Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Produse mirositoare - in baie, dormitor, in dulapul cu haine

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,485
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru baie am luat la pachet o mica vaza cu betisoare si cu ceva lichid mirositor, cred ca ulei esential ii zice. Cateodata ii simt mirosul :lol:

Ce produse care sa acopere mirosurile neplacute folositi?

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 25.10.2007
De ce sa acoperi mirosurile neplacute in loc sa opresti sursa lor? In plus chestiile alea mirositoare se pare ca au compusi cancerigeni: http://www.ziare.com...cerigen-1440078

Edited by Argv, 09 January 2019 - 16:21.


#3
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,033
  • Înscris: 30.11.2017
Păi corect, dar poate omul nu are timp să se ocupe de sursa lor, care poate fi şi la vecinu, in beci, sau la butoiu cu varză din balcon, chiar canalizarea produce mirosuri, fumul de ţigăretă, acarienii, moliile, iegrasiile, mucegaiurile, poluarea de afară. trebuie căutate si obiecte ptr astupat aceste mirosuri nasoale.

Băi, eu aş da cu spray şi pe stradă, pute fumul de la maşini, noxele, fumul de la cei care fumează afară pe stradă.

Edited by cipri2bau, 09 January 2019 - 16:25.


#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,485
  • Înscris: 30.10.2003

 Argv, on 09 ianuarie 2019 - 16:20, said:

De ce sa acoperi mirosurile neplacute in loc sa opresti sursa lor? In plus chestiile alea mirositoare se pare ca au compusi cancerigeni: http://www.ziare.com...cerigen-1440078
Pai cica uleiurile esentiale sunt naturale and shit!
Betisoarele absorb uleiul care apoi se evapora treptat. Betisoarele parfumate care le dai foc intr-adevar nu sunt sanatoase.

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 Bursul, on 09 ianuarie 2019 - 16:13, said:

Pentru baie am luat la pachet o mica vaza cu betisoare si cu ceva lichid mirositor, cred ca ulei esential ii zice. Cateodata ii simt mirosul :lol:

Ce produse care sa acopere mirosurile neplacute folositi?

Daca ai Auchan in orasul tau, cauta odorizantele marca Areon (recipient cu lichid parfumat si betisoare). Costa 20 lei flaconul de 150 ml, este suficient pentru minim 3 luni.
Le gasesti la raftul cu decoratiuni pentru casa, nu la odorizante clasice.

#6
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018

 Bursul, on 09 ianuarie 2019 - 16:24, said:

Pai cica uleiurile esentiale sunt naturale and shit!
Betisoarele absorb uleiul care apoi se evapora treptat. Betisoarele parfumate care le dai foc intr-adevar nu sunt sanatoase.
asa e, stii bine. doar ca unele uleiuri esentiale au miros greu, pot sa nu placa tuturor.

#7
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Poti folosi si braduti auto, se agata oriunde. Dar nu ai aerisire la baie? Gen dedesubtul gaurii pt. burlan?

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,485
  • Înscris: 30.10.2003

 toto_riina, on 09 ianuarie 2019 - 16:26, said:

Poti folosi si braduti auto, se agata oriunde. Dar nu ai aerisire la baie? Gen dedesubtul gaurii pt. burlan?
Am ditamai geamul 1 x 1 m. Dar eu vreau sa discut despre mirositoare.

#9
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

 Bursul, on 09 ianuarie 2019 - 16:26, said:


Pai am zis ca deja am.

Astea par a fi mai safe decat odorizantele tip spray sau betisoarele chinezesti.
Varianta mai scumpa sunt lampile Berger.

#10
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,485
  • Înscris: 30.10.2003
BTW, in multe apartamente oamenii isi tin papucii/pantofii/cizmele pe coridor. Cum merg cu ei prin zapada, se uda si cum raman pe coridor, capata un pic miros. Tu nu simti, dar unu strain simte diferenta.

Edited by Bursul, 09 January 2019 - 16:33.


#11
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Eu am in hol un plic de-ala anti molii de la raid, cu miros de levantica, nu a omorat nici macar o molie, dar miroase de rupe de vreo 3 luni, 8 lei 4 pachetele, pt fiecare camera.

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
cel mai bine e sa mananci o floare dupa masa, cand te duci la toaleta o sa ramai surprins..hmm..ce frumos miroase:))

#13
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Se vede ca vorbesti din experienta.

#14
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,817
  • Înscris: 13.07.2011
s-ar putea sa nu simti mereu mirosul pentru ca te obisnuiesti cu el. Eu am gasit la fel solutii de scurta durata, deoarece uleiul cu betisoara dupa parerea mea se evapora foarte foarte rapid si mirosul nu este chiar efectiv.

Eu am dat peste o companie care m-a dat peste cap si de atunci numai produsele lor folosesc. Se numesc Lampe Berger si sunt destul de cunoscuti, nu stiu daca au ajuns si in Romania dar merita sa ii cauti. Pretul este destul de piperat, dar mirosul este incredibil si tin foarte foarte mult. La fel daca reusesti sa faci rost de niste spray-uri de la marca Rituals nu vei regreta. Si a 3 a alternativa este varianta cu un air diffuser cu ulei natural.

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,485
  • Înscris: 30.10.2003
Pai si ce e asa special cu lampa asta berger. Sunt naturale mirositoarele lor?

Poate niste ghivece cu ceva levantica ar fain in casa.

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,817
  • Înscris: 13.07.2011
Sincer sa fiu habar nu am ce este special la ele. Eu am produsele de tip lampa, care le dai foc si setezi flacara in functie de intensitatea mirosului. Le tin 30 de minute pe zi aprinse si imi miroase toata sufrageria (ca. 30m²) incredibil de frumos. Si cam toate lichidele miros fenomenal de bine.

Pentru camere mici precum o baie nu cred ca sunt recomandate, dar au si produse de tip betisoare cu esenta, cat si lumanari cu miros care la fel sunt foarte foarte bune si "omoara" orice miros.

LE: am vazut ca nu au shop in Romania, doar poate exista cineva care distribuie nu stiu.

Edited by business11, 09 January 2019 - 17:11.


#17
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Bursul, ai reprezentanta Sabon in vreunul din mall-urile din orasul tau ? Daca da, vezi ca au si acolo lampi tip Berger.

https://www.sabon.ro...ique-aurie-mica

#18
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,817
  • Înscris: 13.07.2011

 corinadaniela, on 09 ianuarie 2019 - 17:43, said:

Bursul, ai reprezentanta Sabon in vreunul din mall-urile din orasul tau ? Daca da, vezi ca au si acolo lampi tip Berger.

https://www.sabon.ro...ique-aurie-mica

daca exista asa ceva in magazin, merita mers si vazut la fata locului, nu o sa regreti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate