Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Aparat tuns barba

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Sunt nevoit sa cumpar un nou aparat de tuns barba si ma gandeam sa va cer o parere. Am o barba aspra si deasa si vreau un aparat bun care sa nu agate. Bugetul e pana in 150 Ron. Ma gandeam sa cumpar aparatul de ras care e la promotie in OMV, dar am vazut ca are niste review-uri foarte proaste: Rowenta trim & style 9 in 1
Acum din ce am mai cautat am gasit acest Philips de care e toata lumea multumita: Aparat de tuns barba si parul 8 in 1 Philips MG3730/15

Le foloseste cineva si ma poate ajuta cu un sfat. Multumesc.

Edited by Nego10, 16 January 2019 - 10:42.


#2
myezu

myezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.08.2007
Philips MG3730/15 am eu de vreo 3 saptamani, il folosesc pt barba cu cel mai mic gratar , din punctul meu de vedere e ok pt barba , nu agata/ciupeste si imi ia maxim 5 minute sa tund barba .

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,834
  • Înscris: 13.07.2011
cauta ori Remington ori Philips, sunt no1 pe trimmeri si aparate de ras.

Am un Remington de 9 ani care functioneaza fara probleme, doar ca s-a slabit rau bateria si il pot folosi doar cu cablu.
De aproximativ 6 luni mi-am laut si un Philips mg3757/15 de care sunt foarte multumit.

Marci no-name nu iti recomand, am avut 2 pe care le-am aruncat pentru ca agata rau de tot si nu tund cum imi doresc eu.

#4
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Fa un mic efort de buget si mergi pe seria 5000. Il am de vreo 2 saptamani si este foarte ok. Ai autonomie mai mare si mai multe accesorii incluse:

https://altex.ro/apa.../cpd/TNSMG5730/

Edited by epuru, 16 January 2019 - 12:13.


#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,834
  • Înscris: 13.07.2011

 epuru, on 16 ianuarie 2019 - 12:09, said:

Fa un mic efort de buget si mergi pe seria 5000. Il am de vreo 2 saptamani si este foarte ok. Ai autonomie mai mare si mai multe accesorii incluse:

https://altex.ro/apa.../cpd/TNSMG5730/

Exact pe asta il am eu, l-am cumparat pentru accesoriile incluse. Problema mea este nu stiu daca este aparatul de vine sau este ceva normal la Philips, ca indiferent daca folosesc lama lata sub 1mm sau lama ingusta uneori ma tai cu el. Si am mai observat faptul ca atunci cand ramane fara baterie se opreste destul de brusc si uneori iti prinde pielea si este destul de dureros.

La Remingtonul meu nu era cazul, si ma gandesc ca o fi o problema de la aparat sau sunt ele asa. Ai vreo idee?

#6
r3dstar

r3dstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.01.2019

 myezu, on 16 ianuarie 2019 - 11:29, said:

Philips MG3730/15 am eu de vreo 3 saptamani, il folosesc pt barba cu cel mai mic gratar , din punctul meu de vedere e ok pt barba , nu agata/ciupeste si imi ia maxim 5 minute sa tund barba .
Eu tund cainii cu el!

#7
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Multumesc de sfaturi. Cred ca o sa dau comanda de acel Philips pana la urma.

#8
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007

 business11, on 16 ianuarie 2019 - 13:21, said:


Exact pe asta il am eu, l-am cumparat pentru accesoriile incluse. Problema mea este nu stiu daca este aparatul de vine sau este ceva normal la Philips, ca indiferent daca folosesc lama lata sub 1mm sau lama ingusta uneori ma tai cu el. Si am mai observat faptul ca atunci cand ramane fara baterie se opreste destul de brusc si uneori iti prinde pielea si este destul de dureros.

La Remingtonul meu nu era cazul, si ma gandesc ca o fi o problema de la aparat sau sunt ele asa. Ai vreo idee?

Nu m-a ciupit niciodata pana acum indiferent de accesoriul folosit sau zona corpului. Si nici bateria nu mi s-a descarcat complet pana acum. Dar dupa cum ziceam, il am de putin timp.

#9
Nego10

Nego10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 22.01.2017
Am cumparat acel Philips pana la urma. Astazi a venit comanda. Mi-am facut barba si pot spune ca e mult peste Remingtonul avut inainte. Taie foarte bine(am o barba super aspra si nu am facut dus inainte sa o mai înmoi putin) si nici nu m-a ciupit deloc. Foarte multumit. Multumesc de ajutor.

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Am luat si eu un Philips, ieri seară.
M-am împiedicat de el, siiii, a fost cum se zice, dragoste la prima vedere.

Mai am un Rowenta Nomad.
Ce să zic, bunicel, dar imi era pe creeier" ca îl ung cu ulei si uleiul ajunge pe pielea mea :D
Altfel, rașchetează bine.

Despre morți doar de bine, sa va zic despre Philips seria 3000.
Este ergonomic, mult mai ergonomic decît Rowenta.
Stă bine în mînă, unghiul lamei vine bine pe fățău".
Scrie ca se incarcă in 60 minute.
Era descărcat, bagat in priza, in 60 minute a fost incarcat.
Ledul arată cit timp se încarcă, prin clipiri, cind este încărcat total, rămîne aprins.

Acum, comparat cu Nomad, Philips are zona de tăiere mai mică.
Nu este un inconvenient, ba chiar este mai bine, cînd bărbierești sub maxilar, pe gît, în sus.

,,Simțirea " este clar mai buna, pe piele, cum sta in mînă, cum zbîrnîie.
Pot sa spun ca sînt încîntat, de la primul bărbierit :punk:
Recomand :peacefingers:

Attached Files



#11
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010
Eu folosesc 3:
https://www.emag.ro/.../DM36R3BBM/   (inainte pentru fata, acum doar pentru zona intima, piept si alte alea) oricum foarte buna masinarie ...recomand. (singurul lucru ce ma deranjea era ca nu puteam sa-l folosesc in timp ce se incarca)

https://www.emag.ro/...DLBBM/  (asta il folosesc momentan pentru fata, pentru ca i l-am luat cadou tatalui meu, insa el se barbereste in fiecare zi ... nu folosea deloc...asa ca dupa un an jumate i l-am luat inapoi... macar il folosesc eu) (inca nu am incercat sa-l folosesc in timp ce se incarca), este bun si aparatul asta dar remingtonul de mai sus imi placea mai mult pentru barba.

https://www.emag.ro/...2/pd/D3SYM7BBM/ (l-am primit cadou, dar il folosesc doar pe fata sa modelez (nu prea imi place, cateodata imi smulge cate-un fir de par, sau poate nu-l folosesc eu bine).

#12
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Din cele cu aspirator, are cineva, recopmandari?

#13
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 ho_emil, on 15 februarie 2019 - 10:11, said:

Din cele cu aspirator, are cineva, recopmandari?
Boh, exista asa ceva? Da si tu un link te rog.

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Da, exista, are Rowenta, Philips & etc.
Dar, eu prefer sa spăl puțin, părul din chiuvetă, ca încă sînt măricele, hidoase, cele cu aspirator.
Cind o sa mai evolueze, sa fie cît un creion, dar si cu aspirator, mai vorbim ;)
Încă nu merită.

Attached Files


Edited by crisstonne, 15 February 2019 - 21:39.


#15
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 23.05.2010

 crisstonne, on 15 februarie 2019 - 21:32, said:

Da, exista, are Rowenta, Philips & etc.
Dar, eu prefer sa spăl puțin, părul din chiuvetă, ca încă sînt măricele, hidoase, cele cu aspirator.
Cind o sa mai evolueze, sa fie cît un creion, dar si cu aspirator, mai vorbim Posted Image
Încă nu merită.
Imi este greu ca face treaba 100% , fara sa cada par in chiuvetia deloc.

#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Exact.

Și asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate