Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Livrare Hyundai i30 2022 cu DCT

Brother Eroare scanare A9

Achizitie auto
 Procedura Preschimbare nr verzi p...

Copiii si obezitatea

Reglare greutate doza Unitra GS-431

Potrivire jante ?
 instant sau dus electric?

Microfon extern pentru ML/DSLR

Schimbare parbriz

Costuri achiziție garsoniera.
 Pensii publice - Venit total asig...

Solutie (lichid pulverizat) pentr...

Backup calling

Ce placa video recomandati si car...

Nu am reusit sa am un bebe pana acum

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

Aldulescu

Aldulescu

Senior Member

• Grup: Senior Members
Cateodata, doua persoane sunt incompatibile la nivel reproductiv si nu pot avea un copil impreuna, chiar daca fiecare separat poate avea copii cu altcineva.

rosix

rosix

Guru Member

ladybird29, on 15 ianuarie 2019 - 12:33, said:

A luat cineva brana ursului si a ramas insarcinata?

Nu cred. Renunta la capitalism si muta-te la tara sa vezi cat de repede apar copiii..

Hunor_66

Hunor_66

Guru Member

maccip, on 15 ianuarie 2019 - 12:34, said:

hahahahha
Da. Am auzit ca poti ramane insarcinata facand baie in lacul ala. Circula niste chestii prin apa aia...
Circula niste electroliti care activeaza foarte bine circulatia sanguina la nivelul organelor interne, printre altele.

caiuscorneliu

caiuscorneliu

Lazy Member

YOUR_GOD, on 15 ianuarie 2019 - 12:24, said:

Vreau să votez comentariul tău, ca cel mai idiot citit de cĂąțiva ani.

Inițiatoare, mai Ăźncercați, dar nu neapărat cu gĂąndul la copilaș. El va veni cĂąnd va dori. Și nouă ne-a luat mai mult timp, dar crede-mă că a meritat. CĂąnd s-a ĂźntĂąmplat să vedem rezultatul testului, l-am făcut acasă, Ăźntr-o doară. O zi minunată a fost și după ea, au urmat zile și mai minunate. Vei vedea.  ;)

Păi eu am spus un adevăr până la urmă. Idioată e chestia asta: "Va veni când va dori". Cine? Copilul? Da' ce? Îl aduce barza? Așa vă mai place să dați o aură mistică la toate rahaturile..

ladybird29

ladybird29

New Member

• Grup: Junior Members
Vad ca mai nimeni nu ia treaba in serios. As prefera sa scrie persoane care trec prin situatie asemanatoare.

paso87

paso87

Senior Member

ladybird29, on 15 ianuarie 2019 - 12:09, said:

Ati avut si voi problema asta? Analize hormonale ok, la sot ok, ba am chisturi pe ovare ba nu am, nu s-au decis exact, ciclu mentrual neregulat. Ce ati facut in acest caz?

Consult medical la un alt medic ginecolog?

N-am auzit in viata mea de asa ceva.

ladybird29, on 15 ianuarie 2019 - 13:38, said:

Vad ca mai nimeni nu ia treaba in serios. As prefera sa scrie persoane care trec prin situatie asemanatoare.

Pai daca vrei sa scrie persoane care trec prin situatii asemanatoare, dai si tu mai multe detalii. Asa ai aruncat 2-3 vorbe, aproape 0 informatie si vrei raspunsuri.

Daca tot vrei sa primesti ajutor, da ma multe detalii.

Ce analize ai facut tu si sotul ?
Ce analize specifice aparatului reproducator ai efectuat? Investigatii ginecologice ? Investigatii urologice ?

Cum stai cu ovulatia?
Cum sta el cu numarul spermatozoizilor?

Trompele tale cum se prezinta ?
Care e perioada ta fertila si cum profitati de ea ?

Medicul ginecolog v-a dat ceva vitamine ?
De cat timp incercati sa faceti un copil ?

Ma opresc aici. Poate raspunzi sau poate nu. Daca vii tot cu raspunsuri in 2 cuvinte n-are nici un sens sa continui.

NelsonMandela

NelsonMandela

Active Member

• Grup: Members
abordați problema metilării pentru amândoi. Testul pentru gena MTHFR și homocisteina serică postprandială ar putea clarifica dintr-un foc multe probleme.

Altfel trebuie observat ce se întâmplă cu sistemul imun. Aveți vreunul dintre voi o intoleranță alimentară / alergie samd.
Cel mai probabil o dietă oligoantigenică ajută chiar dacă rezultatele sunt negative: eliminate lactatele (oricum sunt pasteurizate), soia și glutenul.

În rest analize de toxicologie. Metale grele, plumb, mercur, cadmiu, fie și moderat crescute. Altfel femeile au mai frecvent un raport cupru/zinc ieșit din interval, iar de aici decurg o mulțime de probleme.
Mai rar, dar se întâmplă și la bărbați.

ladybird29

ladybird29

New Member

Am fost la 2 medici ginecologi diferenti. Am fost la endocrinolog. Analize hormonale ok. Mi se da duphaston sa iau pt a mi se regla menstruatia si degeaba. Incerc sa urmaresc ovulatia cu betisoare pt ca de fapt nu ovulez cand ar fi normal ( ca la calcul) sau am menstruatii fara ovulatie. Sotul meu a facut analize si e totul ok. Incercam de 3 ani fara sa ne protejam si de 6 luni mai in serios ( de 2 ori pe sapt). Am luat si vitamine myosun sau doar acid folic dar acum am hotarat sa nu mai iau. Am citi un studiu facut in anglia ca posibilitatea de a ramane insarcinata e mai mare daca nu iei vitamine. ( o sa va trimit linkul). Deci... nu stiu ce sa fac ... a trecut cineva prin asemena situatii?

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Cauta un ginecolog bun specializat pe fertilitate, nu pe chiuretaje. In ultima instanța daca dupa analize amănunțite reiese ca amandoi sunteti sănătoși, poti face fertilizarea in vitro. Deocamdata poti face o testare cu astea
https://comenzi.farm...c_usa-p10055046
Stiu cazurile a doua femei care nu au ramas însărcinate pana la 40 de ani si unul din cupluri a adoptat un copil, iar cel de-al doilea un catel. Ambele doamne au ramas însărcinate si au avut copii dupa ce renunțaseră la idee. Probabil faptul ca au avut in grija cate un pui de om sau de catel, le-a declanșat instinctele materne si s-or fi reglat din punct de vedere hormonal.

Freddy12

Freddy12

Guru Member

In ce fel de mediu lucrezi tu si sotul. E cumva un mediu cu solvenți, produse petrochimice etc..?

Naijax

Naijax

Guru Member

Pai asta parca este pentru barbati si are legatura cu putinta nu cu infertilitatea

maccip

maccip

44 ani

Cunosc si eu niste prieteni care s-au chinuit ceva vreme, dar pana la urma au reusit cand nici nu se mai asteptau.
Dar adoptia e si ea o solutie. E destul de frustrant pentru un cuplu sa stea doata ziua sa-si masoare ovulatia si motricitatea spermatozoizilor.
Sexul trebuie sa ramana o placere iar factorii astia biologici devin niste inhibanti daca stai toata ziua sa te gandesti la ei.
Mai incerci ce mai incerci, juma de an nu-i o tragedie, daca nu da rezultate peste .. sa zicem inca un an(voi stiti), bagi fain frumos dosar de adoptie, nu stai sa-ti chinui viata cu urmarirea ovulatiei. Lucrurile astea te transforma ireversibil. Atat pe tine, cat si pe el, cat si viata de familie.

Aaaa.. Si sa nu va cumparati mâța sau câine. E un paliativ de proasta calitate. Nu trebuie sa ajungi sa oferi dragostea de care trebuie sa beneficieze un copil unei mâțe. Mâțele și câinii la batranete sau când îți cresc copiii mai mari.

paso87

paso87

Senior Member

ladybird29, on 15 ianuarie 2019 - 14:04, said:

Am fost la 2 medici ginecologi diferenti. Am fost la endocrinolog. Analize hormonale ok. Mi se da duphaston sa iau pt a mi se regla menstruatia si degeaba. Incerc sa urmaresc ovulatia cu betisoare pt ca de fapt nu ovulez cand ar fi normal ( ca la calcul) sau am menstruatii fara ovulatie. Sotul meu a facut analize si e totul ok. Incercam de 3 ani fara sa ne protejam si de 6 luni mai in serios ( de 2 ori pe sapt). Am luat si vitamine myosun sau doar acid folic dar acum am hotarat sa nu mai iau. Am citi un studiu facut in anglia ca posibilitatea de a ramane insarcinata e mai mare daca nu iei vitamine. ( o sa va trimit linkul). Deci... nu stiu ce sa fac ... a trecut cineva prin asemena situatii?

Exact cum ziceam mai devreme. Dai niste raspunsuri vagi si fara detalii. Daca ai menstruatii fara ovulatie sau nu ovulezi corect, trebuie verificat medical de ce se intampla lucrul asta.

Analize ok  nu sunt suficiente daca n-ai spus ce a facut el sau tu.
Ma rog, ca un ultim sfat ca deja imi scriu degeaba sugerez sa folositi o pozitie care sa faciliteze aparitia sarcinii, contact la 3 zile in perioada fertila (nu de 2 ori pe saptamana) si relaxare. Daca tu nu stii cum sa-ti monitorizezi ovulatia, intreaba medicul.
Mi se pare ca incercati sa faceti ceva si nu va documentati deloc, aruncand niste "analize ok" si betisoare.

ceanu1980

ceanu1980

Guru Member

s-a pomenit varsta  cursantilor?
asta e buna, in ultimu timp mai acerb 2/sapt,pe bune?
eu pt asa ceva fug de la munca daca trebe

Edited by ceanu1980, 15 January 2019 - 14:23.

Freddy12

Freddy12

Guru Member

Ai grija si la alimentatie. Introdu in menu stridii, avocado, sparanghel, telina, broccoli, cereale integrale. Evitați dulciurile si alcoolul. Luati-va concediu si duceți-va intr-o zona nepoluată, liniștita ca sa va relaxați mental.

smoke

smoke

Senior Member

treci la 2x pe zi si atunci incepe sa fie mai serios.

gushpi

gushpi

Senior Member

ladybird29, on 15 ianuarie 2019 - 14:04, said:

Incercam de 3 ani fara sa ne protejam si de 6 luni mai in serios ( de 2 ori pe sapt).

mey dragă, voi vreți să faceți copil la 50 de ani?
nu de alta, dar cam la vârsta asta se face dragoste de 2x/săptămână!!!

uite cum decoperim adevărul! FRECVENȚA cuplărilor este extrem de mică pt un cuplu tânăr!!!
oare am fost un maniac sexual în tinerețe??? :o

ladybird29

ladybird29

New Member

Lucra  la birou. Nu fuman si nici nu am fumat. Alcool ocazional , sotul, eu deloc.

Edited by ladybird29, 15 January 2019 - 14:52.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate