Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

TITANS

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Un serial DC, poate fi vizionat pe Netflix!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DRujo5YK_Eg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://www.imdb.com/title/tt1043813/

Dupa primele 3-4 episoade vizionate pare bunicel, cu unele neajunsuri la CGI, ma refer aici la tigru.

#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Mie mi s-a parut un goz incepand cu primul episod , drept urmare l-am abandonat . Poate unora le va placea ...

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
E vizionabil, dar in niciun caz de nota actuala pe imdb, 8.3.

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
iMDB nu functioneaza la filmele/serialele cu super-eroi, acestea tind sa ia note mari. In alta ordine de idei merge vazut, nu e vreo capodopera dar e ok.

#5
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Pentru pasionati de gen, e foarte bun.

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View PostBaxon, on 13 ianuarie 2019 - 19:48, said:

Mie mi s-a parut un goz incepand cu primul episod , drept urmare l-am abandonat . Poate unora le va placea ...
felicitari, ai salvat 11 ore din viata, din pacate nu am fost la fel de inspirat.
inceputun inca fu ok, spre final o ia pe aratura rau de tot.

#7
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Am inceput sa ma uit, de plictiseala am rezistat cred 3 episoade si gata, o tampenie prea mare.
PS: Sunt fan genului asta de filme.

#8
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
am trecut si eu de primele doua episoade...tind sa ii dau "benefit of the doubt". pare interesant. si era si timpul sa faca un film si dupa The Titans(desi nu prea mi-au placut desenele)

totusi protestez vehement fata de negresa "starfire"...era alba, da nah...tre sa fim PC. beastboy o fi gay? si era prea mult cgi daca il bagau si pe cyborg?

#9
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Pai nici tigrul nu e facut cum trebuie, CGI slab. Nu s-au mai complicat si cu cyborg.

#10
oreg

oreg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.09.2007
Vizionabil. La episodul 8 scenaristul a fost beat sau drogat, alta explicatie nu am. Per total cred ca merge un 5 spre 6.

#11
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
da...ok. eu astept sezonul 2 :)

#12
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Te lasa in aer cu finalul, e de cacao finalul... Posted Image

#13
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
acuma si tu...e asa ca sa te faca sa te uiti si la sezonul 2

#14
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
inceputul sezonului 2 a fost bun. pana acum a fost ok cu toate ca au bagat personaje in plus in fiecare episod.
ce mi-a placut cel mai mult a fost introducerea lui Superboy Connor :)

ps: primul sezon ma asteptam sa fie ceva gen "teen titans" - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pnqmO_zhWjw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] undeva la fazele incipiente cand Robin inca nu devenise Nightwing. sa zicem ca practic serialul asta acopera cronologia dintre "teen titans" si "young justice"

#15
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Nu mi s-a mai intamplat de nu stiu cand, dar azinoapte am simtit nevoia sa stau pana la 3 dimineata sa termin sezonul.

[ https://66.media.tumblr.com/074d1aaa7031f3ee1520b4575bdbe6e8/a7cfad69789ad12e-d2/s500x750/ef347202424cbceccf42e2557e04bf236a3a0db4.gifv - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu foarte putine scapari, serialul asta e extraordinar prin modul in care construieste personajele, actiunea, chiar si luptele. Eu la un film ca Avengers stau jumatate din el cu ochii in telefon pentru ca oricum nu inteleg nimic din ce luptele alea, dar astia au reusit sa le faca scurte, interesante, si cat de cat realiste. Prea mult nu se poate, ca vorbim de supereroi.

Dezvoltarea lui Dick a fost excelenta, si desi nu mi-a prea placut initial Iain Glen ca Batman, faptul ca au evitat sa-l arunce in costum in serial m-a mai calmat, ca Bruce Wayne joaca rolul excelent, doar ca in costum nu s-ar fi putut compara cu cineva ca Christian Bale, zic eu.

Au jucat frumos pe muchie de cutit fara a introduce supereroi mari care ar fi deturnat scopul serialului. Lex Luthor nu apare nicaieri, dar stim ca urmareste tot ce se intampla.

Nici pe Esai Morales nu l-as fi vazut in rolul lui Deathstroke, dar sa-mi bag daca nu a jucat impecabil!

Superboy a fost o aditie... deja folosesc cam des cuvantul excelent, dar ce fain a fost introdus in sezon fix dupa ce lui Dick ii aluneca mana? Perfect realizat.

Exista personaje care nu ma prea incanta pentru ca-s intentionat duale, nici bune nici rele, sunt cu defecte. Hank, un drogat, Gar, inutil si CGI slab, Donna!? imi tot amintea de Jessica Jones si ca aspect dar si ca comportament.

Insa la sfarsitul celor 13 episoade si-au incheiat calatoria si i-am vazut crescand, devenind putin mai buni si mai intelepti, nu perfecti.

Mama, ce antagonist a fost si Deathstroke... fara cusur, am simtit permanent tensiunea pe care o simteau titanii cand erau vanati.

Plm.

#16
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006
cica vine sezonul 3 in noiembrie

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate