Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De unde cumparam produse sa putem vinde online?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
De la chinezi cumperi. De vandut asa pe piata din Romania nu merita, nu prea vinzi mare lucru, iti spun din propria experienta. Am facut si eu chestii de genul, si a mers binisor, in special cu electronicele, insa pe piata internationala, mai ales Statele Unite. Eu am avut putina imaginatie, am reusit sa fac profit cu investitie zero. De asemenea, am reusit sa vand produse din china cu livrare in 2-3 zile (nu 2-3 saptamani cum e in general). Nu pot da astfel de informatii detaliate publice ca se apuca toata lumea apoi Posted Image). Contra cost, daca doresti iti dau niste ponturi.

Edited by Zark, 10 January 2019 - 21:47.


#20
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,434
  • Înscris: 15.07.2008

View PostArgent, on 10 ianuarie 2019 - 18:48, said:

Ma intereseaza de unde se pot cumpara produse pentru vandut online?
Sau mai exact
De unde cumparati voi produse pentru vandut online?
Vrei sa spui chinezarii, nu produse! Ca sa faci rost de produse trebuie sa-ti mai intai sa ai o firma, un PFA ceva! Pana nici Metro nu-ti vinde tie produse in scopul revanzarii daca nu ai macar A.F. sau PFA. Iar daca vrei sa faci rost de produse obtinute ilegal in scopul revanzarii, nu stiu de ce am discuta despre ilegalitati pe Softpedia! De cand Softpedia a ajuns un forum de dat sfaturi la bisnitari? Sfatul meu este sa mergi la cursuri de antreprenoriat daca vrei profit etc.

View PostZark, on 10 ianuarie 2019 - 21:46, said:

De la chinezi cumperi. De vandut asa pe piata din Romania nu merita, nu prea vinzi mare lucru, iti spun din propria experienta. Am facut si eu chestii de genul, si a mers binisor, in special cu electronicele, insa pe piata internationala, mai ales Statele Unite. Eu am avut putina imaginatie, am reusit sa fac profit cu investitie zero. De asemenea, am reusit sa vand produse din china cu livrare in 2-3 zile (nu 2-3 saptamani cum e in general). Nu pot da astfel de informatii detaliate publice ca se apuca toata lumea apoi Posted Image). Contra cost, daca doresti iti dau niste ponturi.
De fapt tu nu vinzi "produse" ci  vinzi iluzii la visatori, poate...poate mai fraieresti si vreun utilizator Softpedia!

Edited by stlk, 11 January 2019 - 02:42.


#21
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

View Poststlk, on 11 ianuarie 2019 - 02:24, said:

Vrei sa spui chinezarii, nu produse! Ca sa faci rost de produse trebuie sa-ti mai intai sa ai o firma, un PFA ceva! Pana nici Metro nu-ti vinde tie produse in scopul revanzarii daca nu ai macar A.F. sau PFA. Iar daca vrei sa faci rost de produse obtinute ilegal in scopul revanzarii, nu stiu de ce am discuta despre ilegalitati pe Softpedia! De cand Softpedia a ajuns un forum de dat sfaturi la bisnitari? Sfatul meu este sa mergi la cursuri de antreprenoriat daca vrei profit etc.

De fapt tu nu vinzi "produse" ci  vinzi iluzii la visatori, poate...poate mai fraieresti si vreun utilizator Softpedia!


Nu neaparat. Cred ca se refera la dropshipping. Ce-i drept sunt multe info acolo si nu tocmai gratis

#22
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017

View PostZark, on 10 ianuarie 2019 - 21:46, said:

De la chinezi cumperi. De vandut asa pe piata din Romania nu merita, nu prea vinzi mare lucru, iti spun din propria experienta. Am facut si eu chestii de genul, si a mers binisor, in special cu electronicele, insa pe piata internationala, mai ales Statele Unite. Eu am avut putina imaginatie, am reusit sa fac profit cu investitie zero. De asemenea, am reusit sa vand produse din china cu livrare in 2-3 zile (nu 2-3 saptamani cum e in general). Nu pot da astfel de informatii detaliate publice ca se apuca toata lumea apoi Posted Image). Contra cost, daca doresti iti dau niste ponturi.
Tinand cont ca sunt un om care sunt curios despre un domeniu si incerc si eu sa ma dezmeticesc despre ce este vorba, testez piata, incerc apa cu degetul, ma intelegi ca nu vreau sa ma apuc de platit pentru cursuri inainte ca eu macar sa am experienta de vandut ca amantor 1-2 produse pe olx.

View Poststlk, on 11 ianuarie 2019 - 02:24, said:

Vrei sa spui chinezarii, nu produse! De cand Sfatul meu este sa mergi la cursuri de antreprenoriat daca vrei profit etc.
Nu vreau sa ma intelegi gresim, suntem amandoi utilizatori destul de vechi pe softpedia asa ca nu avem vreo intentie ascunsa, eu nu am intentia de a vinde cursuri, de a face mega evaziune fiscala de miliarde de triliarde de dolari, doar sunt curios cateva lucruri la inceput de drum.

Si cred ca toate sunt chinezari, majoritatea produselor sunt facute in China, am cumparat eu un Huawei p20 lite frumos amabalat si cu limba engleza pe el de la emag, engleza scrisa in china.

View Postmannyx92, on 11 ianuarie 2019 - 09:04, said:

Nu neaparat. Cred ca se refera la dropshipping. Ce-i drept sunt multe info acolo si nu tocmai gratis
Sunt si cursuri si sunt si destule videoclipuri pe youtube.

Discutia mea nu este chiar dropshipping dar citind titlu te cam duce cu gandul la vanzari pe amazon, eu vreau sa vad cum este piata romaneasca, am 2 prieteni care au firme si declara profitul, vand in magazin si pe magazinele online si inclusiv olx.
Si ma gandeam la nivel amator, adica sunt un utilizator pe un forum nu sunt Amazon sau cine stie ce firma puternica sa cumpar produse cu tirul.

Nivel amator fiind china, fiind alte adrese online din tara, targuri de saptamana, adica de unde cumparam produse sa putem vinde online.
Poate ma duc prin targuri comerciale si cumpar produse pentru revanzare.

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
voi ii recomandati sa cumpere de la producator, distribuitor si stiu eu ce si omul vrea sa cumpere si el 1-2 kg de haine si sa le vinda mai scumpe pe OLX. Ce producator iti vinde tie 1-2 kg de haine, poate 100-200 de kg si atunci esti in afacere.

Comanda din China, vine nu vine riscul meseriei, daca iei de pe AliExpress macar ai asigurare ca iti recuperezi banii. Vinzi si tu hainele pe OLX mai scumpe si asta este.
In stilul asta vei face un ban in vreo 150 de ani dar macar ai initiativa.

#24
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Poststlk, on 11 ianuarie 2019 - 02:24, said:

De fapt tu nu vinzi "produse" ci  vinzi iluzii la visatori, poate...poate mai fraieresti si vreun utilizator Softpedia!

Asta crezi dumneata? Ca sunt de ala de vinde cursuri de dropshipping cu 2000 lei ca altii ? Suna amuzant, dar nu sunt. De unde stii dumneata ma rog ca nu vand cu 5-10 lei (doar asa ca sa nu ma obosesc degeaba sa scriu cateva pagini de tutorial) ?  Cam asa se procedeaza in general, incerci sa mai ajuti si pe altii, dar esti acuzat de toate tampeniile.

Sa intelegi o chestie: Nu sunt genul ala care pun poze ca am facut sute de mii si alte chestii de genul ca altii ca sa vand vise cum zici tu, ca nu fac, dar inca nici n-am murit de foame si o duc chiar binisor. Macar sunt sincer. M-am lamurit oricum ca nu merita prea mult sa ajuti pe altii. Daca dau totul gratuit eu ce castig inafara de concurenta? Iti spun eu, nimic. Si da, sa stii ca asta mi-e scopul sa fraieresc oameni, fac avere din maruntisul care nu-mi ajunge de o bere dupa cateva ore pierdute explicandu-i cuiva toate detaliile. Posted Image

View PostArgent, on 11 ianuarie 2019 - 09:13, said:

Tinand cont ca sunt un om care sunt curios despre un domeniu si incerc si eu sa ma dezmeticesc despre ce este vorba, testez piata, incerc apa cu degetul, ma intelegi ca nu vreau sa ma apuc de platit pentru cursuri inainte ca eu macar sa am experienta de vandut ca amantor 1-2 produse pe olx.

Asa e altceva. Documenteaza-te bine mai ales daca nu reusesti sa vinzi produsele prea usor. La inceput e mai greu, pana te prinzi cum se face treaba asta. Vorbeste si cu acei doi prieteni mentionati mai sus, daca ei au reusit si iti sunt prieteni, poate te ajuta cu niste sfaturi in legatura cu ce si cum sa vinzi.

Edited by Zark, 11 January 2019 - 12:03.


#25
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

View PostDany_Darke, on 10 ianuarie 2019 - 19:17, said:

in cazul lui, care e persoana fizica, sursa e magazinul de la care cumpara oricine. cum e emag si marketplace. el asta vrea sa faca.

sa fie un fel de emag de la care sa se cumpere la suprapret, cand orice om cu ceva cap pe umeri merge direct la sursa si-si cumpara fara acel adaos pus pt a beneficiul propriu al vanzatorului

nu de mult am cumparat ceva care in marketplace era cu 150 de lei mai scump decat la sursa. evident ca am luat de la sursa. orice intermediar isi cere partea, dar de ce sa arunc cu banii?

colegu nu poate face un rulaj asa de mare incat sa-si permita contracte cu importatori si distribuitori autorizati. nu ca persoana fizica. mai mult ca sigur sursa lui de inspiratie e topicul legat de promovarea pe olx. insa nu tot ce zboara se mananca
sint oameni, multi chiar, care cumpara ceva pentru ca au nevoie, nu sint dispusi sa astepte2-3 luni ca poate ajunge din China! acestora se adreseaza colegul nostru! daca astepti 2-3 luni dupa ceva, inseamna ca de fapt nu ai nevoie!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate