Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Tigaie MEDIASHOP Copperline M11328, 28cm, ceramica, portocaliu

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Post_______, on 15 ianuarie 2019 - 09:15, said:

Anul ăsta, de Paște, voi fi în UK, deci ar fi 100% OK așa ceva, în cazul în care intenționez să nu mai cumpăr, altă tigaie, în următorii 10 ani?

in practica e destul de greu sa te descurci cu o singura tigaie. ai nevoie de cel putin 2 buc. si aia din link nu e tigaie..

#20
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Corect!
Din ce-am citit pe site-ul lor, cam cea de aici mi-ar fi pe plac, doar că toate review-urile-s de 5 stele.
Chiar nu le-a găsit absolut nimeni vreun defect?...

#21
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Post_______, on 15 ianuarie 2019 - 08:02, said:

Toate tigăile mele Tefal arată jalnic, după 12 luni de utilizare, cel mult odată la 72h, deși am folosit doar ustensile de teflon, eu unul nu voi mai cumpăra de la ei!...
incearca gama meteor.

View Postdan78rom, on 15 ianuarie 2019 - 08:40, said:

..Toate tigaile astea uzuale se vor face la fel. Daca vrei ceva care sa reziste in timp, incepem sa vorbim de tigai cu preturi incepind de pe la 200 euro in sus. Acolo poti sa ai pretentii, nu la ce gasesti pe orice raft de supermarket.
iei una din inox (din metro sau selgros)  50-70lei, inveti sa o folosesti si iti spun eu ca o lasi mostenire.

Edited by arg, 15 January 2019 - 09:50.


#22
r3dstar

r3dstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.01.2019

View Post_______, on 15 ianuarie 2019 - 07:37, said:

La 99,95 lei văd ceva care are un clip de prezentare aici.
Dacă-s dezactivate comentariile și like/unlike, atunci nu rentează achiziția?
Sportul national la romani: cumparatul tigailor! Vezi si superpromotiile la tigai cand se deschide vreun supermarket. Isi rup hainele de pe ei pentru vreo tigaie de 2 lei.

#23
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Caut o tigaie care să mă țină 10 ani însă, 100% din cumpărătorii de aici, au postat doar recenzii de 5 stele deci, suspectez faptul că, cei care se ocupă de site, nu le postează și pe cele nasoale...

#24
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
daca ai un stil prea agresiv iti recomand ceva din fonta bruta... alea suporta orice, mai putin scapatul pe jos.

#25
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View Postarg, on 15 ianuarie 2019 - 09:49, said:

iei una din inox (din metro sau selgros)  50-70lei, inveti sa o folosesti si iti spun eu ca o lasi mostenire.
Prefer una din cupru placat cu inox. Stii tu, distributia egala a caldurii in material.
Alea din selgros sint ok in bucatarii de restaurant, unde stau mai tot timpul calde. Si in plus, nu poti bate aspectul cuprului Posted Image

Edited by dan78rom, 15 January 2019 - 10:05.


#26
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdan78rom, on 15 ianuarie 2019 - 10:02, said:

.... Stii tu, distributia egala a caldurii in material....
pentru asta trebuie sa aiba fundu gros si cu pastila...

#27
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View Post_______, on 15 ianuarie 2019 - 09:59, said:

Caut o tigaie care să mă țină 10 ani însă, 100% din cumpărătorii de aici, au postat doar recenzii de 5 stele deci, suspectez faptul că, cei care se ocupă de site, nu le postează și pe cele nasoale...
Vezi ca la a doua tigaie nu erau doar de 5 stele. Si nu stiu de ce crezi ca musai trebuie sa fie si recenzii jalnice, produsepe par calitative, nu-s made in ciaina, si au garantie pe viata. Cam ce vrei mai mult ca sa fii multumit?

#28
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Post_______, on 15 ianuarie 2019 - 09:59, said:

Caut o tigaie care să mă țină 10 ani însă, 100% din cumpărătorii de aici, au postat doar recenzii de 5 stele deci, suspectez faptul că, cei care se ocupă de site, nu le postează și pe cele nasoale...

nu prea ai ce sa spui nasol de ele. uite cum arata a mea dupa 2 ani de neingrijire....am lasat-o pe mama sa o foloseasca si e spalata la masina de spalat vase. manerul ce mai rugineste pe ici pe colo si nici ala intotdeauna dar asta e de la masina de spalat vase...

daca pun mana si o frec cu un produs dedicat curatarii cuprului cu putina munca o scot ca noua.

Attached Files



#29
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Ca să fiu 100% mulțumit, aș vrea să citesc și recenzii diferite de cele postate pe site-ul unui vânzător...
Cum ar fi ca, eu, să fac scobitori la 100lei/100bucăți și, pe site-ul prin care le vând, să existe doar recenzii de 5 stele?...

View Postdan78rom, on 15 ianuarie 2019 - 10:05, said:

Cam ce vrei mai mult ca sa fii multumit?

View Postbelogerer, on 15 ianuarie 2019 - 10:08, said:

a mea
E FALK CULINAIR?

Edited by _______, 15 January 2019 - 10:20.


#30
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Post_______, on 15 ianuarie 2019 - 10:17, said:

Ca să fiu 100% mulțumit aș vrea să citesc și recenzii diferite de ceva postate pe site-ul unui vânzător...
Cum ar fi ca, eu, să fac scobitori la 100lei/100bucăți și, pe site-ul prin care le vând, să existe doar recenzii de 5 stele?...




E FALK CULINAIR?

negativ. dar e din cupru. parte a unui set care s-a gasit in metro acum cativa ani. oala mare/sote/tigaie. cupru trei straturi. a costat setul cam cat o tigaie falk. dar a meritat fiecare banut. ti-am pus poza ca se vezi cum arata dupa 2 ani fara menajamente. de cand a primit mama voie sa o foloseasca zac tefloanele in dulap.

daca esti hotarat pe cupru poti cauta si ceva de la mauviel. nu stiu cum stau la pret fata de falk dar au produse de top.

Edited by belogerer, 15 January 2019 - 10:26.


#31
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Recomand vasele din fonta cu toata increderea. Am achizitionat de aproximaiv 3 luni o tigaie se fonta, iar de atunci gatesc aproape exclusiv in ea. Daca te informezi putin despre cum sa o faci non-stick si sa ai grija de ea este fenomenala. In plus, oricat de rau a-i trata-o, poi oricand sa o slefuiesti cu smirghel si sa o asezonezi din nou.
https://www.auchan.r...5-5-cm/p/535958

Acum as vrea sa mai cumpar una de aproximativ 30 cm, ceva se genul http://shop.turnator...uri-t01-30cm-30

Pe langa asta vreau sa mai cumpar si un dutch oven https://www.ceaunefo...atur-2-5-litri/

Pe langa faptul ca nu este toxica, gatind in vase de fonta asigura si aportul de fier organismului. Sunt vase foarte rezistente ce poti sa le lasi mostenire si nepotilor. Chiar imi pare rau acum cand ma gandesc ca bunicii mei au aruncat vasele de fonta, picad si ei in capcana tigailor minune.


#32
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View PostN4S, on 15 ianuarie 2019 - 10:28, said:

Recomand vasele din fonta cu toata increderea. Am achizitionat de aproximaiv 3 luni o tigaie se fonta, iar de atunci gatesc aproape exclusiv in ea. Daca te informezi putin despre cum sa o faci non-stick si sa ai grija de ea este fenomenala. In plus, oricat de rau a-i trata-o, poi oricand sa o slefuiesti cu smirghel si sa o asezonezi din nou.
https://www.auchan.r...5-5-cm/p/535958

Acum as vrea sa mai cumpar una de aproximativ 30 cm, ceva se genul http://shop.turnator...uri-t01-30cm-30

Pe langa asta vreau sa mai cumpar si un dutch oven https://www.ceaunefo...atur-2-5-litri/

Pe langa faptul ca nu este toxica, gatind in vase de fonta asigura si aportul de fier organismului. Sunt vase foarte rezistente ce poti sa le lasi mostenire si nepotilor. Chiar imi pare rau acum cand ma gandesc ca bunicii mei au aruncat vasele de fonta, picad si ei in capcana tigailor minune.

eu m-as informa nitel despre fonta aia folosita de romanasii nostri. cum ca nu mai avem producator de fonta. dar avem o multime de calorifere din fonta nealimentara numai bune pt topit.

my 2 cents...

#33
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018

View PostN4S, on 15 ianuarie 2019 - 10:28, said:

Recomand vasele din fonta cu toata increderea.

Așa?

#34
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Am auzit ca sunt ok si astea emailate, totusi prefer fonta natur... pentru ca mai mult ca sigur se va zgaria/ ciobi si stratul ala emailat.

#35
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,002
  • Înscris: 07.11.2006

View PostPuferiu_, on 15 ianuarie 2019 - 07:53, said:

Sunt un pic offtopic, dar cuprul si aluminiul nu erau daunatoare?

N-ai baut niciodata in viata ta tuica facuta la cazanul din Cu?
Toate-s daunatoare,dar doar din momentul cand vreun cercetator "destept" decreteaza asta.Pana atunci,nimeni n-are nici pe dracu.Dupa ce spalatul creierilor s-a incheiat,mama ce ne mai lamentam.

#36
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Nu cred că poate reuși cineva, să iasă dintr-un supermarket ,fără produse deloc dăunătoare sănătății...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate