Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Internet prin fibra de 1Gbps prin oferta Orange Love

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Dacă lucrurile nu s-au schimbat de când am avut eu de-a face cu ei, n-aș migra spre Orange fiindcă:
1. Nu oferă Ipv6.
2. Nu permit setarea ONT-ului lor ca bridge.
3. ONT-ul lor în continuare este jalnic, iar dacă nu semnezi pe 2 ani chiria pe el e imensă (4 euro). Taxa de instalare la fel 60 de euro dacă nu semnezi pe 2 ani.

#20
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Perfect de acord, xeleron doar ca la pct. cu ONT-ul jalnic n-as zice ca ce are Digi sau alt furnizor ceva  mai bun.

#21
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 14.11.2009
Ont-ul de la Orange e cu cel putin o clasa peste ont-ul de la Digi, nici nu se pot compara.

#22
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Cine a zis că digi are ONT bun, am zis că e în continuare jalnic. Cel de la Digi e odios.

#23
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Sunteti amuzanti, aparatul x e mai bun, dar care dracu e aparatul ala?

Edited by diZy, 17 January 2019 - 10:16.


#24
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 23.09.2010
Salut, ma gandesc sa trec si eu la Orange de la Digi, pe TV+net fix, si am niste intrebari:
-TV-ul Orange e digital ?, merge fara decodor sau CI+, cu cablul coaxial direct in TV ?
(de ex la Digi se poate lua doar abonamentul analogic, dar se prinde totul digital, fara canale codate/platite suplimentar)
-mod bridge inteleg ca nu se poate, dar se poate macar dezactiva WiFi-ul de la ONT?
Prefer sa folosesc doar routerele mele pentru WiFi, si nu vreau coliziuni suplimentare pe 2.4 GHz.
Multumesc.

#25
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Merge doar cu decodor sau ci,iar wifi-ul din câte știu se poate opri la el.

#26
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014

View Postxeleron, on 17 ianuarie 2019 - 15:20, said:

Merge doar cu decodor sau ci,iar wifi-ul din câte știu se poate opri la el.

Uite, nu stiu unde am citit (parca pe aria dedicata Orange Love) ca merge si direct coaxialul in TV (pt. analogic).
Deja e confuz ...

Edited by Rhesus, 18 January 2019 - 16:48.


#27
Kenmax

Kenmax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.09.2011
Eu unul sunt foarte interesat de a ma muta cu internetul și toate cele la Orange dar sunt în dubii pentru ca nu găsesc pe nimeni cel puțin din zona mea (Pitești) care sa le fi avut pe amândouă și sa se poate exprima clar și concret la diferența dintre cele 2. Nu ne putem baza pe ceea ce zic cei de la Orange pentru ca pe ei ii interesează doar sa vândă.
Care sunt motivele pentru care vreau sa renunț la RDS RCS: pai, au început sa fie depășiți de situație și de numărul mare de abonați, aparaturile lor incep sa cedeze datorita suprasolicitării și nu găsesc rezolvare.
Exemplu concret: eu seara am început sa am viteze de download extrem de mici și cu o fluctuație fantastică, adică am viteze de 7-8 MB asta la un abonament de 1000 MB în contextul în care în contract este specificat ca viteza minima garantata este de 200 MB, am făcut nenumărate sesizări la ei pe tema aceasta ( situația persista de aproximativ 1 an) am primit tot felul de răspunsuri dar principalul răspuns a venit de la un tip care se părea ca își cunoaște meseria și nu da doar din umeri, el a spus ca sunt câteva switch-uri care sunt supraîncărcat și sunt mai multe cartiere în situații similare și au făcut cerere la București pentru schimbarea lor și pentru suplimentare de echipament dar se așteaptă și în ziua de astăzi....

Din punctul meu de vedere este doar o chestiune de timp pana când aceasta problema o sa fie națională, nu ii interesează decât sa facă profit fără investiție.... Totuși, locuiesc într-un oraș destul de mare și nu în nu știu ce satun de la mama dracu și nu sunt în stare sa rezolve problema.

#28
alexbuhu

alexbuhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 12.09.2009
Hai salut, reînvii acest thread - ceva păreri despre cum funcționează Orange Fiber în București? Mă interesează pachetul de 1GB.

#29
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Nu recomandam prin fibra Telekom. Prima oara intereseaza-te daca ofera prin fibra proprie. Prin fibra proprie totul merge brici.

#30
DoDo_unu

DoDo_unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 27.10.2019
Cum va merge netul de 500 la orange? Dar cel de 1000?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate