Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Pareri spitalul bioderm hospital

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
NavaA

NavaA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.05.2017
Buna! A mers cineva la bioderm? Puteti sa mi spuneti cum a fost, doctori ok, servicii decontate de cas?

Sau imi puteti recomanda un dermatolog bun in Bucuresti?

Multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
13 review-uri pe Goagăl

Quote

Elena Stanica
1 review
a month ago
Lucreaza doar incompetenti la Bioderm, nu il recomand pe doctorul Dan Forsea, acesta nu va vindeca de boli insa va poate produce alte probleme precum riduri tinerilor care urmeaza tratamentele acestuia. Doctorul era complet dezinteresat precum ceilalti angajati. O alta problema ar fi ca au preturi mari si angajati dezinteresati care nu spun pretul real al unui consult .Il maresc la final pe motiv ca s a schimbat de cand a avut loc programarea si pana in ziua programarii. Ceea ce nu este etic si legal. Bioderm este o mafie din acest punct de vedere.

Quote

Elena Constantin
1 review
5 months ago
Am facut ieri o analiza la laboratorul de micologie al Bioderm Flireasca. Mai intai, doamna care mi-a luat proba (cercetator se pare), mi-a spus ca nu vede nici un parazit la microscop dar ca e posibil ca parazitul sa existe totusi (se justifica pentru ca nu detectase nici un parazit). Cand i-am raspuns ca medicul care mi-a dat trimiterea a spus ca o astfel de analiza poate releva nu numai parazitul dar si urme ale acestuia, a zis ca se uita din nou “pe toata lamela” si mi-a spus ca se pare ca parazitul exista pentru ca a gasit niste oua... Am intrebat-o daca e sigura ca acestea sunt de la un parazit anume si mi-a raspuns ca da, fara sa imi explice cum le-a diferentiat. Cand i-am spus ca, totusi, nici eu si nici altcineva din familie nu prezentam nici unul din simptomele specifice pentru boala data de respectivul parazit si ca, in cei doi ani de cand se manifesta la mine, nimeni din familie nu a mai fost imbolnavit, desi este vorba despre o boala extrem de contagioasa, mi-a raspuns ca se mai intampla...
Am intrebat-o daca zona in care se manifesta la mine este una specifica pentru boala respectiva (desi ma documentasem si stiam ca nu este asa), doamna cercetator mi-a spus ca IN TOATE CAZURILE pe care le-a vazut boala se manifesta pe gamba piciorului, “exact in acea zona” (si arata cu capul spre piciorul meu).
In timpul discutiei a inceput sa transpire abundent, ca un scolar prins cu lectia nefacuta, si sa imi tot repete (ca si argument, probabil) ca in locul meu domnia sa ar face tratamentul specific, pentru ca dureaza doar 3 zile si, in caz ca nu se rezolva, cel putin elimin respectiva boala de pe lista... Asta in situatia in care tratamentul trebuia urmat de toti membrii familiei, printre care si un bebelus de un an si cateva luni!!! si chiar daca nici macar unul din ei nu prezenta vreun simptom!!!
Am repetat astazi analiza la Spitalul Colentina unde mi s-a spus de la inceput ca probabilitatea confirmarii diagnosticului suspicionat este aproape zero pentru ca nu prezint nici unul din simptomele pentru respectiva boala. Rezultatul a iesit bineinteles negativ, iar doamna biolog care a facut analiza a stat de vorba cu mine foarte linistita si mi-a explicat care ar fi simptomele atat la femei cat si la barbati si mi-a spus ca tratamentul despre care doamna cercetator de la Bioderm spunea ca e foarte simplu, este de fapt unul foarte toxic si foarte periculos, mai ales pentru un copil. Mi-a recomandat sa fiu mai atenta si sa observ cand se inflameaza zona respectiva, pentru ca poate fi chiar si o alergie.
In concluzie, NU RECOMAND NIMANUI SA FACA ASTFEL DE ANALIZE LA BIODERM!!!

Quote

Maria Popescu
3 reviews
7 months ago-
Foarte superficial consultul, am primit doar o trimitere fara un diagnostic. Medicul grabit, fara empatie sau disponibilitate de a expkica ceva. Consultul a durat cam 5 minute. Nu ma intorc nici la acel medic nici la aceasta clinica


restul sunt fara text dar cu 4 5 stele

Edited by waterman, 11 January 2019 - 13:13.


#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,105
  • Înscris: 03.07.2008

Quote

Foarte superficial consultul, am primit doar o trimitere fara un diagnostic.

N-a stiut el unde sa citeasca.

Nu exista trimitere fara diagnostic... prezumtiv, macar!

Edited by Imperathor, 11 January 2019 - 13:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate