Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Gov PSD vs UE - in genunchi cu gura larg deschisa

* * - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
168 replies to this topic

#37
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 GingisHan2015, on 15 ianuarie 2019 - 20:57, said:

Vezi ca faza cu CD urile zgariate e flame calificat, si oricand te duce iar pe la abuzuri, clasique .Nu mai fa tu procese de intentie ca ma dezgusta schelalaiala  ta de pe acolo .
Mai si acuzi moderatorii ca fac si iti dreg dupa ce jignesti pe toata lumea !
Eu și alții, nu stăm să citim aceleași mizerii fara sens spuse de zeci de mii de ori în mod obsesiv compulsiv.
Unde am jignit pe toată lumea?

#38
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

 christig, on 15 ianuarie 2019 - 20:57, said:

ce scrie acolo...citez din niste pesedai..cumva...escrementu zilei? pesedaii ne da citate din flagshipu basizmului?

propaganda rasuflata e cea a borfasilor. daca pruna avea un proiect de triplare al pedepselor borfasilor ca tata vostru rapne...il vota ciuma rosie imediat in parlament...ba mai si marea de 6 ori pedepsele.

asta inseamna sa fii ticalos sau spalat al latrinelor de indobitocire publica. sentinta arata clar...eliberat in baza recursului compensatoriu.

uitati moacele ticalosilor...astia ne cinstesc tara.
hotiihotii.jpg
Tu nici macar nu ai citit ce scrie aici:
https://evz.ro/recur...rel-toader.html

Scrie clar in stire:
„Proiectul de lege privind recursul compensatoriu a fost iniţiat de către guvernarea tehnocrată, faptul că CSM (în componenţa anterioară) l-a avizat şi a propus considerarea zilelor ca fiind executate, că a fost adoptat de parlament, că a intrat în vigoare la scurt timp după ce am devenit ministru şi că studiul de impact nu se face după ce legea intră în vigoare”, a scris ministrul pe Facebook. „Consecintele trebuiesc asumate de către cei care au iniţiat, cei care au avizat, de către cei care au validat respectiva lege!”, a încheiat acesta.
În 2016, fostul ministru al Justiţiei, Raluca Prună, era luată în colimator pentru proiectul de lege privind recursul compensatoriu, la acea dată fiind vorba de sindicaliştii din penitenciare, care spuneau atunci că ar fi fost vorba, de fapt, de o graţiere mascată. Atunci, Raluca Prună a răspuns la rândul ei celor care o criticau: „Cu privire la acest proiect, pe care l-am pus în dezbatere acum câteva zile, am citit evident despre criticile aduse de un sindicat. Sunt puţin uimită de aceste critici (...). Şi zilele deduse din pedeapsă, în dreptul român, nu sunt ceva excepţional”, a arătat Raluca Prună noiembrie 2016, citată de Agerpres.

#39
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

 clasique, on 15 ianuarie 2019 - 20:56, said:

Eh, ce sa vezi... nu mai e. Stiu, unii ar vrea sa voteze doar ei.
Neah !!!
Io chiar n-am vrut sa te includ in categoria aia unde te-ai autoexilat. Man stai rau cu selfestim-ul.

#40
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 clasique, on 15 ianuarie 2019 - 20:42, said:

Deocamdată, UE n-are de ce interfera cu parlamentul și guvernul României.
Românii au votat sa fie guvernați de PSD nu de UE.
Știu, va pute că ați pierdut !

Ce n-ai aflat tu la tine in raion inca ii ca romanii au ales sa fie in UE si UE ales sa-i primeasca.
In momentul cand faci parte din lumea civilizata, exista reguli pe care trebuie sa le respecti si daca nu o faci esti sanctionat.
Trebuie sa-ti aduc aminte din nou ca romanii nu au votat amnistia si gratierea penalilor din PSD ci un program de guvernare care nu mai da D-zo "sa se intample"?
Aproape 90% dintre cei care au votat penalii si analfabetii care conduc azi Romania nu-s de acord cu amnistia si gratierea!

Deci, pe scurt, nu ne mai spune povesti! Daca PSD venea in campanie electorala cu "amnistie si gratiere pentru dragnea&co" loa 4%!
Cand cineva a pus stampila pe tine nu a pus-o sa-ti faci tu smenurile, combinatiile si sa-ti rezolvi tu puscaria, a pus-o pentru a te angaja sa faci ceva bun pentru el!

Edited by gabyxm, 15 January 2019 - 21:04.


#41
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 clasique, on 15 ianuarie 2019 - 20:56, said:

Stiu, unii ar vrea sa voteze doar ei.

Hai sa incepem mega exclusivist cu "sa voteze doar cine stie sa citeasca la nivel clasa a 4-a". Ce zici?

 diegodanny, on 15 ianuarie 2019 - 20:59, said:

„Proiectul de lege privind recursul compensatoriu a fost iniţiat de către guvernarea tehnocrată

I-auzi ma! Si cum v-ati bagat pla in ele de corvete la care tehnocratii aproape terminasera balciu, cu asta n-ati mai avut cum sa va luptati saracii de voi. Ba, voi uitati ocazional ca realitatea nu e un platou Antena3

Edited by shefu_de_combinat, 15 January 2019 - 21:05.


#42
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 16.03.2014

 diegodanny, on 15 ianuarie 2019 - 20:59, said:

Tu nici macar nu ai citit ce scrie aici:
https://evz.ro/recur...rel-toader.html

Scrie clar in stire:
„Proiectul de lege privind recursul compensatoriu a fost iniţiat de către guvernarea tehnocrată, faptul că CSM (în componenţa anterioară) l-a avizat şi a propus considerarea zilelor ca fiind executate, că a fost adoptat de parlament, că a intrat în vigoare la scurt timp după ce am devenit ministru şi că studiul de impact nu se face după ce legea intră în vigoare”, a scris ministrul pe Facebook. „Consecintele trebuiesc asumate de către cei care au iniţiat, cei care au avizat, de către cei care au validat respectiva lege!”, a încheiat acesta.
În 2016, fostul ministru al Justiţiei, Raluca Prună, era luată în colimator pentru proiectul de lege privind recursul compensatoriu, la acea dată fiind vorba de sindicaliştii din penitenciare, care spuneau atunci că ar fi fost vorba, de fapt, de o graţiere mascată. Atunci, Raluca Prună a răspuns la rândul ei celor care o criticau: „Cu privire la acest proiect, pe care l-am pus în dezbatere acum câteva zile, am citit evident despre criticile aduse de un sindicat. Sunt puţin uimită de aceste critici (...). Şi zilele deduse din pedeapsă, în dreptul român, nu sunt ceva excepţional”, a arătat Raluca Prună noiembrie 2016, citată de Agerpres.
Da si era cu 180 grade opusul a ce a dat todorel, si akuma avem pe cine sa dam vina.

#43
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 ioana1973, on 15 ianuarie 2019 - 21:00, said:

selfestim-ul.
Sursa "doxaonline"
😁.
Dear god...

#44
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ar merita parlamentarii lor  si tot guvernul tinuti intr-o sala si obligati sa priveasca ceea ce pateste batranul din Galati si fata din Alba de la lift in bucla, o luna de zile, poate inteleg ceva din asta .

Edited by GingisHan2015, 15 January 2019 - 21:06.


#45
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

 shefu_de_combinat, on 15 ianuarie 2019 - 20:57, said:

Poti sa ramai redus mintal de la o boala nasoala, da.
Prost si rau nu te faci de la boala.

Rautatea, aia e cu liber arbitru. Si se practica in PSD pe scara larga - ei ataca si lupta cu dusmanii inchipuiti si neinchipuiti, reali si ireali, paraleli si perpendiculari.

Rautatea e un modus vivendi in PSD. Nimic bun nu se naste din rautate, nimic bun nu se poate construi cu rautate.

Partidul asta e menit esecului, pentru ca merge pe calea negativa si face chestia asta de decenii deja. Esecul e garantat.

Edited by tipareth, 15 January 2019 - 21:07.


#46
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 tipareth, on 15 ianuarie 2019 - 21:05, said:

Nimic bun nu se naste din rautate

Oh ba da. Am eu niste propuneri, da' nu constitutionale.

#47
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 tipareth, on 15 ianuarie 2019 - 21:05, said:

Partidul asta e menit esecului, pentru ca merge pe calea negativa si face chestia asta de decenii deja.
Am mai auzit asta de atâtea ori...
Bored

#48
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009

 clasique, on 15 ianuarie 2019 - 20:42, said:


Românii au votat sa fie guvernați de PSD nu de UE.
Știu, va pute că ați pierdut !

Si mai si intrebi cu un tupeu fantastic unde ai jignit tu...adica in afara de șleahta voastra de trepadusi pesedaci restului lumii ii pute? Pentru ce, pentru ca au votat niste iluzii vandute de Dracnea si stimulati de o punga de orez altii? Si nu doar cei de pe forum...mai iesi in lume, in afara partidului si mai vezi asa, cam câtor romani le poti repeta placa asta...sau mai bine nu, stai potolit ca partidul mai are nevoie de tine.

Edited by Darkman48, 15 January 2019 - 21:10.


#49
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018
Cine rahat e in genunchi? Ce avem acolo? Un politruc prost in campanie electorala vorbeste sa nu adoarma. Au amenintat si polonia si ungaria si ce-au facut in final? Fix un FASSS! :lol:

#50
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

 shefu_de_combinat, on 15 ianuarie 2019 - 21:06, said:

Oh ba da. Am eu niste propuneri, da' nu constitutionale.

O fi, dar ce zici tu e mai mult duritate si cred ca e ceva rational Adica sunt sigura ca are la baza ratiunea.

Ori PSD-ul e haos pur, sarabanda rautatii.

Edited by tipareth, 15 January 2019 - 21:09.


#51
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 Darkman48, on 15 ianuarie 2019 - 21:07, said:



Si mai si intrebi cu un tupeu fantastic unde ai jignit tu...adica in afara de șleahta voastra de trepadusi pesedaci restului lumii ii pute? Si nu doar cei de pe forum...mai iesi in lume, in afara partidului si mai vezi asa, cam câtor romani le poti repeta placa asta...sau mai bine nu, stai potolit ca partidul mai are nevoie de tine.
E clar, nici tu nu înțelegi democrația.

#52
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002

 ioana1973, on 15 ianuarie 2019 - 21:02, said:

Da si era cu 180 grade opusul a ce a dat todorel, si akuma avem pe cine sa dam vina.
nu conteaza cine a facut proiectul...am mai spus. vina e 100% a derbedeilor care au VOTAT asa ceva in parlament de a ajuns asa ceva in MOF.

pruna sau oricine altcineva puteau sa faca orice proiecte si orice aberatii, vina e a celor ce aleg ca acele mizerii sa ajunga LEGI, prin votul lor.

aceeasi ciuma rosie a VOTAT distrugerea legilor justitiei, prin urmare, aceleasi canalii umane..pesediste...in fuga de a scapa de puscarie!

Edited by christig, 15 January 2019 - 21:16.


#53
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,099
  • Înscris: 24.05.2009

 clasique, on 15 ianuarie 2019 - 21:10, said:


E clar, nici tu nu înțelegi democrația.

Vezi ca o dai pe dupa boscheti...si s-ar putea sa-ti inghete...discursul.

P.S.: dupa ce il vad pe Dracnea, Veorica, Ciordache & Co. ajunsi ca Visinescu macar, o sa inteleg.

Edited by Darkman48, 15 January 2019 - 21:14.


#54
clasique

clasique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,839
  • Înscris: 23.11.2016

 Darkman48, on 15 ianuarie 2019 - 21:12, said:



Vezi ca o dai pe dupa boscheti...si s-ar putea sa-ti inghete...discursul.
Folosim și noi un picuț de logică ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate