Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Reclama Gilette - mișcarea #MeToo,"masculinitatea toxică" și propagandă feministă

* * * * - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
329 replies to this topic

#19
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View PostMagicwisewolf, on 15 ianuarie 2019 - 22:34, said:

Din pacate nu e. Cu parere de rau, e inferior Gillette-ului. L-am incercat si pe al doilea nu l-am mai cumparat.
Acum, reclama sau ce cacat e dejectia aia de 2 minute aproape, nu are nicio treaba cu calitatea produsului. Daca era sa ma iau dupa reclame, nu cumparam 90% din tot ce am nevoie lunar in casa.
Nu realizezi pericolul feminismului. Rusine! Pentru niste lame acolo tadezi masculinitatea?!
Pune in loop discursurile Peterson ca sa te convingi!
:)

#20
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Ok, nu văzusem până acum, dar pt că se dedau la căcaturi de astea eu renunț la Gilette.
Și să vezi, din gigant, ce mic poți să devii.
Recomand tuturor aceeași acțiune.

#21
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,521
  • Înscris: 24.01.2014
Inteleg ca exista unele probleme si trebuie adresate ca societate dar reclama este o porcarie si #metoo a degenerat. Acum cateva zile am auzit ca din cauza metoo nu vom mai avea sezonul 2 din Cosmos. Am citit putin despre acuzatiile aduse lui Neil deGrass Tyson..porcarii, a admirat tatuajul uneia care a facut o poza cu el si alta pt ca a invitat-o la o cina romantica.

Edited by Nick_85, 15 January 2019 - 22:43.


#22
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018

View PostCris007, on 15 ianuarie 2019 - 22:39, said:


Nu realizezi pericolul feminismului. Rusine! Pentru niste lame acolo tadezi masculinitatea?!
Pune in loop discursurile Peterson ca sa te convingi!
:)

Termină cu whataboutism ul pe care îl incriminezi pe alte topicuri.
Nu îți e rușine să faci ceea ce reclami că fac alții pe alte topicuri ?
E de bun simț.

#23
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,050
  • Înscris: 29.01.2016

View PostCris007, on 15 ianuarie 2019 - 22:39, said:

Nu realizezi pericolul feminismului. Rusine! Pentru niste lame acolo tadezi masculinitatea?!
Pune in loop discursurile Peterson ca sa te convingi!
Posted Image
Nu o tradez si nici nu o s-o parasesc vreodata. Dar nici sa umblu pe fata cu bucati de hartie igienica de la taieturi, doar din ambitie ca fac reclame de cacat. Adica, tot pe mine sa ma razbun? Nope.

#24
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

View Postmihnearau1, on 15 ianuarie 2019 - 22:04, said:

cine e gilete asta?



nope, sa se rada ele
Inventatorul (american) al  aparatului de ras de unica folosinta. Pe la inceputul secolului XX, asea. :D

#25
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postleusteanul, on 15 ianuarie 2019 - 21:09, said:

Nu, nu e deloc there, done.
Vorbim de o intreaga propaganda frenetica impotriva masculinitatii, care e prezentata ca fiind toxica si indezirabila.
Asa si? E opinia lor. Iti exprimi dezacordul necumparandu-le produsele.
Ce mai e de discutat?

#26
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    My ride is Yermom

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,135
  • Înscris: 05.08.2015
Un mascul adevarat nu se rade.

Doar pibipzdele se rad.

Gilette e pentru pibipzde, rasul este pentru pibizde, etc. desi Bic face o reala concurenta in domeniu.

Si cand ma refer la pibipzde ma gandesc la Jordana Peterson, aia.

#27
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 03.08.2004

View Postirulan_corrino, on 15 ianuarie 2019 - 22:40, said:

Ok, nu văzusem până acum, dar pt că se dedau la căcaturi de astea eu renunț la Gilette.
Și să vezi, din gigant, ce mic poți să devii.
Recomand tuturor aceeași acțiune.
Au intrat in fibrilatie, ti-au citit postul si au aflat ce ii paste cand vei renunta la Gilette. Posted Image

Babaetz, Gilette nu este trendsetter la rahaturi sociale, ei doar incearca calareasca valul, la fel ca orice alt brand. Daca nu va vine sa credeti, uitati-va la incercarea lui Nike sa calareasca valul pe care l-a starnit puletele ala Colin Kaepernik, cu prostiile alea care au fost aproape sa  puna pe butuci NFL-ul, ca business.

View PostMount_Yerrmom, on 15 ianuarie 2019 - 22:51, said:

Un mascul adevarat nu se rade.

Doar pibipzdele se rad.

Gilette e pentru pibipzde, rasul este pentru pibizde, etc. desi Bic face o reala concurenta in domeniu.

Si cand ma refer la pibipzde ma gandesc la Jordana Peterson, aia.


Tu folosesti briciul, presupun, dupa ce-l ascuti pe o curea de piele, asa-i? Posted Image

Edited by g_force, 15 January 2019 - 23:03.


#28
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,290
  • Înscris: 29.04.2008
Partea proastă e că o companie de produse cosmetice se bagă în politică. Nu știu care e scopul și finalitatea. Dacă s-a dorit reclamă pentru produsele lor, e proastă. Dacă a dorit să facă altceva, și n-am idee ce ar putea fi, a transmis un mesaj care nu va fi apreciat și înțeles de prea multă lume. Oricum ai lua-o e un big fail.  Bani risipiți.

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

View PostCris007, on 15 ianuarie 2019 - 21:09, said:

For life.
Muhle Safety Razor - R89 Grande
la recomandarea unui coleg de pe forum

View Postarg, on 15 ianuarie 2019 - 22:28, said:

muhle r89 + feather + ulei + crema nala.
:beer:

View Postleusteanul, on 15 ianuarie 2019 - 21:09, said:

Nu, nu e deloc there, done.
Vorbim de o intreaga propaganda frenetica impotriva masculinitatii, care e prezentata ca fiind toxica si indezirabila.
ba da, companiile nu se invata decat atunci cand sunt lovite la malai.
Inteleg ca Gillette nu mai este perfect barbatesc ?
Bun! Sa fie ce vor ei, nu mai vad bani de la mine.

View Postiulian_k, on 15 ianuarie 2019 - 21:09, said:

Si daca sotiile in urma reclamelor vor  incepe sa va ia Gillete le veti bate, veti baga divort ?
daca spun ca le pun sa-le foloseasca pe picioarele lor sunt badaran ?

View Postiladi, on 15 ianuarie 2019 - 22:58, said:

Partea proastă e că o companie de produse cosmetice se bagă în politică. Nu știu care e scopul și finalitatea. Dacă s-a dorit reclamă pentru produsele lor, e proastă. Dacă a dorit să facă altceva, și n-am idee ce ar putea fi, a transmis un mesaj care nu va fi apreciat și înțeles de prea multă lume. Oricum ai lua-o e un big fail.  Bani risipiți.
nu este exclusiv companiilor de cosmetice,
orice companie care isi uita clientii si incepe sa ii eticheteze dupa cum spune mass-media e pe un drum pagubos.

Edited by MarianG, 15 January 2019 - 23:29.


#30
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Eu prefer sa ma barbieresc cu masina de ras barba, nu mi-au placut niciodata lamele de ras :)

#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
nu stii ce pierzi..

si ala nu e ras, e un fel de jumulit.

Edited by arg, 15 January 2019 - 23:40.


#32
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postarg, on 15 ianuarie 2019 - 23:40, said:

nu stii ce pierzi..

si ala nu e ras, e un fel de jumulit.
Nu imi plac lamele de ras, cu masina de ras imi place mai mult ca ramane barba de 1mm si nu mai apar cosuri/iritatie plus ca dureaza mai putin decat cu lama si spuma de ras Posted Image
Iar despre gilette nu am fost mare fan.

Edited by diegodanny, 15 January 2019 - 23:45.


#33
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
tu chiar nu stii despre ce vorbim.

#34
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postarg, on 15 ianuarie 2019 - 23:44, said:

tu chiar nu stii despre ce vorbim.
Ba da stiu, este vorba despre reclama la gillete Posted Image , nu am fost mare fan gilette, cand o sa am nevoie de lama iau orice alt brand mai putin gilette Posted Image

Edited by diegodanny, 15 January 2019 - 23:47.


#35
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,622
  • Înscris: 20.05.2008
Plictisitoare... Posted Image

E reclama de aia snoaba, ca asa se poarta acu. Peste vreo 20 de ani o sa fie Gilette pe Marte ca se vor pregati aia sa colonizeze planeta rosie si deh sa sensibilizeze masele... Reclamele sunt facute de insi ce lucreaza si in campaniile politice, de aia uneori mesajele sunt politizate.

Dupa indrazneste sa crezi al lui Dragnea, am regasit sintagma in reclamele romanesti. Indrazneste sa gusti, indrazneste sa experimentezi, sa crezi etc Se vede cum echipele lucreaza si pentru reclame comerciale si in campanii electorale.

Toate campaniile astea "me too" sunt trase de par si obositoare si false. Cred ca unele tipe vedete de pe dincolo isi lanseaza carierele cu scandale de genu asta. Brusc iasa trauma din subconstient si fac runda pe la televeceuri, bloguri, talkshowuri mai scriu o carte, una alta, mai pusca un documentar si uite asa reintra in atentia publica, fac pe interesantele si vin banutzii.

Din pacate insa unii barbati celebrii cad victime acestei campanii false si se lasa cu procese si necazuri reale. Si tot din pacate campania aduce un mare deserviciu victimelor reale. Toate papusicile alea plictisite in cautare de subiecte de scandal, NU sunt victime, sunt pitzi care au nevoie de atentie, au nevoie de reclama sa isi vanda filmele, cartile, produsele etc

Barbatii normali per total nu o sa fie afectati, femeile normale nici ele nu o sa fie afectate.
De fapt oamenii normali isi roleaza ochii si nu au rabdare sa priveasca pana la sfarsit aberatiile astea, dar nici de enervat nu merita.

Moda vine, moda trece. Cum am zis peste 20 de ani o sa ajunga Gilette pe Marte, sa nu ne ingrijoram prea tare. Astea sunt mode, ele sunt in filme in reclame peste tot. La fiecare deceniu apar mode noi si dispar altele. Dupa o vreme o sa simtim modele astea, trendurile astea si nu o sa ne mai necajim, nu o sa ne mai bulverseze asa de tare, pentru ca sunt miscari de suprafata, din lumea reclamelor, filmelor etc

Edited by tipareth, 15 January 2019 - 23:54.


#36
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
eu nu folosesc nu folosesc nimic de la gilette

Edited by arg, 16 January 2019 - 00:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate