-astea.

Scuză-mă, dar cine o baga pe aia cu vulpea, în proporție de 99% nu ia mai mult de 2000 de lei pe luna.

MustHAVEOl

MustHAVEOl

Junior Member

• Grup: Junior Members

View Postjericho, on 18 ianuarie 2019 - 09:23, said:

6s-ul nu e cu nimic mai prejos decat 7... ruleaza smooth orice aplicatie din ziua de azi.

cu ios 9 da

oricum, ai dreptate, 6s e o alegere mai buna decat j5 2016

TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

Active Member

View Postbreitner, on 18 ianuarie 2019 - 14:44, said:

La fel se cumpara si telefonul (pentru confort si dotari) de aceea nu cumperi petarde sau manele (exprimarea ta) chinezesti (sau clone chinezesti) de 2 bani!

Eu am manea chinezeasca și e buna. LeEco/Coolpad era una dintre firmele mai apreciate la vremea ei. Da, au dat faliment acum, dar ce sa ceri la 400 de lei?

Mașinile au mai multi factori de luat în seama, se împart în mai multe clase, se folosesc pentru  oras sau drumuri lungi, etc. Telefoanele sunt o apa și-un pământ.

6s și J5 sunt doua ragalii și eu îl sfătuiesc pe inițiator sa aleagă un model cu măcar 32GB de stocare.

Edited by TrafalgarLaw, 18 January 2019 - 15:40.

breitner

breitner

Senior Member

Foarte bine ca folosesti chinezarii, e doar problema ta ca atat vrei si poti, dar nu mai recomanda peste tot doar shaorma (multi nu suporta amestecurile).
Despre restul (cu masini, apa, pamant, telefoane) nu raspund pentru ca fiecare are dreptul de a alege (in functie de cunostiinte).

Edited by breitner, 18 January 2019 - 15:41.

silviu03

silviu03

Senior Member

@TrafalgarLaw,ai dreptate,am incurcat posturile.
Oricum tot pe 6s as miza oricand,oricum!

TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

Active Member

View Postbreitner, on 18 ianuarie 2019 - 15:41, said:

Foarte bine ca folosesti chinezarii, e doar problema ta ca atat vrei si poti, dar nu mai recomanda peste tot doar shaorma (multi nu suporta amestecurile).
Despre restul (cu masini, apa, pamant, telefoane) nu raspund pentru ca fiecare are dreptul de a alege (in functie de cunostiinte).

Pai decât sa recomand mcdonald's (6S) sau KFC cu specialitate coreeana (j5 2016), mai bine shaorma  (cool 1).

La 400 de lei (ca probabil atât costa - știu pe unul care a luat acum 6 luni un 6 Plus cu 500) nici unul nu merita, mai ales sh.

Dacă vrei neapărat j5 pentru ca e j5 poate găsești un model 2017 cu 3GB/32 de stocare, J5 Pro se numește cică. La iPhone ia măcar unul de 32GB.

breitner

breitner

Senior Member

Cu tine e pierdere de vreme!
Nici macar n-ai inteles ce doreste (dorea) initiatorul. Esti chitit pe ceva si ii dai inainte!

P.S. N-am nimic cu chinezii (chiar am 2 "prieteni", Zang (de afara) si Nan Jing (pe aici)), am cu "produsele" lor IT si "mecanice".

Edited by breitner, 18 January 2019 - 16:02.

remus43

remus43

Member

View PostMagicwisewolf, on 17 ianuarie 2019 - 22:39, said:

Colegii, omul are doar cele 2 variante. Spune ca nu l-ar costa nimic niciunul dintre ele. Probabil ca are ocazia sa puna mana pe vreun telefon printr-o conjunctura favorabila, care sa fie moka si pe care sa il valorifice la un moment dat.
Poate vine cu mai multe detalii.
Pana atunci, in continuare consider ca iPhone 6s valoreaza mai mult ca J5 2016.
Si dovada (chiar daca sunt preturi trase de par) :

https://www.emag.ro/...rch-Action=view

vs

https://www.emag.ro/...m/pd/DCRZB2BBM/
Multumesc, un raspuns pe masura, nu stiu ce detalii sa ofer? Ambele arata in stare buna, am butonat Samsungul, nu are probleme, urmeaza si Iphoneul :)

Vai dar nu va mai certati ... A fost o simpla intrebare, nu conteaza care e mai bune si ce are fiecare, este o oportunitate si vreau sa profit de ea cat mai bine ...

Magicwisewolf

Magicwisewolf

Senior Member

View Postremus43, on 18 ianuarie 2019 - 16:08, said:

Multumesc, un raspuns pe masura, nu stiu ce detalii sa ofer? Ambele arata in stare buna, am butonat Samsungul, nu are probleme, urmeaza si Iphoneul Posted Image

Vai dar nu va mai certati ... A fost o simpla intrebare, nu conteaza care e mai bune si ce are fiecare, este o oportunitate si vreau sa profit de ea cat mai bine ...
Detalii cu privire la telefoane, daca am inteles bine si vei primi un telefon, fara sa il platesti. Ca daca il cumperi, situatia se schimba un pic.

calbog

calbog

Senior Member

Galaxy 6s

remus43

remus43

Member

Il primesc,nu cumpar, in ce sens se schimba situatia?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate