Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vacanta in tara, pe litoral sau in Delta, cu bebe de 8 luni...

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 14.03.2009
Buna seara tuturor. Va rog sa-mi recomandati cazare pe litoral sau in Delta, in septembrie, pentru trei persoane ( doua mici - eu si sotia, plus una mare si foarte importanta - bebele nostru). Am dori ceva linistit, curat, cu mancare decenta, potrivit pentru copil, dar sa aiba si privelisti si atmosfera pentru noi. In ceea ce priveste bugetul, speram sa ne incadram intr-o mie de euro cu 7 nopti de cazare ( in regim demi-pensiune sau chiar all-inclusive, camera sa aiba si o bucatarioara unde sa putem prepara ceva mancarica pentru el ), drumul cu masina ( vreo 1000 de kilometri dus-intors ) si cheltuieli aferente.

Edited by murilexix, 13 January 2019 - 20:07.


#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Te incadrezi pentru o vacanta in alta tara daca vrei liniste,curatenie,mancare decenta,plaja curata si atmosfera.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,915
  • Înscris: 01.01.2010
Eu am fost la Mamaia, la un an. Am inchiriat un apartament, am luat mancare pentru el de acasa, am mai gatit si acolo. Trebuie avuta mare grija cu alimentatia. Bun, apoi...sa nu te astepti la relaxare totala cu copilas asa de mic. Al meu, nu a vrut sa intre in apa. Am fost si anul acesta, cu mancarea a fost mult mai usor, dar tot nu a vrut in apa. Apoi am mers la munte si ne-am bagat in jacuzzi. Cu ceva exercitiu de convingere, a acceptat si a savurat fiecare moment.

#4
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Sper ca n-ai uitat de tantari cand te-ai gandit la delta.

Inca un aspect, nu plecati singuri. Va va fi destul de greu (sa considerati vacanta iesirea asta). Vedeti cum cooptati nasii sau niste prieteni tot cu bebe.
Inca un aspect, nu as pleca cu bebe intr-un loc izolat in care depind de orarul vaporului.

La mare cautati cazare doar langa plaja, lipit de plaja adica si doar cu acces la bucatarie.

#5
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Cauta un apartament in Constanta sau Mangalia la sfarsit de iunie sau inceput de septembrie, ai plaje relativ libere, acces la supermarketuri, etc. Daca ai unde sa-ti gatesti mancarea reduci la jumatate costurile vacantei si riscul toxiinfectiei alimentare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate