Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Site asemanator cu Softpedia

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#55
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,770
  • Înscris: 14.10.2008

View Postmaccip, on 13 ianuarie 2019 - 23:06, said:

Reclamele cu sunet sunt inacceptabile pentru internet.
Nici macar un clinket de clopotel nu accept.
Unele (rare) au melodii misto. Sau intra melodii drept ads, cum eu nu ascult manele (exceptand pe a lui Spike manele-manele, hahaha) ele imi intra doar ca Ad.

In ultimii ani in care am mai folosit TV-ul, tineam Mute cat dura pauza publicitara, acum inainte sa dau click pe un video Youtube, bag Mute la sistem (am legat PC-ul de TV) si apoi decid.

Reclamele Netflix (What is this..a magic wand...we're in a stollen Toyota Corolla, hahahaha) imi plac cel mai mult cand imi intra pe telefon in timp ce merg pe strada, altele sunt chiar aiurea si pot atrage atentia celor din jur. Dau incet preventiv.

Edited by Neaceasca85, 13 January 2019 - 23:12.


#56
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,250
  • Înscris: 06.01.2007

View Postfansat, on 13 ianuarie 2019 - 23:05, said:


   Ca pestele in apa ar fi acolo. Chiar m-ar mira sa nu se gaseasca printre useri.
Are si el cont parca.
Am si eu de vreo 2 ani, dar am sub 5 postari.
Am intrebat ceva, dar cand am reintrat n-am gasit nici raspunsul nici intrebarea. Ori m-au "moderat", ori n-am inteles eu structura forumului.
Mai intru pe-acolo cand ma trimite google.

#57
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostArgent, on 13 ianuarie 2019 - 21:17, said:

Softpedia a ramas singurul forum national si popular din Romania, din pacate forumul softepdia este fragmentat la greu, prea multi moderatori, prea multe idei fixe si prea multi oameni trecuti de o anumita varsta, mentalitate invechita.

Deci din fericire si din nefericire astia suntem si mergem inainte.
Pai cand m-am inscris, eram tanar. Aproape de-o varsta cu forumul.Doar ca am imbatranit impreuna.
Noroc cu voi. astia care nu mai imbatraniti si-o sa va ramana voua un forum doar cu tineri si cu mentalitati tinere, dar care-o sa dati in primire pe o fosila de forum, cu mentalitati invechite.
As putea chiar sa zic ca scaderea calitatii forumului nu se datoreaza celor vechi,(adica cei care au mentinut un forum competitiv, atractiv, coerent si civilizat) ci tocmai celor care au venit puhoi din urma.
Cu alte comportamente, cu alte nivele de cultura si intelegere.Si cu o stringenta nevoie de marire a numarului de moderatori, pentru a putea pastra totusi forumul pe linia de plutire.
Si ca sa nu ai impresia ca vorbesc din burta, referitor la noii veniti din ultimii ani, uite:
Attached File  forum.JPG   43.82K   76 downloads


View PostSeteh, on 13 ianuarie 2019 - 21:55, said:

Computergames s-a redeschis doar ca e cam pustiu, nu cred ca stiu multi ca merge. Se cheama computergamers, are userii vechi si toate anunturile si topicurile.

Si da, cum au mai zis unii mai sus, unii moderatori se apropie de pensie daca nu o si iau deja, ar trebui facute ceva schimbari. Nu de alta dar omul cu cat imbatraneste se acreste...
Acreala asta a inceput sa se manifeste de la varste fragede. Cati useri in varsta ai vazut ca s-au plans de depresie, de senzatia de inutilitate si ratare in viata?
Dar tineri?

Edited by myshyk, 13 January 2019 - 23:34.


#58
Aranzazu

Aranzazu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 24.09.2018

View Postmyshyk, on 13 ianuarie 2019 - 23:22, said:

Pai cand m-am inscris, eram tanar. Aproape de-o varsta cu forumul.Doar ca am imbatranit impreuna.
Noroc cu voi. astia care nu mai imbatraniti si-o sa va ramana voua un forum doar cu tineri si cu mentalitati tinere, dar care-o sa dati in primire pe o fosila de forum, cu mentalitati invechite.
As putea chiar sa zic ca scaderea calitatii forumului nu se datoreaza celor vechi,(adica cei care au mentinut un forum competitiv, atractiv, coerent si civilizat) ci tocmai celor care au venit puhoi din urma.
Cu alte comportamente, cu alte nivele de cultura si intelegere.Si cu o stringenta nevoie de marire a numarului de moderatori, pentru a putea pastra totusi forumul pe linia de plutire.

NU sintem egali ci individuali fiecare din noi, ca sintem forumisti sau  nu, ca sintem parte dintr-o natie sau alta, asta ar trebui sa fie primul criteriu de intelegere ca nu ne gandim la fel cum obliga comunismul care a reusit sa Brainwash pe multi.   Civilizatie nu inseamna sablonizare!   Cine-i moderatorul?  Superman, Alien, ExtraTerestru sau Zeu, ma intreb?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate