Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Despre licenta Windows 10 Pro .

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013
Buna seara ! Am cumparat cheia de produs pentru windows 10 pro  conform cu anuntul din Emag :  Microsoft Windows 10 PRO, RETAIL, 32/64 bit, All Languages, Licenta Electronica. ( 175 de lei ! Suspect de ieftin...) Sunt suparat ca produsul nu are si posibilitatea de al fi instalat si pe 64 de biti . Deci in prezentarea produsului sa si strecurat o minciuna... ! Acum va rog sa ma invatati cum pot afla daca este licenta RETAIL sau nu . In Steam nu pot juca Call of Dutty -Gost fiindca imi cere Windows pe 64 de biti ,iar eu il am pe 32 de biti .Dac nici licenta RETAIL nu este ,atunci voi incerca sa-l returnez cumva si sa primesc Windows pe 64 de biti . Va multumesc !

#2
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Tu ai primit o licenta electronica, adica un cod de activare. Nu are treaba cu 32/64. Tu nu ai descarcat si instalat ce trebuie.
Mai citeste odata mailul primit de la ei cu pasii pe care trebuie sa ii urmezi si o sa vezi ca iti iese.

#3
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

 tiberiu88mai, on 11 ianuarie 2019 - 19:28, said:

Buna seara ! Am cumparat cheia de produs pentru windows 10 pro  conform cu anuntul din Emag :  Microsoft Windows 10 PRO, RETAIL, 32/64 bit, All Languages, Licenta Electronica. ( 175 de lei ! Suspect de ieftin...) Sunt suparat ca produsul nu are si posibilitatea de al fi instalat si pe 64 de biti . Deci in prezentarea produsului sa si strecurat o minciuna... ! Acum va rog sa ma invatati cum pot afla daca este licenta RETAIL sau nu . In Steam nu pot juca Call of Dutty -Gost fiindca imi cere Windows pe 64 de biti ,iar eu il am pe 32 de biti .Dac nici licenta RETAIL nu este ,atunci voi incerca sa-l returnez cumva si sa primesc Windows pe 64 de biti . Va multumesc !
La asta nu m-am gândit, buna afacere! Posted Image
Il instalez si activez, apoi fac retur ca nu-mi place!Posted Image

#4
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,608
  • Înscris: 16.08.2010
De pe site-ul emag, sectiunea FAQ:

"Nu se acceptă returul dacă ai dezinstalat sistemele de operare sau alte programe existente la livrare, dacă produsele au licențe OEM activate sau dacă ai dezinstalat sistemele de operare sau alte programe existente la livrare."

edit: Presupun ca nici licente OEM.

Edited by FreeThinker, 11 January 2019 - 20:10.


#5
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 myceran, on 11 ianuarie 2019 - 19:58, said:

La asta nu m-am gândit, buna afacere! Posted Image
Il instalez si activez, apoi fac retur ca nu-mi place!Posted Image
Pai ,daca am vazut la instalare ca nu exista si optiunea pe 64 de biti ,atunci ce sa fac ?...Dar Seteh mi-a dat indicii sa citesc mai bine Mailul primit de la ei... Ma rog la Dumnezeu sa fi gresit eu ceva in pregatirea instalarii...

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Aceeaasi cheie poate activa - pe acealsi sistem - ori Windows pe 32 de biti ori 64 de biti - depinde pe care il instalezi.
Asta tu alegi. Daca ai descarcat si instalat versiunea pe 32 biti e normal ca pe-aia a activat-o.
Poti descarca versiunea pe 64 de biti si te apuci iar de reinstalat.

Eu prefer sa-mi descarc cu MCT ambele versiuni pe acelas istick - ai drop meniu sa alegi ce versiune sau ce limba.
La instalare aleg ce vreau sa pun.

Si "licenta" aia - nu i luat-o de la emag. ci de la alt vanzator - si nu e foarte legala - ai cumparat o cheie, nu o licenta.

#7
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
Descarca Windows-ul de aici: https://www.microsof...nload/windows10 , pui pe un stick ce versiune vrei tu, si cand iti cere codul il pui pe cel primit de la ei.

#8
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 alex_bv2001, on 11 ianuarie 2019 - 20:32, said:

Descarca Windows-ul de aici: https://www.microsof...nload/windows10 , pui pe un stick ce versiune vrei tu, si cand iti cere codul il pui pe cel primit de la ei.
Multumesc frumos ! Execut ! In cautarea mea nu am gasit un Windows in care sa fie specificat foarte clar ca e pe 64 de biti ! Dar voi reusi pana la urma...

#9
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 15.12.2013
La descarcare sa alegi Windows 10 Pro, apoi la instalare te va intreba pe cati biti vrei si alegi 64.

#10
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 eiffel, on 11 ianuarie 2019 - 20:21, said:

Aceeaasi cheie poate activa - pe acealsi sistem - ori Windows pe 32 de biti ori 64 de biti - depinde pe care il instalezi.
Asta tu alegi. Daca ai descarcat si instalat versiunea pe 32 biti e normal ca pe-aia a activat-o.
Poti descarca versiunea pe 64 de biti si te apuci iar de reinstalat.

Eu prefer sa-mi descarc cu MCT ambele versiuni pe acelas istick - ai drop meniu sa alegi ce versiune sau ce limba.
La instalare aleg ce vreau sa pun.

Si "licenta" aia - nu i luat-o de la emag. ci de la alt vanzator - si nu e foarte legala - ai cumparat o cheie, nu o licenta.

Nici nu ma mir ....La pretul asta ! Sper sa nu ma trezesc ca dupa vreo trei luni imi cere mai stiu eu ce activare...  Multumesc pentru informatii

#11
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
aceeasi chestie o luai cu 3 euro de pe ebay
dar na, tu ai vrut de pe emag...

Edited by mediasick, 11 January 2019 - 20:52.


#12
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 mediasick, on 11 ianuarie 2019 - 20:52, said:

aceeasi chestie o luai cu 3 euro de pe ebay
dar na, tu ai vrut de pe emag...
Nu mai imi spune ca mor de ciuda....

#13
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Era vanduta de emag, sau de un "partener emag"?

#14
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 miki07, on 11 ianuarie 2019 - 20:59, said:

Era vanduta de emag, sau de un "partener emag"?
''partener''... Total platit PFA MURESAN SERGIU AUREL:
175 Lei...

#15
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
MURESAN SERGIU AUREL le ia la kil de pe ebay
da un 15-20 lei pe key la asiatic, inca ceva maruntis la emag si se scoate cu cei 175 de lei ai tai

e tare muresan

Edited by mediasick, 11 January 2019 - 21:15.


#16
FreeThinker

FreeThinker

    Mr.Nobody

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,608
  • Înscris: 16.08.2010
Nu inteleg cum fac astia daca e ilegal. Nu risca ceva procese cu Microsoft?

#17
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 mediasick, on 11 ianuarie 2019 - 21:15, said:

MURESAN SERGIU AUREL le ia la kil de pe ebay
da un 15-20 lei pe key la asiatic, inca ceva maruntis la emag si se scoate cu cei 175 de lei ai tai

e tare muresan
Si nu numai el. Intra pe Emag sa vezi cati sunt  la Windows... E ciudat ca daca nu e legala vanzarea ,Emag accepta colaborarea cu ei.

 FreeThinker, on 11 ianuarie 2019 - 21:20, said:

Nu inteleg cum fac astia daca e ilegal. Nu risca ceva procese cu Microsoft?

Se pare ca Microsoft incaseaza totusi bani pe produsul lor ,ca prea de tot ar fi ! Comert ilegal prin cel mai mare magazin online din tara !

#18
mediasick

mediasick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,122
  • Înscris: 21.08.2017
totul e legal
inclusiv luarea de key de la asiatici cu 3 euro

nu vad nici un singur motiv valabil pentru care un cetatean ar da 1000 de lei pe ceva care face (max) 15 lei.

Edited by mediasick, 11 January 2019 - 21:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate