Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

49NU7302 streaming 4k "defectuos"

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cQk7fvmEbrc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiu daca se vede pe filmare, imaginea devine mai galbuie pentru ca setarile mele normale sunt puse pe temperatura culorii normala, iar pe HDR el controleaza setarile. Nu se intuneca deloc imaginea pe HDR, devine foarte luminoasa. Eu am alt model oricum.

#38
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Aseara a intrat pwe netflix ep1 s2 StarTrek Discovery. Full Hd HDR, genial cum se vede fata de 4k :)

#39
adi-adrian

adi-adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.11.2013
Salutare,ma poate lamuri cineva dc tv ul samsung 123 cm nu vede ambele rețele de la un wirless dual band?

#40
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Pt că nu e dual band placa wifi a tv-ului.

#41
adi-adrian

adi-adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.11.2013
Aha,si o vede doar pe cea de 2.5 nu pe cea de 5G,am crezut ca nu am instalat eu wireless ul bine. Multumesc de raspuns

#42
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
2.4x 2.5 e spectru licențiat.

#43
adi-adrian

adi-adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.11.2013
Nu ma pricep,as fi vrut ca televizorul sa fie pe rețeaua de 5 g si restul telefoanelor pe rețeaua de 2.4

Edited by adi-adrian, 28 January 2019 - 09:52.


#44
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Conteaza de abonament de net ai, dar in cele mai multe cazuri, 2.4 e arhisuficient la tv, merge streamingul impecabil.

#45
adi-adrian

adi-adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 25.11.2013
Multumesc de raspuns

#46
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009

Quote

  Va multumim pentru ca ati asteptat raspunsul nostru. In urma verificarii solicitarii pe care ne-ati descris-o, motivul pentru care intampinati aceasta situatie privind continutul 4K este viteza la Internet.
In momentul in care televizorul reda un film 4K analizeaza calitatea vitezei de internet si in functie de aceasta regleaza calitatea imaginii, aceasta reglare este activa pe toata durata redarii filmului respectiv.

Exista posibilitatea ca in timpul rularii filmului imaginea sa ajunga la rezolutia de 4K si dupa cateva minute sa scada la Full HD din cauza scaderii vitezei de internet, moment in care televizorul reda rezolutia cea mai stabila din punct de vedere a calitatii.

Aceasta fluctuatie a vitezei depinde foarte mult de infrastructura pe care o aveti si nu de abonamentul de la operatorIn infrastructura intra router, conexiune la internet a televizorului wi-fi sau cablu.  

Si gata, s-au spalat pe maini, vezi domle netul...
A dracului pe youtube nu se mai regleaza automat calitatea imaginii, pe chromecast 3 conectat prin wifi nu mai e prob cu fluctuatiile.

Edited by robylup, 27 March 2019 - 11:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate