Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfat Achizitie Auto SH: Audi vs Bmw vs Mercedes

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
A cerut și omul o părere și l ați omorât cu tot felul de aiureli.
Ce va privește ce face el cu banii lui ?
Strict din alea 3 as merge pe BMW.
E mai sportivă, parcă se potrivește mai bine vârstei inițiatorului.
Bine, mie nici nu mi plac vapoarele, dar fiecare cu gusturile lui.

#20
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 filipxxx, on 16 ianuarie 2019 - 11:22, said:

Pe tineretul de 22 de ani sigur nu il impresionezi cu un taxi de aeroport din Germania.
Hahahaha ce frustrari puteti avea unii! Ai vrea tu sa ai un "taxi" din asta!

[ https://i.imgur.com/JRFIgNc.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/MlnKPgy.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca au bagat unii masini scumpe ca taxi, nu inseamna ca masinile respective sunt "de duzina". S-Class este varful industriei auto in materie de tehnologie, eleganta si comfort. Un fel de far calauzitor pe care ceilalti il urmeaza. ;)

#21
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Nu am zis ca e naspa, nu am zis ca nu l-as vrea, ci ca in ochii generatiei tinere (initiator zice ca are 22 de ani) S-classe e mai putin interesant decat un Tesla Model S, un BMW M4 sau un Porsche Cayenne. Cineva cu bani la varsta asta nu se umezeste cand vede Sclasse, 7er, si alte masini care fac aeroporturile prin Europa.

#22
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
S-Class este varful industriei auto in materie de tehnologie

si Lamborghini / Bugatti / Ferrari ce pazesc?

#23
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
si eu am dat subscribe la topicul asta, presimt ca o sa fie o discutie extreeeem de interesanta :D :D

#24
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,278
  • Înscris: 16.08.2016
Un BMW x7 e alegerea bună pentru tine 😇

#25
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

 filipxxx, on 16 ianuarie 2019 - 14:57, said:

Tesla Model S, un BMW M4
Trebuie sa fii muci total la masini sa le consideri "mai interesante" decat un S sau un 7. Apoi, oamenii normali la cap nu-si iau masini pentru "umezirea" altora, cu atat mai putin a unor prosti care ar putea sa considere M4 sau Model S peste S Class.

 filipxxx, on 16 ianuarie 2019 - 14:57, said:

Sclasse, 7er, si alte masini care fac aeroporturile prin Europa.
Mai degraba Tesla S face aeroporturile. Confunzi cu E class, S e rar folosit ca taxi. Dupa cum e si Lamborghini.

 Oxigen1234, on 16 ianuarie 2019 - 14:57, said:

si Lamborghini / Bugatti / Ferrari ce pazesc?
Niste nise. Ca tehnologie sunt mult sub S. Caii putere multi si sportivitatea nu-s tot una cu tehnologia avansata la modul general.

#26
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 13.03.2007
Nu prea scriu in asfel de topicuri dar asta e interesant, eu zic sa iei S Klasse sau mai bine un E Klasse nou. Dai 33 k avans si apoi din cei 2500/luna dai 1500 pe masina . Prietenii tai ce model de masina conduc? Ei ce ti-au recomandat?

#27
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,961
  • Înscris: 06.04.2007
Suntem odihniti sau prea obositi (eu aici)  de sustinem un gunoi de topic.
Cum o fi, imi doresc sa vad deznodamantu, cu poze achizitie si neaparat jurnal de bord in semn de recunostinta la colegii virtuali care dau sfaturi/indrumari.
Eu, Mercedes S, nu conteaza km, sa se inscrie in buget doar.

#28
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Din pacate asta e genul de topic care nu l vezi decat pe un forum romanesc ...s class la 20 ani?!
Trist viitorul ...:(

#29
dragosp96

dragosp96

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.01.2019

 Dodo03, on 16 ianuarie 2019 - 19:25, said:

Nu prea scriu in asfel de topicuri dar asta e interesant, eu zic sa iei S Klasse sau mai bine un E Klasse nou. Dai 33 k avans si apoi din cei 2500/luna dai 1500 pe masina . Prietenii tai ce model de masina conduc? Ei ce ti-au recomandat?

Salut,
    M-am gandit si eu la un E class 2018, cel cu interior similar cu s-ul actual si ma bucura sa vad o sugestie de masina similara cu S-Classul, nu sugestii de genul “i-ati marca/modelul x noua din reprezentanta la banii aia”. Doar ca avand in vedere ca masina este nou aparuta, nu prea gasesti la 33k modele echipate complet ( eventual un E200 mai slabut dotat doar). De asemenea, aceasta nici nu are prestanta S-Classului, care pe mine ma atrage cel mai mult dintre cele 3 variante enumerate.
Daca s-ar mai ieftini putin in urmatoarele luni si as gasi un model echipat complet cu motor 3.0 la banii astia (eventual si putin peste), sa stii ca as lua in calcul aceasta varianta. 👍🏻

#30
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Ia E class second dacă îți place, cu câteva zeci de mii de km. Ce nu înțeleg haterii care jură pe mașini noi este că doar fraierii cumpără mașină nouă fără un discount minim de 60%. Iar un astfel de discount ai doar dacă ai flotă. Altfel clar merită mașina cam de 3 ani, nu mulți km. Diferența de preț nu vei cheltui cât ține mașina pe reparații și primul proprietar deja s-a luptat cu bolile copilăriei dacă avea așa ceva. (Mulți ia mașini noi că speră să nu aibă probleme, dar sunt mașini noi care stă mai mult în service decât la proprietar).

#31
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
in locul tau luam primul avion spre berlin si de acolo cautam masina dorita..cine stie..poate gaseai si alte modele

un sfat: daca vrei sa apuci sa cheltui profitul tau de la firma mai multi ani cauta cai mai putini....euforia CP costa viata cateodata!!!
nu uita mercedesul nu mai este ce a fost o data

#32
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Ia ți omule seria 6... e masina perfecta pt tine... !! Lasa toți ..............care comentează pe aici .. ca  au văzut masinile astea numai din poze.. auzi ca 300 de cai sunt mulți !!😂😂😂 ai o singura viata și sa conduci un cacat de masina chiar e păcat.. mai ales ca ai spus ca ți permiți.. nu te uita in gura la astia pt care 33k de euro costa garsoniera in care stau..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate