Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

J5 2017 vs A5 2016!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Salutare,
Am facut o comparatie pe net intre cele doua si vad ca J5 reiese sa fie chiar un pic mai bun. De ce A5 e aproape dublu la pret chiar nu inteleg.
Exista vreo explicatie?
Multumesc anticipat!

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Din varii motive.
Mie-mi plac astea de la A5: gorilla glass,  slot card separat, rezolutie full hd, OIS, SAR mai mic, fast charging - si nu cred ca-s ieftine optiunile astea.
SI, per total, seria A este mijloc sus, seria J este mijloc jos, deci mai sint si alte chestii.

#3
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Postbuyonevideo, on 09 ianuarie 2019 - 20:19, said:

Din varii motive.
Mie-mi plac astea de la A5: gorilla glass,  slot card separat, rezolutie full hd, OIS, SAR mai mic, fast charging - si nu cred ca-s ieftine optiunile astea.
SI, per total, seria A este mijloc sus, seria J este mijloc jos, deci mai sint si alte chestii.
Culmea e ca J5 are camera frontala de 13MP vs 5MP A5, cu gorilla glass sau fara tot trebuie sa-i pui protectie ca se zgarie oricum, acum nu stiu daca se "simte" diferenta la rezolutia ecranelor dar cred ca o sa ma conving cand o sa le am unul langa altul....

#4
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,079
  • Înscris: 16.10.2018
La samsung, gama S este miezul din dodoasca, restul (a, b, c, d, j sau ce mai scot ei) sunt de umplutura.

#5
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Post_R_A_D_U, on 09 ianuarie 2019 - 20:42, said:

La samsung, gama S este miezul din dodoasca, restul (a, b, c, d, j sau ce mai scot ei) sunt de umplutura.
Dar le scot pe banda rulanta, schimba cate un mic detaliu la fiecare si gata alt telefon.

#6
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu mai da citat integral la mesajul imediat anterior, este enervant si inutil.

Eu am o chinezarie de telefon, cu gogilla glass 2 (cred), nu are absolut nici o urma, fara folie bineinteles.
Depinde si cum ai grija de telefon.

Nu conteaza doar numarul de megapixeli la o camera.

Rezolutie ecran - eu am full hd, sotia doar 720, ambele 5.5", in meniuri si aplicatii gen whatsapp, youtube mie mi se par la fel (altceva nu prea folosim, ca sa aiba nevoie / sa se vada neaparat diferenta la rezolutie)
Sint telefoane ieftine (jiayu, allview).

Lumea cumpara orice fel de telefon, nu conteaza ca e diferit un mic detaliu fata de altul sau ca telefonul in sine e prost.
Uite la Allview, sint relativ scumpe telefoanele pentru ce ofera, dar au vinzari bunicele, inca nu s-a inchis firma, nu ?!

#7
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Au intrat in faliment

#8
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu Allview e in faliment, ci Gionee, e diferenta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate