Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Reclama Gilette - mișcarea #MeToo,"masculinitatea toxică" și propagandă feministă

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
329 replies to this topic

#37
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Post_-AppleS-_, on 15 ianuarie 2019 - 21:07, said:

Nu voi cumpara niciodata Gilette.
MEE TOO

philipshave ftw :D

#38
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
philips nu face lame si nici aparate de ras.

Edited by arg, 16 January 2019 - 00:19.


#39
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017

View Postshefu_de_combinat, on 15 ianuarie 2019 - 21:11, said:

Uite d-asta o sa ne calareasca pe toti chinezii in cateva zeci de ani. Ca aia n-au ajuns inca la punctul in care li s-au epuizat problemele reale.

Am trecut de vreo 4-5 ani pe Wilkinson. Clar nu mai trec inapoi pe jiletca.

Chinezii o sa ne incalece din alte motive. Adica, pe chinezi nu pot sa i fraiereasca maramoii ca-s de ai lor, sa ii infiltreze si dupa aia sa le distruga societatea din interior, cum ne fac noua.

View Postiulian_k, on 15 ianuarie 2019 - 21:32, said:

Trimmere nu au, ca mi-am lasat barba de  3 ani ?

Trimmere au Philips Posted Image

View PostNick_85, on 15 ianuarie 2019 - 22:42, said:

Inteleg ca exista unele probleme si trebuie adresate ca societate dar reclama este o porcarie si #metoo a degenerat. Acum cateva zile am auzit ca din cauza metoo nu vom mai avea sezonul 2 din Cosmos. Am citit putin despre acuzatiile aduse lui Neil deGrass Tyson..porcarii, a admirat tatuajul uneia care a facut o poza cu el si alta pt ca a invitat-o la o cina romantica.

Departamentele de HR si Marketing ale corporatiilor sunt pline de feministe lesbiene batrane, cu parul albastru si cercei in pixda etc. Inclusiv Gillette, inclusiv Facebook/Google. Cu rezultatele care se vad. Pentru ca muh diversity, muh sexism, muh feminism, muh toxic shit.

Scoala de la Frankfurt inca naste maramoi vii in 2019, pe care ii hraneste cu ura kosher.

Edited by burkina, 16 January 2019 - 00:44.


#40
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

View PostMarianG, on 15 ianuarie 2019 - 23:28, said:

Muhle Safety Razor - R89 Grande
la recomandarea unui coleg de pe forum
:beer:


Panasonic ES-LV65-S Arc5 ....de 3 ani si 9 luni si inca taie bine, nu ma schimbat capul de taiat, nimic. Nici nu stiu daca se poate.
Cati bani bagam in lame gillette ? La 1 lama power fusion pe luna, 8 lame per packet, 20 lire packetul, in 57 de luni venea 142 lire..nu mai pun baterii, sa zicem 2 duracell pe an, 10 baterii, inca 4 lire, total sa zicem 145 lire.
Pe panasonic am dat 120 lire si inca o sa-l mai folosesc mult si bine pana cand/si daca voi schimba vreodata capul de taiat.(edit: s-ar parea ca e vreo 38 lire pe amazon lame noi de inlocuit, daca le tin iarasi 4 ani ies de 3 ori mai ieftin decat lame gillette pe 4 ani). Si daca am barba de 2-3-4 saptamani, bag lama secundara si taie bine. gillette nici nu intra in asa barba...10 minute si e gata, si nu mai pot taia niciodata si nici nu trebuie sa am grija, pot sa ma gandesc la orice sau sa dorm in picioare cand ma barbieresc...de asta am luat electric...de la baterie goala in 15 minut incarcat vreo 30% deja imi ajunge de o tura si mai ramane.
Am ales panasonic cu model folie si nu rotativ fiindca aprox 90% din suprafata capului e aria de taiere cu perforatii prin care poate sa intre parul pt a fi taiat, pe cand la vrajelile astea rotative gen philips abia ating aprox 20-25 % aria cu perforatii fiindca fiecare disc individual are mult spatiu gol, cu metal de suport si neperforat deci netaietor, intre discurile segmentate. Philips seria 7000 RQ1195/17 de 99 lire l-am trimis inapoi la amazon ca era varza totala, si am luat panasonicul asta. Daca vreti pun poze cu lamele si capul dupa aproape 4 ani de folosire, sunt ca noi...zic eu...acuma eu m-am obisnuit sa ma rad pe uscat fara apa sau spuma cu gillete cu 5 lame in armata, asa ca poate nu observ ca e vechi capul la panasonic ca folosesc spuma. Posted Image

edit: Gillette sucks.

Edited by 77777-7, 16 January 2019 - 00:59.


#41
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017

View Postg_force, on 15 ianuarie 2019 - 22:53, said:

Au intrat in fibrilatie, ti-au citit postul si au aflat ce ii paste cand vei renunta la Gilette. Posted Image

Babaetz, Gilette nu este trendsetter la rahaturi sociale, ei doar incearca calareasca valul, la fel ca orice alt brand. Daca nu va vine sa credeti, uitati-va la incercarea lui Nike sa calareasca valul pe care l-a starnit puletele ala Colin Kaepernik, cu prostiile alea care au fost aproape sa  puna pe butuci NFL-ul, ca business.




Tu folosesti briciul, presupun, dupa ce-l ascuti pe o curea de piele, asa-i? Posted Image

Eh man, cu briciul se rad doar NPCurile:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uF3y_ocbXfQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postiladi, on 15 ianuarie 2019 - 22:58, said:

Partea proastă e că o companie de produse cosmetice se bagă în politică. Nu știu care e scopul și finalitatea. Dacă s-a dorit reclamă pentru produsele lor, e proastă. Dacă a dorit să facă altceva, și n-am idee ce ar putea fi, a transmis un mesaj care nu va fi apreciat și înțeles de prea multă lume. Oricum ai lua-o e un big fail.  Bani risipiți.

Uita-te la rata like vs dislike si o sa iti recapeti increderea in specia umana. Comentariile sunt priceless.

Asta e fenomenul SJW in actiune. The left destroying itself.

#42
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,521
  • Înscris: 24.01.2014

View Postburkina, on 16 ianuarie 2019 - 00:47, said:


Uita-te la rata like vs dislike si o sa iti recapeti increderea in specia umana. Comentariile sunt priceless.

Asta e fenomenul SJW in actiune. The left destroying itself.

Wow. Am citit putin printre comment uri. Ce shit storm e acum la Gilett :))))))))

Edited by Nick_85, 16 January 2019 - 01:17.


#43
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Nici un shitstorm, chiar ma uitam pe bloomberg si boardul-ul Gilette are cel mai tanar om la 57 de ani iar cel mai batran 84. Aia nu au nici o treaba, sunt incalecati de corporatiste liberale si nefte care cred ca toti barbatii sunt porci si cauza raului din lume, dar se duc acasa triste la 10 noaptea sa mai trimita niste mailuri ca oricum nu le suporta nimeni destul de mult incat sa aiba o viata normala.

#44
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Few8kJ0zfnY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


:))))) chinezii sunt mai pe fata așa.

#45
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,151
  • Înscris: 03.03.2007
Barbati adevarati sunt doar cei cu barba. Daca te razi inseamna ca vrei sa pari hermafrodit.

#46
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018

View PostAlexandru H., on 16 ianuarie 2019 - 01:51, said:

Barbati adevarati sunt doar cei cu barba. Daca te razi inseamna ca vrei sa pari hermafrodit.

Du te mă de aici !!!

View Postburkina, on 16 ianuarie 2019 - 00:44, said:



Am trecut de vreo 4-5 ani pe Wilkinson. Clar nu mai trec inapoi pe jiletca

Foarte frumos, și eu la fel, se simte calitatea, dar de unde iei rezerve ????


#47
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
A fost Pepsi cu tuta aia care da o sticla de pepsi la jandarmi (riot police, ma rog whatever). A iesit haos.
A fost Nike cu fotbalul american balarii. A iesit haos.
A facut Youtube rewind 2018 gandit de marketing autist wannabe relatable&hip. A iesit haos, most disliked video in youtube history, made by youtube.
Au mai fost nu stiu cati care au vrut ei sa fie relatable si implicati social si cacat. A iesit intotdeauna mizerie.
Si acum astia. Dezaxatii au terminat facultatile si acum au joburi prin publicitate si marketing unde produc mizerii d-astea pentru care ar fi luat A+ la cursul de gender studies, da' in lumea reala toti s-au plictisit de chestiile astea si serios chiar nu vrea nimeni lectii de viata de la gilette, starbucks, pepsi&shit. Bani <-----> servicii/produse. The end.

#48
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Aha shef, deci l ai votat pe Trump, ești un redneck cumva...


#49
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017

View Postirulan_corrino, on 16 ianuarie 2019 - 02:03, said:

Du te mă de aici !!!



Foarte frumos, și eu la fel, se simte calitatea, dar de unde iei rezerve ????

Am observat ca nu se mai gasesc rezerve in ultima vreme...eu am stoc, luate din Kaufland ultima data. Quattro precision.

View PostAlexandru H., on 16 ianuarie 2019 - 01:51, said:

Barbati adevarati sunt doar cei cu barba. Daca te razi inseamna ca vrei sa pari hermafrodit.
[ https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/49864102_1818938718235036_4225135040482246656_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fotp3-1.fna&oh=de8a088327cafae129e8c75228ac0d8b&oe=5CCA9DC7 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postshefu_de_combinat, on 16 ianuarie 2019 - 02:03, said:

A fost Pepsi cu tuta aia care da o sticla de pepsi la jandarmi (riot police, ma rog whatever). A iesit haos.
A fost Nike cu fotbalul american balarii. A iesit haos.
A facut Youtube rewind 2018 gandit de marketing autist wannabe relatable&hip. A iesit haos, most disliked video in youtube history, made by youtube.
Au mai fost nu stiu cati care au vrut ei sa fie relatable si implicati social si cacat. A iesit intotdeauna mizerie.
Si acum astia. Dezaxatii au terminat facultatile si acum au joburi prin publicitate si marketing unde produc mizerii d-astea pentru care ar fi luat A+ la cursul de gender studies, da' in lumea reala toti s-au plictisit de chestiile astea si serios chiar nu vrea nimeni lectii de viata de la gilette, starbucks, pepsi&shit. Bani <-----> servicii/produse. The end.

Daca parles engles, uita-te la clipu' asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FILwhaFezec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca ma intrebi pe mine, e o strategie de marketing buna. Gillette se adreseaza publicului feminin cu reclama asta. Si probabil o sa le creasca stocurile. Pentru ca IQ-ul mediu in lume e pe la 90.

#50
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Plm, și cine n are stoc ce face ?
Culmea e că aveau și rezerve când am luat aparatul, dar, dacă el venea cu două, nu m am agitat și atunci și acum fluier 🍘.

#51
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Nu-s ce sa zic man. Eu ma barbieresc decat la oo cu lama de ras si tin mult, iti dai seama. Pe fata ma raschetez cu un trimmer de prin 2011.

Poti sa ti iei aparat de ras clasic, cu lame, sau BIC/alte branduri daca vrei sa-i boicotezi pe SJWii de la Gillette.

Sau invata cu briciu' ca daco-getii.

Exista asa ceva:

[ https://dailystormer.name/wp-content/uploads/2019/01/xmerkur-futur-safety-razor-17455_01.jpg.pagespeed.ic.k5El4tqtuT.webp - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

vs

[ https://bbs.thegoyimknow.to/uploads/default/original/4X/b/5/7/b57bdf483444c5db825ad2559ea7388f483d830c.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Si ca de obicei, cine e in spatele politicilor astea anti europeni albi, anti masculinitate, anti familie, anti normalitate?

Every

Single

Time

Imagine my lack of shock.

[ https://bbs.thegoyimknow.to/uploads/default/original/4X/5/0/b/50b0d60b1d8db7c783fa92edbb9e30719f1341b1.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by burkina, 16 January 2019 - 02:53.


#52
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Briciul e baza. Mă felicit.

În rest, în linii mari, cam asta e direcția unei schimbări, de viziune, de populație și de religie. Probabil într-un timp destul de lung, dar deja vizibil. Civilizațiile mai și dispar.

#53
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,552
  • Înscris: 02.10.2009
Singura reclama a lor care a ramas in istorie -la negativ- si deocamdata este cea de la sfarsitul anilor 40:
Erau pozele lui Marx, Engels, Lenin si Truman si textul: De la barbarie a la civilization par la lame Gilette!"
Normal ca a iesit cu scandal...

#54
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Social justice warriors in cele mai hidoase si odioase forme posibile.
Ar trebui aplaudata echipa de PR (formatat, probabil, din feministe batrane) care a reusit performanta sa-si insulte publicul-tinta in mai putin de 2 minute.
Caci, nu-i asa, publicul-tinta masculin are un comportament complet nepotrivit, pe care trebuie mai intai sa si-l schimbe si abia dupa aia sa fie demn de cumparat lame.
Lectii de corectitudine politica doar ca sa faca pe plac promotoarelor furibunde ale #metoo, care ia forme din ce in ce mai absurde.
Denigrarea si umilirea masculinitatii, vina suprema apartinandu-ti daca esti mascul alb si hetero.
Idiocracy in toata splendoarea.
Noroc ca genul asta de mizerii dispar foarte usor cand intervine o criza (economica, morala, sociala).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate