Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Telekom Sport - argumente de a face abonament TV la Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
Pentru cei care au mai multă experiență cu Telekom am câteva întrebări banale: care ar fi argumentele să fac abonament TV la Telekom? Ce canale TV sunt în plus față de Digi, de exemplu (unde am acum abonament), și mai ales, ce transmit în plus canalele Telekom Sport față de Digi Sport?

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 Otineu, on 16 ianuarie 2019 - 11:53, said:

Pentru cei care au mai multă experiență cu Telekom am câteva întrebări banale: care ar fi argumentele să fac abonament TV la Telekom? Ce canale TV sunt în plus față de Digi, de exemplu (unde am acum abonament), și mai ales, ce transmit în plus canalele Telekom Sport față de Digi Sport?

Ai ghicit. Meciurile din Liga Campionilor le inghesuie fix pe Telekom Sport 1 si 2 care nu sunt in pachetul de baza, numai platite....   Cand ai sa vrei sa vezi marti sau miercuri un meci din CL vei constata ca Digi dar in reluare Dinamo cu Medias pe DigiSport 2 si discutii sterile din fotbal pe DigiSport 1

#3
StefanCBV

StefanCBV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 30.01.2017

 rosix, on 16 ianuarie 2019 - 11:58, said:


Ai ghicit. Meciurile din Liga Campionilor le inghesuie fix pe Telekom Sport 1 si 2 care nu sunt in pachetul de baza, numai platite....   Cand ai sa vrei sa vezi marti sau miercuri un meci din CL vei constata ca Digi dar in reluare Dinamo cu Medias pe DigiSport 2 si discutii sterile din fotbal pe DigiSport 1

Si digi da toate meciurile...sau aproape toate.

#4
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
Deci, până acum, nicio diferență...Altceva? Și în afară de cele sport?

#5
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,011
  • Înscris: 20.06.2009
Cu Telekom-u' ai o singură problemă: nu știi cînd va scoate ceva din grilă!Posted Image  Pare-se că a devenit o obișnuință în ultima vreme, asta și scumpirile succesive. Grila nu e neapărat rea, dar repet, nu știi cînd ceva ce îți plăcea va dispărea subit, doar pentru că „s-a încheiat contractul”...
Am avut și eu (DTH) în paralel cu RCS-RDS, de pe vremea cînd erau singurii cu Champions League. Am prelungit doar pentru a avea un back-up la Digi și pentru că avea niște canale pe care nu le regăseam dincolo (ex. VH1 Classic), dar am reziliat atunci cînd au făcut prostia cu Telekom Sport 1 și 2 în pachet separat. Ghici ce, după niște săptămîni au dispărut iar din canale, printre care și VH1 Classic...!Posted Image
Tu faci cum vrei, dar eu zic să te gîndești bine dacă să dai vrabia din mînă pe cioara de pe gard...Posted Image

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 StefanCBV, on 16 ianuarie 2019 - 12:01, said:


Si digi da toate meciurile...sau aproape toate.

Da o lula.... O sa vezi ca, atunci cand o sa vrei sa vezi un meci din CL sau de la vreun turneu major de tenis o sa vezi o lula la Digi.

#7
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,936
  • Înscris: 02.09.2005
pai deja vedem :))

#8
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
LA Telekom se difuzeaza meciurile din Premier League in HD  - cele pe care nu le dau  Eurosport1 (in SD).

#9
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 Otineu, on 16 ianuarie 2019 - 12:03, said:

Deci, până acum, nicio diferență...Altceva? Și în afară de cele sport?

La Telekom nu ai programele National Geographic (cel Standard, Wild si People, care era cam singurul din Romania care avea pachetul complet).

#10
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,073
  • Înscris: 19.01.2004
Iar la telecom ai NBA-ul, atit cit il dau si ei ... fata de Gigi care ignora prosteste super-campionatul asta.

PS: nu e NatGeo?? Oops, asta doare rau!

Edited by Taxon, 16 January 2019 - 12:52.


#11
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Mai sunt meciurile din NBA si NHL dar evident tot pe Tk Sport 1 si 2 . +  Rugby - turneul celor 6 natiuni  care trebuie sa inceapa.

#12
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,719
  • Înscris: 06.11.2018

 Pololica, on 16 ianuarie 2019 - 12:50, said:



La Telekom nu ai programele National Geographic (cel Standard, Wild si People, care era cam singurul din Romania care avea pachetul complet).
Nat Geo People nu există la nici un operator era doar la Telekom până a fost scos.

#13
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 _-GEORGE-_, on 16 ianuarie 2019 - 12:53, said:

Nat Geo People nu există la nici un operator era doar la Telekom până a fost scos.

Niste escroci cu totii.

Reziliere !!!

#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 _-GEORGE-_, on 16 ianuarie 2019 - 12:53, said:


Nat Geo People nu există la nici un operator era doar la Telekom până a fost scos.

Știu, doar îl atentionasem pe coleg ca nu mai au canalele Național Geographic.

Edited by Pololica, 16 January 2019 - 13:56.


#15
boringboy

boringboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 06.05.2010
astazi, nu sunt prea multe motive sa faci asa ceva.

In ultimul an telekom a decis sa:
a) scoata din grila posturile National Geographic
b) elimine pachetul S si sa migreze automat toti clientii la pachetul M (+~1euro) cu notificare in plicul cu factura sau prin media box. Eu am factura electronica si card CI+, deci nu m-au notificat;
c) elimine din pachetul M posturile Telekom Sport 1 si 2 si sa ceara inca 1 Euro pentru ele;
d) elimine din pachet posturile BBC

Singurul punct forte in plus tine de achizitia drepturilor pentru campionatele din Italia (deja disponibil pe Digi) si Germania (impreuna cu Digi).

In schimb, Digi a reusit sa cumpere (Impreuna cu Telekom si Look) si drepturile Euro si Champions league.

Pe telekom in schimb nu prea il vezi pe nea gigi!

#16
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Eu am tv de la RDS si Orange (la astia a fost moca, venit odata cu pachetul Love).
Fata de RDS, posturile de sport Look (toate) au o transmisie de tot rahatul.
Camerele cu care transmit cetransmit cel putin Liga 1 sunt jalnice, si daca transmiteau de pe vreun telefon se vedea mai bine.
Acum, nu stiu stiu cum or fi cele transmise din CL ...
Fata de RDS, Orange au in plus niste canale de genul History, NatGeo, vreo 2-3 parca. Astea mi-au sarit in ochi ...
Am zis de Orange, ca stiu ca astia folosesc reteaua Telekom.
Banuiesc eu ca au si aceleasi programe, sau macar marea lor majoritate.

Edited by shymano, 16 January 2019 - 16:33.


#17
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015

 Taxon, on 16 ianuarie 2019 - 12:50, said:

Iar la telecom ai NBA-ul, atit cit il dau si ei ... fata de Gigi care ignora prosteste super-campionatul asta.

PS: nu e NatGeo?? Oops, asta doare rau!
Cu NBA-ul nu e pagubă mare pentru mine, dar NatGeo ar fi. Numai că am NatGeo la Digi.

 ggelu, on 16 ianuarie 2019 - 12:52, said:

Mai sunt meciurile din NBA si NHL dar evident tot pe Tk Sport 1 si 2 . +  Rugby - turneul celor 6 natiuni  care trebuie sa inceapa.
Nu prezintă interes, așa că asta n-ar fi pagubă mare. Formula 1, MotoGP și tenis sunt prioritare.

#18
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pai tenis n-ai !  Au doar decat niste ( putine )  turnee masculine de mana a 2-a si pe care le repeta de te saturi .
Moto GP - nu retin sa fi vazut dar nici n-am cautat in mod deosebit.  Dar in schimb mai dau volei pe plaja.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate