Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Coperta revistei THE ECONOMIST 2019 ascunde ceva ?

* * - - - 4 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Ce parere aveti despre coperta revistei THE ECONOMIST "World in 2019" ?
Pare banala, dar tinand cont ca o parte din patronat ii apartine si lui Rothschlid ma pune putin in a cauta mesajele ascunse.

Attached Files



#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca am vazut simbolul masonic undeva in stanga... :naughty:

Edited by pufonel, 12 January 2019 - 23:45.


#3
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Rotschild nu este mason :)
Are legaturi cu iezuitii.

#4
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Ma rog, pentru mine e aceeasi chestie. De obicei recomand un laxativ puternic :P

PS Leonardo da Vinci scria cu stanga si in oglinda, csa ca trebuie sa dai "flip horizontally" ca sa poti citi ce a scris :naughty:

#5
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Aia stiu, dar si cultele satanice au adoptat acelasi stil.

#6
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Evreul Rothschild, parintele statului evreiesc Israel (practic l-a cumparat), e iezuit, makes perfect sense.

Cu adevarat lumea conspirationistilor e 95% retardare, 4% intristare si 1% suspin.

Edited by burkina, 12 January 2019 - 23:52.


#7
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Mie acel om vitruvian cu acele "artificii atasate" pe el, imi spune ca: tine-i orbi cu social media, scandalul #me too, cu droguri, sport si alte distractii, de aia are ochii acoperiti, marijuana in mana, un telefon smart si o minge, + tatuajul #me too, acesta poate insemna si altceva.
Acel ADN tatuat inca nu mi-am dat seama...., si nici de balanta justitiei...

Edited by notrust, 13 January 2019 - 00:04.


#8
scarbavnicul_madular

scarbavnicul_madular

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2016
E curios ce-i cu cei 4 calareti ai apocalipsei in zona Belgiei, posibil chiar in dreptul Brusselului.

Attached Files


Edited by scarbavnicul_madular, 13 January 2019 - 00:19.


#9
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Si barza care aduce copii cu cod de bare...

 scarbavnicul_madular, on 12 ianuarie 2019 - 23:59, said:

E curios ce-i cu cei 4 calareti ai apocalipsei in zona Belgiei, posibil chiar in dreptul Brusselului.
Pot fi si tarile Baltice.

Edited by notrust, 13 January 2019 - 00:02.


#10
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

 notrust, on 12 ianuarie 2019 - 23:59, said:

Mie acel om vitruvian cu acele "artificii atasate" pe el, imi spune ca: tine-i orbi cu social media, scandalul #me too, cu droguri, sport si alte distractii, de aia are ochii acoperiti, marijuana in mana, un telefon smart si o minge, + tatuajul #me too, acesta poate insemna si altceva.
Acel ADN tatuat inca nu mi-am dat seama...., si nici de balanta justitiei...

Posibil să aibă legătură și cu articolele din revistă (vezi Angelina Jolie ori creșterea economică - elefantul cu săgeată în loc de colț), ori cu evenimentele recente (de ex. gene editing babies în China, aselenizarea pe fața cealaltă a Lunii, mașini electrice, creștere economică, Brexit, cele 4 posibile scenarii ale lui (cei 4 călăreți aflați și deasupra Ukului), panda care e logoul WWF, misiunile spațiale etc).

Edited by Arianna-D, 13 January 2019 - 00:24.


#11
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Omul vitruvian "pictat", are ceva mesaj....

#12
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011
Primisem prin decembrie de la un cunoscut un email cu asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Aenu765VU-g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci cine e pasionat....enjoy!


#13
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
stai asa, sa inteleg, tu crezi ca daca un rotschild are actiuni la economist, se apuca sa le deseneze copertile?   :lol:   si mai mult de atat, isi dezvaluie intentiile malefice pe aceste coperti? de ce ar face asta? ai vreun motiv logic?

#14
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016

 scarbavnicul_madular, on 12 ianuarie 2019 - 23:59, said:

E curios ce-i cu cei 4 calareti ai apocalipsei in zona Belgiei, posibil chiar in dreptul Brusselului.
Cu zoom e altceva...

 born2lose, on 13 ianuarie 2019 - 00:25, said:

stai asa, sa inteleg, tu crezi ca daca un rotschild are actiuni la economist, se apuca sa le deseneze copertile?   Posted Image   si mai mult de atat, isi dezvaluie intentiile malefice pe aceste coperti? de ce ar face asta? ai vreun motiv logic?
Directorul revistei face parte din grupul bilderberg.
SI nu sunt dezvaluite ci codate.
Societatile secrete asa lucreaza isi codeaza mesaje, date, ore si actiuni, in filme, reviste stiri etc.

Edited by notrust, 13 January 2019 - 00:28.


#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

 notrust, on 13 ianuarie 2019 - 00:27, said:

Societatile secrete asa lucreaza isi codeaza mesaje, date, ore si actiuni, in filme, reviste stiri etc.
Asta e cea mai mare cretinatate constipationista pe care am auzit-o. Eu daca as face parte dintr=-o societate din asta secreta, nici nevasta-mea n-ar sti, daramite sa las indicii in reviste, filme sai alte cele :ciocan: Folositi-va si voi creierul, nu dati crezare tuturor cretinilor care vor sa va faca de bani!

#16
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Cine ma face de bani ?
Eu am cautat omul vitruvian pe google, si mi-a sarit asta in fata.
Si da, societatile secrete asa functioneaza, crezi sau nu e treaba ta.

#17
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 21.06.2011

 pufonel, on 13 ianuarie 2019 - 00:40, said:

Asta e cea mai mare cretinatate constipationista pe care am auzit-o.
Cunoscutul de care ziceam mai sus absoarbe teorii din astea ca un Always și-mi trimite periodic emailuri încercând să mă trezească. Fără succes.
Așa că, având puțină cultură generală conspiraționistă (chemtrails, Soroș vindea evrei naziștilor, dacii multilateral dezvoltați, Protocoalele Sionului, Nu s-a mers pe Lună etc) spun:
Cea mare cretinătate ,,constipaționstă" e de departe Flat Earth.

Edited by Sabinatu, 13 January 2019 - 01:08.


#18
moftware

moftware

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,402
  • Înscris: 08.05.2008
Imi place provocare imaginatiei Posted Image dar nu simbolistica in sine, ci ideile pe care le ascunde.

Mai intai, coperta The Economist pare sa ignore situatia economica si mai ales China, inclusiv riscul unei crize economice globale, fiind un mesaj pur politic, in care lumea nu e intoarsa cu susul in jos, ci rasucita, adica partea dreapta a hartii reprezinta stanga politica. Ursul panda refugiat la pol sugereaza incalzirea globala.

Calare pe conductele de gaze, Putin aduce apocalipsa in Europa, cu minciuni de Pinocchio difuzate prin smartphone, in urma careia se vor cantari oamenii. Bulldogul britanic e refugiat in Canada, unde apar si indieni electrificati si de unde isi iau zborul spre Ultima Thule (ce anume o insemna?).

Ca si partizanii corectitudinii politice, reprezentati de faimoasa Angelina, cu orientare ideologica dilematica, pacifistul Ghandi a ajuns sa fie reprezentativ mai mult pentru partea dreapta (in harta rasucita), dar nu stiu ce face in oceanul ce desparte lumea polarizata. Nu recunosc la ora asta cele doua personaje din stanga, nici daca figura de Pinocchio e a cuiva anume sau ale cui sunt drapelele de pe cele doua cutii de...? Ma ajutati?

Masuratorile de pe capul lui Trump sugereaza ca pentru el e mai important nasul decat fruntea. Partea de sub cuprins sugereaza evolutia naturala a omului, de la socializare masiva, la primele descoperiri si visul de a coloniza Luna, dar e pe partea opusa tehnologiei New Horizons, care e pe partea cu ADN, dinspre care zboara barza cu copii programati genetic.

In fine, daca vechiul continent e caracterizat de istorie, penuria de combustibili fosili si manipularea prin smartphone, mentionata mai sus, noul continent e oarecum hedonistic, cu animale ancestrale, sport si frunze de... coca?

Acestea sunt interpretarile mele, dar sunt in dezacord cu multe dintre ideile ce par a fi exprimate, in primul rand cu aceea ca demarcatia lumii polarizate de azi ar fi oceanul, idee ce ilustreaza izolationismul american.

Edited by moftware, 13 January 2019 - 01:10.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate