Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Chinezii cumpără compania suedeză ce deține fostul Saab: grupul Evergrande va prelua 51% din acțiunile NEVS

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Serios?
Și Merc?
Pfuu...

Îmi iau Jaguar, că ăia sunt europeni! Posted Image

#38
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 16.08.2016
De la europeni putem spune ca doar Renault are acționariat european și o mica parte japonez, în rest peste tot sunt chinezi sau arabi :)

#39
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018

View Postericmario, on 20 ianuarie 2019 - 22:43, said:

Mai zi-ne cum "noi, europenii" ne vindem brandurile.
E potențial aici. Posted Image

te ai gasit tu sa bati apa in loc. boring. nu ai potential. esti din afara europei?

View PostFord4, on 20 ianuarie 2019 - 22:46, said:

Pe mine ma distreaza ca noi romanii ne simtim mai europeni decat francezii Posted Image ! Am trecut de faza nationalismului, am ajuns la europenism. Sper ca n-ai de gand sa-ti mai repari Mazda tradatorule Posted Image !

pai era vb de masini din europa pt ca aia au cumparat Volvo , care E din europa. eu am masina de pe alt continent spre exemplu.

e vb ca , PT MINE , orice e chinezesc e facut prost. volvo face masini in sensul ca ansambleaza niste piese. totul e facut in china. eu nu am incredere in brandul asta de cand e chinezesc. poate ca tie ti se pare iesit din comun sau stupid. insa eu asa consider.  nu opresc pe nimeni sa isi ia volvo. doar am spus ce cred eu.

#40
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Ești grav dezinformat.

#41
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View PostvapeClouds, on 20 ianuarie 2019 - 21:57, said:


ce ma enerveaza cel mai mult e ca noi ca europeni nu suntem in stare sa ne tinem brandurile. le vindem ca fraierii in asia.
Totul este o afacere.Unele persoane sunt interesate doar sa faca profit cat mai repede cu putinta.Ca sa pui pe picioare si sa aduci in top marci auto premium  ca Volvo si Saab, ai nevoie de foarte multi bani pentru cercetare, inovare si suportare a pierderilor o perioada de timp pana ce intri pe profit.Cand nu esti in aceasta situatie, daca poti, iti vinzi afacerea la un pret cat mai bun cu putinta.Marile firme chinezesti stau foarte bine cu banii si isi permit sa mearga in pierdere, un timp.Foarte posibil ca foarte multe componente auto sau aproape chiar toate, sa fie fabricate in China, unde forta de munca este ieftina iar in Suedia doar sa fie folosite la asamblare.

#42
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostvapeClouds, on 21 ianuarie 2019 - 01:41, said:


te ai gasit tu sa bati apa in loc. boring. nu ai potential. esti din afara europei?
Posted Image
Sunt din China. Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate