Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Plata paypal gresita ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,042
  • Înscris: 02.09.2005

View Postgya98, on 17 ianuarie 2019 - 11:21, said:

Am vandut un produs pe publi23 si cumparatorul mia facut plata in paypal,am primit mail de la paypal ca am primit 385 euro dar cand intru in paypal tot 0 euro am.Am obs ca in mail numele meu e gresit apar Jon Smith,dar adresa e corecta,este posibil asta sa fie cauza?
Eu tb sa ii trimit produsul si sa platesc transp din bani pe care mia trimis prin western union


ieri ai deschis un topic prin care voiai sa vinzi unui american care era pe ocean, o husa de telefon de 40 de lei.... acum apari cu topicul asta.... tu chiar existi?

Edited by jericho, 17 January 2019 - 12:22.


#20
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Exista, si sunt multi ca el care chiar cred in aceste tepe atat de evidente.
Daca nu ar exista si nu s-ar scoate multi bani din aceste tepe nu ar fi rezistat aceste tepe atata timp.

#21
havefunwithus

havefunwithus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.03.2013
Paypal retine 3 saptamanii banii daca esti vanzator nou (pe ebay 100% e valabil) dar banii se vad in cont, sunt doar "on hold". Banii apar instant.

#22
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
La mine a durat cam 3 zile pana au intrat banii trimisi din America. Apoi 3 saptamani apareau banii in cont, insa nu-i puteam folosi. Apoi i-am putut folosi, insa a mai durat vreo 10 zile pana am avut voie sa-i transfer pe card. Tot asa, cont nou. Insa exista si niste restrictii in plus pentru tara noastra.

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,809
  • Înscris: 10.12.2006
Ai vandut bine de tot husa aia de 8 euro, ai putea sa predai niste cursuri de antreprenoriat.

#24
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Eu n-am inteles nimic. Ba PP, ba WU... Tot ce-am inteles e ca initiatoarea e mana cereasca pt tepari, ia cel putin una pe zi. O masina ff ieftina, masina de cusut Singer, castigat bani multi la o loterie la care nu ai participat, o avere de la un print nigerian inca n-ai testat?

#25
gya98

gya98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.01.2019
Deci cumparatorul nu este din Romania,este american si acum este pe mare si lucreaza(este biolog marin).
A zis k plateste transportul in avans si de aceia mia trimis 385 euro apoi eu sa platesc transportul la curier(care este 325 euro).
Am primit mai de la curier si au zis sa fac 325 euro transfer western union si dupa aceia o sa vina dupa colet,AI inteles??
Problema e k eu nu vad bani in paypal,vad doar in email.Daca dureaza cateva zile pana apar eu ce fac??Nu am 325 de euro si trb sa astept!!

#26
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
Fix pe asta se bazeaza ....sa-i pui tu de la tine , convins fiind ca o sa primesti ...evident ciuciu

Posted Image Posted Image

Amaneteaza si tu ceva bro ...nu pierde oferta !

Edited by pacaliciosu01, 17 January 2019 - 13:54.


#27
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
lol

o sa dureze mai mult de cateva zile.
eu estimez pe la 2^732372 de ani pana apare universul potrivit in care sa aiba loc scenariul la care visezi

#28
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
Unii-si scriu si pe spate : vreau sa fiu tepuit ....este pacat sa nu profiti de ei !

#29
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007

View Postgya98, on 17 ianuarie 2019 - 13:49, said:

Deci cumparatorul nu este din Romania,este american si acum este pe mare si lucreaza(este biolog marin).
A zis k plateste transportul in avans si de aceia mia trimis 385 euro apoi eu sa platesc transportul la curier(care este 325 euro).
Am primit mai de la curier si au zis sa fac 325 euro transfer western union si dupa aceia o sa vina dupa colet,AI inteles??
Problema e k eu nu vad bani in paypal,vad doar in email.Daca dureaza cateva zile pana apar eu ce fac??Nu am 325 de euro si trb sa astept!!

Tu chiar vrei sa fii pacalit, mi se pare. Chiar nu citesti ce ti se scrie? Ce am zis ca o sa urmeze? Inca un mail in care ti se cer bani in avans
Scrie i inapoi in romana ca nu esti atat de prost (a) si sa incerce in alta parte.
Sau dovedeste i ca esti atat de prost (a) si trimite i banii si asteapta curierul

#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posthavefunwithus, on 17 ianuarie 2019 - 12:59, said:

Paypal retine 3 saptamanii banii daca esti vanzator nou (pe ebay 100% e valabil) dar banii se vad in cont, sunt doar "on hold". Banii apar instant.
Mie nu mi-a retinut. Am putut retrage imediat.

#31
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004
Poti face o inscenare cu politia, spui ca ai transferat pe WU si chemi "curierul" care e probabil unul din inselatori si il ridica politia. Dar daca tot crezi ca e pe bune , asteapta mult si bine cei 385 E in paypall. Se vede de la o posta ca e scenariu standard de teapa.

#32
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Tot nu pricep ce treaba are wu cu paypal???  Daca cineva trimite bani prin wu, ii ridici de la un ghiseu wu, nu din paypal. De cand curierii trimit mailuri? Astia vin, sau suna inainte de a veni. Plata o faci, eventual, cand vine sa ridice coletul, nu cere bani inainte prin wu. Cat de blonda trebuie sa fi, sa nu te prinzi ca-i teapa pt cei cu iq subunitar? Cine crezi ca-i atat de fraier sa dea 400$ pe o husa pe ntru care tu sperai sa iei 40 lei?  Si sa mai aibe si incredere sa trimita o gramada de bani fara certitudine ca va primi ceva? De curiozitate, de la ce firma de curierat a zis ca e? Ti-a dat datele cu care poti ridica banii de la wu? Dupa ce verifici pe site la wu daca totu-i in regula, te duci la ei sa ridici banii, poti chema curierul sa ridice husa.

#33
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postgya98, on 17 ianuarie 2019 - 13:49, said:

mia trimis 385 euro apoi eu sa platesc transportul la curier(care este 325 euro).
Ce face mah? :roflmao:

#34
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Da, pt ca smecheria e ca e pe platforma marina, deci logic transportul e scump. Sa puna fraierii botul.
Oricum, sa pui anunt pe site exclusiv romanesc pt un produs de 40 euro, sa te gaseasca un strain sa ti cumpere produsul, sa ti dea cica in avans 345 euro sa platesti transportul ca tu sa chemi curierul, iar tu in continuare as ai dubii daca e real sau teapa.... Unii isi merita soarta

#35
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Ea nu are dubii ca e teapa, Se intreaba de ce banii trimisi de pe vapor, prin western union nu au ajuns inca in contul ei paypal... Gradina e fff mare, uriasa...

#36
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
E teapa clasica si antica. Nu trimite nici un leu.

Vezi mai multe exemple derivate din asta pe forumul scamwarners.

Edited by baliosss, 17 January 2019 - 22:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate