Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

C.N.A. a oprit emisia Realitatea TV 10 minute...

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#19
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View PostMarianG, on 16 ianuarie 2019 - 02:55, said:

imagineaza-ti o televiziune impartiala cu telespectatori 50% putere si 50% opozitie

Adică S.F. ? :D

View PostMarianG, on 16 ianuarie 2019 - 02:55, said:

...acum imagineaza-ti un telespectator care se informeaza 50% la putere, 50% de la opozitie

Practic se dezinformeaza total :D
Cel puțin in România.

P.S. Avem voie sa discutam asa ceva aici ?

Edited by crisstonne, 16 January 2019 - 03:04.


#20
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019

View PostMarianG, on 16 ianuarie 2019 - 02:55, said:

imagineaza-ti o televiziune impartiala cu telespectatori 50% putere si 50% opozitie


Asa ceva?



   [ https://media.giphy.com/media/xTiTnI0HcvjqbflImk/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://media.giphy.com/media/hkMXte9dBJFfO/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]















E SF pana si in mama democratiei , vezi Fox si CNN in SUA.  
Dar macar alea ofera calitate si nu schimba taberele politice periodic, adica odata sunt cu democratii, alta data cu republicanii.


Ca iRealitatea cel putin care cica-i impartiala, dar a supt stromeleagul psd-ist si ala pdl-ist, ba ala pnl-ist si acum usr-ist.

Edited by Greasy-Man, 16 January 2019 - 03:30.


#21
Benderbut

Benderbut

    viking member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,722
  • Înscris: 11.12.2014
Este vorba doar de 10 minute.

Pe timpul lui ceausescu singurul program TV era ”intrerupt” mai bine de 15 ore...

Pana la urma o sa ramana doar Antena 3 sa transmita .

Edited by Benderbut, 16 January 2019 - 06:24.


#22
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Dumnezeu nu da cu parul , și nu folosește dubla măsură .
Ați dorit să se închidă A3 ? S-a rezolvat , îi închide pe ăștia  să vedeți ce v-ați dorit .
Corect , căci nu este bine sa dorești raul altuia .

#23
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Din partea mea sa se inchida de tot, un post plin de datorii, care incurajeaza ura dintre oameni sub falsul motiv al libertatii de exprimare...ca vor ei o tara ca-n vest...magarii dinastea de 2 lei...pe care un om intreg la cap nu pune botu' la vrajeala lor ieftina...pentru ca, culmea, tot cu "vrajeala" au fentat si statul la plata taxelor de au ajuns cu datoriile alea. Nu pot sa uit mitingul ala de rahat din 10 august, cand huliganii aia dadeau foc in buricul Bucurestiului si incercau sa intre fortat in sediu Guvernului Romaniei, iar rares bogdan cu oreste se mirau si erau suparati foc, live pe post, de ce se iau jandarmii de huliganii aia.... ca li se interzice dreptul la manifestare.  DE atunci, mizeria asta de post a fost scos din grila tv-ului meu...ei mereu se victimizeaza si se bat cu pumnii in piept ca se lupta cu cine li se pune lor pata. Sa plateasca mai intai taxele la stat si sa intre in normalitate...si pe urma sa se dea mari formatori de opinii si idei.

Edited by tico18, 16 January 2019 - 08:27.


#24
georgestx

georgestx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.11.2006
Bun- cine cantareste impartialitatea?!? CNA-ul?!? O Tempora! O mores! Cred ca mult mai imporatanta este libertatea presei! Chiar daca nu sunt de acord cu orientarile si alegerile lor in materie de politica editoriala nu sunt de acord ca un post sa fie inchis -fiindca CNA-ul chiar nu are anvergura morala, etica, profesionala sa impuna astfel de masuri extreme! Ca si Jandarmeria ei impun "convingerile lor" cu Pulanul!
Antena 3 a fost si ramane mult mai ne-echilibrat-nu am afinitati cu ei-dar de ce sa luam masuri de genul asta?!?

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Iar din 2014 e televiziunea  PNL-ului si USRlului   si o arde cu tefelisme si #rezist, desi uita ca pana mai ieri era televiziunea secundara al PSD-ului ?
Care maine ar putea deveni iar PSD-ista?  

Nu. Acum e gusisto-fesebista. E a lu' Gusa.

#26
ActiON_

ActiON_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,428
  • Înscris: 16.05.2016
Dincolo de datoriile postului, dincolo de faptul ca nu e prea impartial, dincolo de faptul ca la anumite emisiuni e debandada, dincolo de formatul lor etc etc, e unul dintre printre putinele canale de media ce e impotriva majoritatii PSD-ALDE. Si lucrul asta deranjeaza.

Si totusi, nu observati dubla masura? RTV si A3 primesc (DACA) amenzi absolut simbolice. Despre asta e vorba. Si acolo e haos total la o adica.

Edited by ActiON_, 16 January 2019 - 09:26.


#27
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015

View Postmediasettv, on 16 ianuarie 2019 - 00:18, said:

Sper sa nu se închidă Realitatea TV! Nu de alta, dar am senzația ca este al doilea canal imparțial, după Digi 24 HD
P. S. A se vedea textul din partea de jos a ecranului.

hahahahaha

#28
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

View Postmediasettv, on 16 ianuarie 2019 - 00:18, said:

Sper sa nu se ĂŽnchidă Realitatea TV! Nu de alta, dar am senzația ca este al doilea canal imparțial, după Digi 24 HD
P. S. A se vedea textul din partea de jos a ecranului.

e o mizerie de post care manipuleaza la modul ordinar .... nu poti sa compari Digi cu mizeria de Realitatea sau cu mizeria de Romania TV



View PostActiON_, on 16 ianuarie 2019 - 09:26, said:

Dincolo de datoriile postului, dincolo de faptul ca nu e prea impartial, dincolo de faptul ca la anumite emisiuni e debandada, dincolo de formatul lor etc etc, e unul dintre printre putinele canale de media ce e impotriva majoritatii PSD-ALDE. Si lucrul asta deranjeaza.

Si totusi, nu observati dubla masura? RTV si A3 primesc (DACA) amenzi absolut simbolice. Despre asta e vorba. Si acolo e haos total la o adica.

de antena 3 uitasem: o alta mare mizerie

Edited by Danubian, 16 January 2019 - 10:29.


#29
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
STai linistit!

DIgiTV e o mizerie la fel de mare ca realitatea ....doar ca nu folosesc acelasi limbaj suburban

#30
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View PostActiON_, on 16 ianuarie 2019 - 09:26, said:

Dincolo de datoriile postului, dincolo de faptul ca nu e prea impartial, dincolo de faptul ca la anumite emisiuni e debandada, dincolo de formatul lor etc etc, e unul dintre printre putinele canale de media ce e impotriva majoritatii PSD-ALDE. Si lucrul asta deranjeaza.
Adica ceva de genul "latrina opozitiei"? Posted Image. Sa fim seriosi, nicaieri in lumea asta, n-ai sa vezi post de stiri asa zis "independent"... in spatele oricarui astfel de post sunt o sleahta de "interese" ...care tin cu puterea sau cu... opozitia

Edited by tico18, 16 January 2019 - 10:48.


#31
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Referitor  la  precedentul  OTV.
Nu il agream, era o televiziune  de  can -can  etc.
Dar  tu ca  CNA  sa  inchizi  OTV ul la  patru  ani de  cand  nu si-a  platit  nu stiu ce amenda, adica  amenda  din  2009  neplatita  in  2013 , este  suspect.
Exact  la  cateva  luni dupa ce  PSD   -Ponta  a  castigat  alegerile  din  2012.
Care OTV  l-a  atacat  vehenement  pe  Ponta  etc.
Bun, PP  a castigat  in  2012  cca.  14 % din voturi , Senat  si  Camera. Locul  3  la partide.
Destul de  bine...
Pana  la  urmatoarele  alegeri, nu mai ramasese  nici un senator  sau  deputat  PP  prin Parlament...ce lege  stramba, permite  migratia  politica  a  unui  parlamentar....unic in lume...
Nu  ii  iau  apararea  dar  alegatorii  respectivi  au fost  nedreptatiti, votul lor a  fost  practic  anulat ( voturi  legale si validate ).

Precedent  foarte  periculos....ce  o  zice  oare  Ponta  sau mustata  lui  Dracnea ?

#32
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Realitatea e un post de partid.Clar asta.Acum ca mai are si niste subiecte/emisiuni impartiale...e de bine.
Ce ma enerveaza ca ii tot cer parerea cacatului ala de Gusa.E patronul si el face ce vrea,dar sa isi dea cu parerea in calitate de "analist politic" la orice e deja enervant.Asta su cu cacatul alalalt de Tudor Popescu.
Antena 3 il linge in cur pe Voiculescu&Company,Realitatea pe Gusa,TVR nu zice nimic de putere,DIGI la fel acopera tot (vezi cazul lui Dragos Ptraru).Sincer cred ca PRO TV a ramas cel mai impartial.

#33
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 01.02.2007
Pentru stirea asta era nevoie doua topicuri?

https://forum.softpe...-realitatea-tv/

Edited by dacibesti, 16 January 2019 - 11:26.


#34
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostBenderbut, on 16 ianuarie 2019 - 06:23, said:

Este vorba doar de 10 minute.

Pe timpul lui ceausescu singurul program TV era ”intrerupt” mai bine de 15 ore...

Pana la urma o sa ramana doar Antena 3 sa transmita .
e vorba de principii,
violul e viol indiferent de cat dureaza

#35
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Si PRO-ul e cam pe acelasi calapod cu Realitatea. Cel mai impartial, spre suprinderea mea, ar fi Observatorul de la 19, acolo nu prea dau atatea stiri cu tenta politica pro sau contra...dar cand le dau au fost si pro si contra. Pro tv-ul sunt doar contra tot ce inseamna guvern, si pro UE :) Nu stiu telejurnalurile pe ce calapod mai sunt, ca nu le-am mai urmarit demult. Iar posturi de stiri nu urmaresc deloc...exceptie cele straine: Cnn, BBC.
Totusi, eu nu cred ca se va inchide Realitatea, are telespectatorii ei fideli si l-ar martiriza pe Rares si marele "analist" Gusa :))) Nu cred ca PSD sunt atat de idioti sa faca miscarea asta...

#36
Greasy-Man

Greasy-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2019

View PostAdrexx, on 16 ianuarie 2019 - 11:06, said:

Referitor  la  precedentul  OTV.
Nu il agream, era o televiziune  de  can -can  etc.
Dar  tu ca  CNA  sa  inchizi  OTV ul la  patru  ani de  cand  nu si-a  platit  nu stiu ce amenda, adica  amenda  din  2009  neplatita  in  2013 , este  suspect.
Exact  la  cateva  luni dupa ce  PSD   -Ponta  a  castigat  alegerile  din  2012.



Nu e nicio conspiratie aici ca daca Ponta avea oua, inchidea si B1.

Daca iti amintesti, DD s-a pus rau si cu Basescu ca pana la un moment dat erau cei mai buni prieteni. Si sa fim seriosi, nu era un om curat.  

De atunci a fost anchetat de DNA.  Credeti ca a fost condamnat degeaba ? A facut numai mizerii, ca un borfas mic ce era.

View Postgeorge_eu25, on 16 ianuarie 2019 - 11:14, said:

Realitatea e un post de partid.

Care partid?
PSD  in 2010?
Sau PDL in 2012?
Sau PNL din 2014?Posted Image


Parerea mea: era bine acuma daca ramanea pro-PSD,  ca-i mai anula din datorii,   asa de cand s-a alaturat PDL-ului  a avut mult de pierdut, fix cand sandramaua basista s-a daramat.

Edited by Greasy-Man, 16 January 2019 - 12:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate