Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

P9 lite 2017 problema touchscreen

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AlexAlex03

AlexAlex03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.01.2019
Salut! Am un telefon Huawei P9 lite 2017 si in urma unui restart la telefon touchscreenul nu mai functioneaza. Are momente rare cand functioneaza dupa ce il restartez de mai multe ori. Am reusit sa-i dau wipe data factory reset cand mergea touchul adica cand am intrat si am dat factory reset in recovery menu mergea touch sa scriu yes. Ma gandeam ca poate fi ceva de soft din moment ce are momente cand merge. Imi puteti da niste sfaturi?

#2
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
Ai facut actualizarea la oreo?Si eu am acest telefon si inainte de actualizarea la oreo mai "agata" uneori touch-ul.

#3
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
16gb de memorie interna in anul 2018,lol.L-am folosit si eu un an,dar din cauza memorier interne mici,m-am vazut nevoit sa-l schimb cu altceva.E un telefon,bun spre foarte bun pt cat costa,dar n-ai ce face cu 16gb ROM,dintre care doar vreo 10-11 utilizabili.Daca te rezumi la chestii basic pe telefon,da,dar daca ai nevoie de mai multe aplicatii,documente,poze,filmari etc.,iti trebuie ceva cu minim 32gb,eu am 64gb pe tel pe care il utilizez in prezent,un Xiaomi Mi A1.

Edited by Vlad_22, 13 January 2019 - 14:01.


#4
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 18.07.2018

View PostAlexAlex03, on 13 ianuarie 2019 - 12:49, said:

Salut! Am un telefon Huawei P9 lite 2017 si in urma unui restart la telefon touchscreenul nu mai functioneaza. Are momente rare cand functioneaza dupa ce il restartez de mai multe ori. Am reusit sa-i dau wipe data factory reset cand mergea touchul adica cand am intrat si am dat factory reset in recovery menu mergea touch sa scriu yes. Ma gandeam ca poate fi ceva de soft din moment ce are momente cand merge. Imi puteti da niste sfaturi?
Salut. Daca e un update pentru telefonul tau, sa ai faci update. Si sa ai dai un reset complet. La cei 16 GB poti sa folosesti doar strictul necesar. Sau daca ai buget, treci pe ceva mai nou.

#5
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostGT_Xpress, on 13 ianuarie 2019 - 14:04, said:

Salut. Daca e un update pentru telefonul tau, sa ai faci update. Si sa ai dai un reset complet. La cei 16 GB poti sa folosesti doar strictul necesar. Sau daca ai buget, treci pe ceva mai nou.
Il omori cu update-ul,ca trebuie sa mai stergi din aplicatii ca sa ai spatiu sa il instalezi.

#6
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 18.07.2018
@Vlad_22 - Stiam de stersul programelor, de aceea am spus ca e indicat sa fie instalate doar programele strict necesare,
Stiu cum e cu un spatiu de stocare de 16GB, an avut si era greu. Se recomanda un card memorie de 8GB sau 16GB sau 32 GB.

#7
AlexAlex03

AlexAlex03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.01.2019
Nu e al meu e al fratelui mai mic si nu are nevoie de mai mult. Eu am un mate 10 lite de 64gb

Dar acum s-a rezolvat oarecum
I-a dat un restart si miraculos functioneaza.Mi-e frica sa-i mai dau restart poate iar nu merge touch =)))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate