Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Neseriozitate Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Deschid un nou subiect, deoarece situatia o cere. Pe scurt, am comandat si eu un telefon Huawei P20 Lite cu reducerea respectiva la 599 lei, saptamana trecuta. Comanda nu a inregistrat progres. I-am sunat ieri si am primit o explicatie penibila si usor agramata, citez "comanda nu a intrat bine, plasati dvs. iar...". Am plasat inca o data comanda, nu am vazut ca ar progresa, le-am scris si am fost intr-un tarziu sunat pentru a mi se spune ca nu imi pot trimite telefonul la acest pret pentru ca mai am in cont linii mobile (???). Nu am mai comandat niciodata nimic de la ei, iar istoricul meu de client Telekom vechi este impecabil, cu facturi substantiale luna de luna. Ar fi fost prima data cand as fi beneficiat de o oferta de la Telekom, insa nu au considerat ca este cazul sa isi onoreze comanda.

Nici macar nu au avut curajul sa imi trimita in scris motivul acesta penibil(un pretext cretin...) al refuzarii comenzii, desi le-am cerut.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Ce pretentii sa ai de la o retea care ignora 3 luni de zile sesizarile scrise conform carora le spui ca nu-ti functioneaza deloc conexiunea de internet fix si abonamentul la cablu TV? Asta dupa ce au fost contactati telefonic de nenumarate ori.
Pana la urma persoana respectiva le-a trimis tot in scris cerere de reziliere si macar i-au acceptat-o.

Edited by Hider141, 15 January 2019 - 12:01.


#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
E de la ei, au probleme.
O ruda a dat comanda de P Smart inainte de Craciun 2018.
A vorbit de 6-7 ori pina acum, cu cite 1-2-3 agenti la telefon, degeaba....
Nici nu s-a prelungit contractul, nici nu i-a venit telefonul.
Ultimul rezultat: sunati dupa 1 februarie (cind intra in vigoare noile tarife, scumpite).

Si eu as vrea sa iau un telefon, la prelungire... da' mi-e lene sa-i frec acum la relatii clienti.
Plus ca momentan nu am buget :(

Edited by buyonevideo, 15 January 2019 - 12:02.


#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,500
  • Înscris: 16.03.2007
da si tu comanda pe alt nume.

#5
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
M-am gandit ca o asemenea varianta ar putea sa functioneze insa nu imi place si ar fi degradant pentru mine sa recurg la asemenea artificii pentru telefonul lor.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Comenzile nu se mai trimit de mult, nu mai e valabila promotia, eu am scris, dar cine sa vada... au venit altii peste mine sa ma contrazica. Le-au anulat comenzile si lor, dar a carait careva? Nu! :)

Era logic ca multi vor comanda o plasa de telefoane ca apoi sa renunte la abonamente.

#7
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
In acest caz, de ce nu reconfigureaza aplicatia din magazinul online? Doar asa, pentru a rade de clientii cei fraieri care au crezut ca au gasit si ei un pret bun?

#8
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 05.09.2006
Vezi ca au ceva probleme (sunt incompetenti). Eu am comandat in decembrie un telefon de la ei, primele doua dati cand am introdus comanda imi cereau ceva taxa care urma sa-mi fie restituita pe parcurs ca plata abonament- si am renuntat. Am zis sa incerc si a 3-a oara- si surpriza: nu mi-au mai cerut nimic, am comandat si primit telefonul si cartela.
Sunt sanse sa mearga daca mai comanzi odata.

#9
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Dupa cum vorbeau la telefon, par a fi si usor agramati.

#10
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

View PostMembruAnonim, on 15 ianuarie 2019 - 12:29, said:

Comenzile nu se mai trimit de mult, nu mai e valabila promotia, eu am scris, dar cine sa vada... au venit altii peste mine sa ma contrazica. Le-au anulat comenzile si lor, dar a carait careva? Nu! Posted Image

Era logic ca multi vor comanda o plasa de telefoane ca apoi sa renunte la abonamente.
Inca se trimit telefoanele, stai linistit. Am primit eu astazi P10, comandat pe 10.01.
Pe Facebook imi apare chiar si o reclama la Huawei Mate 10 Pro cu Mobil5 fara perioada ctr. la 1699 Ron, deci fix oferta care era si pana acum pe site si credea lumea ca e teapa.
Probabil fac curat in depozit si peste 50% dintre cei care comanda, vor pastra abonamentul, mai mult ca sigur.

#11
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
cum sa aiba mai fratilor probleme, ei care proclama mare si tare in reclame AI FOST PACALIT, woooooooooow, cum sa spuneti asa ceva, cea mai cinstita firma, stiu eu pe una moare de durere ca vrea sa se mute la Telekom dar nu o lasa barbatul, ca cica ii da omor daca face contract cu Telekomu`, deci va rog sa nu blamati aceasta firma serioasa, ca deh au oferte EPICE, mirobolante, nemaivazute

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate