Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Despre licenta Windows 10 Pro .

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View Postmediasick, on 11 ianuarie 2019 - 21:28, said:

totul e legal
inclusiv luarea de key de la asiatici cu 3 euro
Eu nu sunt sanatos daca nu citesc sau ascult stiri macar o data pe zi de foarte multi ani si niciodata nu am auzit sa aiba cineva de-a face cu legea ca face comert intr-un fel sau altul cu produse Microsoft,in cauza Windows-ul... Lumea e plina de Windows piratat . Iar ei (Microsoft) stiu asta.

#20
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,507
  • Înscris: 30.08.2017
Pai nu e piratat. Licentele sunt reale si detinute de niste companii care nu au voie sa le vanda. Tie iti dau codul de activare si vei avea windows activat cel mai probabil pentru totdeauna. Partea proasta e ca le gaseai la caitva euro pe ebay sau amazon.

#21
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Baga odata Windows-ul ala de 64 de biti ca mor de curiozitate daca merge key-a ce ai cumparat-o !

#22
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Am inteles ca se activeaza pe placa de baza sau ceva de genul. E adevarat ? O sa fie activat tot timpul pe acel PC/laptop chiar daca reinstalez windowsul ?

#23
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostRazvan125, on 11 ianuarie 2019 - 22:12, said:

Am inteles ca se activeaza pe placa de baza sau ceva de genul. E adevarat ? O sa fie activat tot timpul pe acel PC/laptop chiar daca reinstalez windowsul ?
De cite ori vei instala windowsul, imediat ce te vei conecta la net, pabammmm, vei vedea "Windows este activat". Placa de baza sa n-o schimbi si totul va fi activat permanent.

Asa:

#24
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017
cmd
slmgr -dli
.......................
fa o captura de ecran, sa vedem pe ce-ai dat banii.

#25
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View PostFreeThinker, on 11 ianuarie 2019 - 21:20, said:

Nu inteleg cum fac astia daca e ilegal. Nu risca ceva procese cu Microsoft?
cel mai probabil sunt chei in curs de dezactivare (adica un fel de preview , dupa care expira dupa cateva luni)

#26
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View PostChemTeacher, on 11 ianuarie 2019 - 22:05, said:

Baga odata Windows-ul ala de 64 de biti ca mor de curiozitate daca merge key-a ce ai cumparat-o !
Astazi ma ocup si te voi anunta . Cand ma intorc de la servici ,dupa ora 4...

View Postmyceran, on 11 ianuarie 2019 - 22:26, said:

cmd
slmgr -dli
.......................
fa o captura de ecran, sa vedem pe ce-ai dat banii.
Voi face astazi ,dupa masa cand vin de la lucru ,dar sa instalez Windows-ul pe 64...

View PostRazvan125, on 11 ianuarie 2019 - 22:12, said:

Am inteles ca se activeaza pe placa de baza sau ceva de genul. E adevarat ? O sa fie activat tot timpul pe acel PC/laptop chiar daca reinstalez windowsul ?
In enuntul de la cumparare Emag scrie RETAIL. Asta ar insemna ca pot sa folosesc cheia si daca schimb placa de baza.

#27
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011

View Post_R_A_D_U, on 11 ianuarie 2019 - 22:20, said:

au contraire. Licenta se imperecheaza cu placa de baza, da, dar o chestie super utila introdusa de cei de la Microsoft este si imperecherea licentei cu contul Microsoft. Poti sa schimbi cate placi de baza vrei, si sa reinstalezi Windows-ul pana te saturi, licenta tot este valida (pana la un anumit punct, fara exagreare). Eu am schimbat 3 placi de baza si platforma (AMD-Intel) si tot am Windows-ul activ.
Attached File  Capture4.PNG   2.12MB   220 downloads

Edited by Al3xandru35, 12 January 2019 - 11:13.


#28
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View Postalex_bv2001, on 11 ianuarie 2019 - 20:32, said:

Descarca Windows-ul de aici: https://www.microsof...nload/windows10 , pui pe un stick ce versiune vrei tu, si cand iti cere codul il pui pe cel primit de la ei.
Am reusit ! Nu inteleg cum prima data nu m-a lasat sa aleg tipul de sistem . Am ales frumos cei 64 de biti si descarcare  pe stick USB de 8 GB in format ISO ! Totul a mers foarte bine si repejor fiindca l-am instalat pe un SSD Intel . Acum am Windows 10 Pro pe 64 de biti  Codul  l-a acceptat fara probleme ! Multumesc pentru ajutor !

View PostChemTeacher, on 11 ianuarie 2019 - 22:05, said:

Baga odata Windows-ul ala de 64 de biti ca mor de curiozitate daca merge key-a ce ai cumparat-o !
Salut ! AM REUSIT !     alex_bv2001 mi-a trimis un link de descarcare a windows-ului si totul a mers perfect ! Am descarcat Windows-ul pe un stik USB de 8GB si acum mi-a permis sa aleg sistemul de operare pe 64 de biti ,dar descarcat in USB in format   ISO ! Ceva nu a fost in regula la prima instalare ca nu m-a lasat programul sa aleg dintre 32 si 64 de biti ,dar acum nu mai pot afla cauza . Dupa care instalarea a mers fara probleme ! MI-A ACCEPTAT CHEIA IMEDIAT  si sunt la a-doua-a instalare !

View Postgeorge_alexandru, on 11 ianuarie 2019 - 21:44, said:

Pai nu e piratat. Licentele sunt reale si detinute de niste companii care nu au voie sa le vanda. Tie iti dau codul de activare si vei avea windows activat cel mai probabil pentru totdeauna. Partea proasta e ca le gaseai la caitva euro pe ebay sau amazon.
Am fost foarte superficial in a culege informatii referitoare la cumpararea Windows-ului 10 Pro.Si asta m-a costat ,adica inca ma costa pana mai trece timpul folosindu-ma de el .Oricum mi-ai aprins un led de atentionare in minte  pentru Ebay sau Amazon ...Pentru mine o diferenta de  la 3 sau 4 euroi la 40 e mult ! Asa cum ai prezentat treaba cu licentele ,atunci e totul in regula . Multumesc pentru sfaturi !

#29
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View Postmyceran, on 11 ianuarie 2019 - 22:26, said:

cmd
slmgr -dli
.......................
fa o captura de ecran, sa vedem pe ce-ai dat banii.

Attached Files



#30
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Posttiberiu88mai, on 12 ianuarie 2019 - 15:57, said:

e OK
e licenta Retail.

#31
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View Postmyceran, on 11 ianuarie 2019 - 22:26, said:

cmd
slmgr -dli
.......................
fa o captura de ecran, sa vedem pe ce-ai dat banii.

View Postmyceran, on 12 ianuarie 2019 - 16:02, said:

e OK
e licenta Retail.
Multumesc ! Am pus poza inca o data din greseala ...

Attached Files



#32
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Posttiberiu88mai, on 12 ianuarie 2019 - 16:08, said:

Multumesc ! Am pus poza inca o data din greseala ...
numa' sa nu ai seria asta: GHBBC-XXXXX-XXXXX-XXXXX-6VJXG
asta cam circula la liber pe NET!

Edited by myceran, 12 January 2019 - 16:17.


#33
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

View Postmyceran, on 12 ianuarie 2019 - 16:11, said:

numa' sa nu ai seria asta: GHBBC-XXXXX-XXXXX-XXXXX-6VJXG
asta cam circula la liber pe NET!
Nu ! Multumesc zeilor IT !

#34
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Posttiberiu88mai, on 12 ianuarie 2019 - 16:42, said:

Nu ! Multumesc zeilor IT !
atunci bafta, sa ai cheia înregistrată in contul tău de la Microsoft.
eu le cumpăr de pe EBAY.

Edited by myceran, 12 January 2019 - 16:44.


#35
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018

View PostAl3xandru35, on 12 ianuarie 2019 - 11:12, said:

au contraire. Licenta se imperecheaza cu placa de baza, da, dar o chestie super utila introdusa de cei de la Microsoft este si imperecherea licentei cu contul Microsoft. Poti sa schimbi cate placi de baza vrei, si sa reinstalezi Windows-ul pana te saturi, licenta tot este valida (pana la un anumit punct, fara exagreare). Eu am schimbat 3 placi de baza si platforma (AMD-Intel) si tot am Windows-ul activ.
Attachment Capture4.PNG
Asta inseamna sa fii mafiot! Sa ai versiune de insider preview si sa vorbesti de licentiere...

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Nu chiar. In momentul de fata in insider preview pot fi doar cei care au fost inscrisi la primul build si au continuat pana in ziua de azi, sau cei cu un windows licnetiat care si-au activat preview-ul.
La un moment dat Microsoft a schimbat regulile si nu a mai permis celor fara licenta sa mai se inscrie in preview. Dar cei care erau deja inscrisi au putut continua.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate