Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Scrisoare confirmare PPS number

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
Sunt in Dublin, Irlanda. Am aplicat acum 3 saptamani pentru PPS number si nu stiu sigur daca am primit scrisoarea de confirmare pentru ca am impresia ca nevasta mea mi-a aruncat hartia. Ea nu stie Engleza deloc. Cine stie cum arata o scrisoare de confirmare pps? Vreau sa ii arat nevestei mele sa incercam sa vedem daca a aruncat-o sau nu a ajuns. Multumesc pentru ajutor

#2
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016
Pps number e card. Te duci la social unde ai aplicat si intrebi. Pe mesaj privat ziceai ca nu ai inca pps...ce sa mai credem?

#3
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,416
  • Înscris: 04.09.2008

View Poststan108, on 12 ianuarie 2019 - 22:17, said:

Sunt in Dublin, Irlanda. Am aplicat acum 3 saptamani pentru PPS number si nu stiu sigur daca am primit scrisoarea de confirmare pentru ca am impresia ca nevasta mea mi-a aruncat hartia. Ea nu stie Engleza deloc. Cine stie cum arata o scrisoare de confirmare pps? Vreau sa ii arat nevestei mele sa incercam sa vedem daca a aruncat-o sau nu a ajuns. Multumesc pentru ajutor

Scrisoarea aia trebuia sa contina si un card cu poza ta (ce are PPS inscriptionat), vezi aici [1].
Eu cred ca nu a ajuns inca... dureaza ceva timp.

[1] exemplu https://www.irishtim...-says-1.3202064

Edited by greywolfact, 13 January 2019 - 11:52.


#4
stan108

stan108

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 23.04.2017
Aaaa e bine, inseamna ca nu am primit. Nu avea cum sa arunce un card fara sa isi dea seama. Am crezut ca e doar o scrisoare. Multuam!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate