Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Savantul ce a descoperit structura ADN-ului își pierde titlurile academice pentru afirmatii considerate rasiste

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
371 replies to this topic

#37
Anca12

Anca12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 12.04.2008
Chestie neagra de 35 cm ati vazut-o in poze pe anumite site-uri...

De fapt, era o proteza de plastic, pusa pana se facea poza, sa starneasca uimire si parere de rau.

La fel cum sunt zidurile grandioase din filme si stancile din carton aruncate de de pe metereze.

#38
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Oare este bine sa facem abstractie ca la varsta lui ( 90 de ani ) il doare fix in cur de toate titlurile primite si ulterior retrase ?

#39
X41Xu1

X41Xu1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 06.03.2015

View Postmenaloty, on 15 ianuarie 2019 - 22:06, said:

Si cand andrei zice ca tipul abereaza cum se numeste?
Caracalogică. Este atunci cînd emiți judecăți de valoare (bun sau rău) despre o afirmație incomprehensibilă (există argumente de netăgăduit pro sau contra?).
Notă: rădăcina cuvîntului provine din Oltenia.

#40
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 29.01.2016
Culmea e ca toti "minoritarii" pot spune ce vor de "majoritari", in schimb invers e crima si pedeapsa. Deci, daca esti alb, crestin, heterosexual, doctor docent in fizica cuantica si bio-genetico-nuclearo-stiintifico fantastica, nu poti spune nimic de un negru, gay, evreu cu 3 clase facute la distanta de tribul din padurea ecuatoriala. In schimb, invers e ok, nu se supara nimeni.
Ne-am dus p@lii de suflet, zau.

Edited by Magicwisewolf, 15 January 2019 - 22:46.


#41
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View Postmax_01, on 15 ianuarie 2019 - 20:47, said:

James Watson s-a ocupat si de cercetarea cancerului.Probabil se ocupa si acum, daca starea de sanatate ii permite.
Tu stiai ca pe vremuri la una din manastirile din Anglia, abatele Isaac, acel Isaac Newton , i-au fost interzise studiile  in fizica si amenintat ca daca mai studiaza legii din astea ciudate va fi decapitat.
Cei care faceau amenintarile nu erau alti preoti ci omenii de stiinta de pe atunci.Si atunci ca sa se fereasca de prigoana se ascundea prin manastiri ca abate(locuri neumblate de oamenii de stiinta
de pe atunci) unde a putut sa-si testeze teoriile si asa s-au pus baza mecanicii newtoniene. Newton a fost prigonit de proprii sai colegi de breasla, so e traditie....:lol:

#42
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019

View PostMr_nobody_, on 15 ianuarie 2019 - 21:11, said:

Dacă ar fi zis că diferența de IQ dintre un ciobănesc german și un chihuahua e genetică, nimeni nu ar fi comentat, dar comentariul fiind despre rase umane, se revoltă diverși indivizi, corectitudinea politică, treburi d-astea.
odata cu revolutia industriala, fiind inlocuita activitatea umana cu utilaje, unii au scapat de sclavie,
dar se pare ca le-a ramas "gena de inferioritate". indiferent cum interpretam noi istoria, viata, sociatatea sau ADN-ul uman.
am trait multi ani printre negri, arabi, sud-americani. au IQ majoritea un pic peste primatele superioare.
ce-i face puternici este uniunea pe care rasa alba nu o are.

Edited by editielimitata, 15 January 2019 - 22:43.


#43
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Da , se numeste tirania minoritatilor . Scaparea este un soi de compensare ...adica , daca esti sa zicem , majoritar crestin ( peste o minoritate de musulmani ) ca sa poti zice si tu ceva , trebuie sa te declari homosexual ...adica , esti majoritar in chip de crestin , dar minoritar in chip de homosexual ...capisci ? Sunt solutii . Eu ma astept sa apara minoritari apartinatori grupului de posesori de masini electrice ...care sa ceara drepturi de parcare oriunde si in defavoarea majoritarilor care au masini cu combustibili fosili. Adica , daca nu sunt locuri de parcare goale , fiind minoritar cu o masina electrica , sa poti obliga pe oricine are pe benzina sau motorina sa iti cedeze locul.
Nu va repeziti sa radeti de idee ...facem pariu ca o sa devina realitate in curand ? Traim intr-o lume total cretina , plina de degenerati , in care exceptia tinde sa devina regula in functie de cat de mult se incapataneaza cineva sa o promoveze .

Edited by JurasikMan, 15 January 2019 - 22:39.


#44
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,278
  • Înscris: 05.08.2015
Like, more than 10 years ago:

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/JDWatson_2007-04-30.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Quote

Because of the controversy, the Board of Trustees at Cold Spring Harbor Laboratory suspended Watson's administrative responsibilities.[105] Watson issued an apology,[106] then retired at the age of 79 from CSHL from what the lab called "nearly 40 years of distinguished service".[59][107] Watson attributed his retirement to his age, and circumstances that he could never have anticipated or desired.[108][109][110]
In 2008, Watson was appointed chancellor emeritus of CSHL.[111][112] As of 2009, he continued to advise and guide project work at the laboratory.[113] In a 2008 BBC documentary, Watson emphatically denied being a racist."[114]
In January 2019, following the broadcast of a television documentary made the previous year in which he repeated his views about race and genetics, CSHL revoked honorary titles that it had awarded to Watson, and cut all remaining ties with him.[115][116][117] Watson did not respond to the developments, having been ill since a car accident in October 2018.[118]
Personal life
Watson is an atheist.[14][119] In 2003, he was one of 22 Nobel Laureates who signed the Humanist Manifesto.[120]

Ma intreb, domnul asta, cand era in deplinatatea facultatilor fizice si mentale, cand contribuia la dezvoltarea stiintei intr-un domeniu extrem de important, etc, etc, nu s-o fi prins ca negrii si femeile sunt inferioare?

A trebuit sa ajunga la varsta la care sfincterele iti joaca feste ca sa atinga iluminarea?

#45
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Oricum , eu tind sa fiu de acord cu tipul. La dracu ....sunt barbat , sunt alb ... deci sunt superior ! Imi place cum gandeste ! In lumea imaginata de el as reusi mai usor . In lumea asta reala , ma chinui ( fara prea multe rezultate ) sa confirm si ...pauza !

Edited by JurasikMan, 15 January 2019 - 22:43.


#46
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019
"eu imi apar saracia, si nevoile, si neamul..." spunea un mare roman.
Spania are cca 3 milioane de negri si arabi care nu muncesc, fiind emigranti,
traind din ajutoare sociale pe care un chinez nu le poate primi .
timp in care insamanteaza la greu populatia spaniola de sex feminin.
nu v-ati intrebat niciodata de ce vin in UE milioane de barbati musulmani anual ?
nu v-a pripiti sa raspundeti rapid ! nu este o intrebare simpla.

Edited by editielimitata, 15 January 2019 - 22:54.


#47
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Unii se irita si cand aud ca negrii au tenul mai inchis la culoare.
Si de pe acest forum, cam aceiasi.
Desigur, cand aud ca Vasluienii sunt betivi si-si bat nevestele cu toporul, nu mai reactioneaza.

Bre, eu va zic sincer 2 lucruri
1. Si eu am impresia ca negrii sunt mai prosti ca albii. De prin statistici o stiu, negri cunosc prea putini sa-mi fac o idee.
2. Si totodata nu sunt rasist.

Insa ma intreb eu, cati pot pricepe aceste doua lucruri pot fi simultan adevarate in ceea ce ma priveste?

#48
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,278
  • Înscris: 05.08.2015

View Postmaccip, on 15 ianuarie 2019 - 22:52, said:

Si eu am impresia ca negrii sunt mai prosti ca albii...

Nu inteleg ce vrei sa zici:

- toti negrii sunt mai prosti decat toti albii
- unii negri sunt mai prosti decat toti albii
- unii negri sunt mai prosti decat unii albi
- media prostiei negrilor e mai mica/mare decat media prostiei albilor

Altfel spus, un bosiman transplantat in apartamentul de langa al tau, e mai prost ca tine?
Dar tu, transplantat in Namaqualand, in coliba vecina cu bosimanul, ce figura ai face?

Edited by Mount_Yerrmom, 15 January 2019 - 23:12.


#49
editielimitata

editielimitata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 05.01.2019
problema celor din Africa nu este IQ-ul.
ci indoctrinarea sau ma rog indobitocirea, prin noua orientare spre Coran.
eu ateu fiind, pot sa vad anumite aspecte ale acestei religii deoarece traiesc printre ei
si nu am subiectivismul unui crestin.
cam ce poti vb cu un musulman arab sau negru,care are batatura pe frunte, deoarece se roaga din ora in ora,
chiar si noaptea ?

View PostMount_Yerrmom, on 15 ianuarie 2019 - 22:59, said:

Nu inteleg ce vrei sa zici:

- toti negrii sunt mai prosti decat toti albii
- unii negrii sunt mai prosti decat albii
- unii negrii sunt mai prosti decat unii albi
- media prostiei negrilor e mai mica/mare decat media prostiei albilor

Altfel spus, un bosiman transplantat in apartamentul de langa al tau, e mai prost ca tine?
Dar tu, transplantat in Namaqualand, in coliba vecina cu bosimanul, ce figura ai face?
niciodata, dar absolut niciodata, un bosiman nu va veni in Europa ca emigrant.
ai auzit de poporul tuareg ?
este unul dintre putinele popoare africane, care au respectul statelor si locuitorilor Africii.
nu au acte de identitate, sunt inarmati permanent si sunt cei mai albi arabi .
desi sunt musulmani, se acopera invers. ei da, femeile nu. oare de ce ?

Edited by editielimitata, 15 January 2019 - 23:14.


#50
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Posteugeniusro, on 15 ianuarie 2019 - 21:06, said:

Deci în concluzie sunt cercetări cenzurate care arată că populația de origine africană are IQ inferior, asta pune în altă lumină invazia de emigranți africani către Europa, este destul de clar că a fost provocată și deci ce se dorește nu este forța de muncă proaspătă ci scăderea IQ-ului general, pe vremuri era vorba, citez "țara te vrea prost" deci se poate extinde la "Europa te vrea prost" Posted Image

Căt despre femei e bine de știut că ele au spus că citez "dimensiunea nu contează" și evident asta înseamnă că "nu se sperie oricât de mare ar fi" Posted Image

Eu am niste retineri fata de testele de IQ. Nu de alta dar Al Capone a reiesit ca avea IQ ul unui pusti de 12 ani. Adica primarii, congresmenanii si judecatorii care il "serveau" pe "marele" AL  erau cu totii ceva mai tampiti.  Adica pe sleau SUA anilor 30 era o tara de tampiti ?!
Mai usor de crezut ca e ceva cu testele astea de IQ .

#51
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Faptul ca negrii nu cerceteaza, inseamna ca sunt destul de inteligenti si isi dau seama ca nu este nimic de certat, pentru ca totul este o manipulare, toata stiinta este o manipulare, toate teoriile astea tampite care vin din urma cu sistemul Heliocentric si pamantul sferic/rotund, ei stiu ca exista un creator, totul este atat de bine pus la punct, insa oamenii / satana din nu stiu ce motive au reusit sa ne facem sa ne pierdem credinta. Ei nu sta sa abereze cu cercetari tampite, si doar atunci cand este cazul si ceva care poate fi recunoscut 100%. Ei isi cunosc foarte bine scopul, pe cand noi nu ne cunoastem scopul, visam la caii verzi pe pereti, ca ne ducem pe cine stie ce planete, tocmai asta este ideea, ca daca scapi de sclavie si ai timp suficient, vei realiza ca nu existam decat noi si planeta noastra locuibila, si astfel il vei sluji pe Dumnezeu si nu banii! Unde sunt extraterestrii aia de pe alte planete? De ce nu ne-a invadat nimeni pana acum? Pentru ca nu exista! Nu exista asa ceva ! Totul este o fictiune !

Edited by hwplanet, 15 January 2019 - 23:17.


#52
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,278
  • Înscris: 05.08.2015

View Posteditielimitata, on 15 ianuarie 2019 - 23:12, said:

niciodata, dar absolut niciodata, un bosiman nu va veni in Europa ca emigrant.

Nu m-am prins ce te deranjeaza la negri:

- ca sunt prosti
- ca vin in europa
- ca tu, nagasind de lucru in europa, trebuie sa muncesti in africa ca africanii

#53
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007

View PostMount_Yerrmom, on 15 ianuarie 2019 - 22:59, said:

Nu inteleg ce vrei sa zici:
Pai am zis ce-am vrut sa zic, nu am ce sa mai devoalez, nu s-a dorit un aforism sau vreo propozitie cu tâlc.

#54
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Stati ca nu inteleg: daca eu zic cioara, e discriminare? Roman fiind, I mean. Daca da, atunci cand americanul zice "gipsy", ce e?!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate