Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Honda CR-V vs Mitsubishi Outlander PHEV

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
Buna ziua
As dori niste pareri referitoare la aceste doua modele.
Mitsubishi
PRO - mi s-ar potrivi foarte bine, deoarece am unde sa o incarc si merg prin oras sub cei 50 de km promisi de autonomie.
Contra - designul relativ vechi

Honda
pro - am mai avut, e fiabila. e clar mai frumoasa
contra - nu au decat hibdride si nu plug in, partea de infotainment e cam aiurea

Preturile sunt similare, masinile sunt noi.

Multumesc anticipat.

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Mitsu mi se pare ca arata destul de in boii lui, dar e chestie de gusturi. Plus: serveste scopului dorit, pe cand Honda nu :peacefingers:

Mai intai ia si mergi putin cu ambele, CR-V a fost intotdeauna cam barca pentru gustul meu. Insa nu cred ca gresesti cu niciunul dintre modele, si Mitsu, si Honda sunt ok.

#3
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
As merge pe PHEV daca ai unde incarca si acasa si la destinatie. Si cei 50km sunt teoretici, in realitate vor fi mai putini iar iarna sub jumate din cat scoti vara. Si, cu toate astea, tot pe PHEV as merge.

In poza niste teste facute de nordici pe PHEV ref la autonomia reala

Attached Files

  • Attached File  PHEV.jpg   443.6K   193 downloads

Edited by hepea, 09 January 2019 - 14:01.


#4
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Clar Mitsubishi pentru plug in, asta este viitorul.

#5
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
si eu inclin spre phev. peste ani o hibrida va fi mai usor de vandut.
chiar daca pare mai veche, tehnologia de pe ea e superioara.

le-am condus dar sincer nu sunt pilot de curse sa imi fac o parere :)

#6
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Nu e vorba de chiloteala, e vorba de cum te simti tu in masina. Eu am incercat sa cumpar masinile in care sa ma simt bine si dupa 3-4 ani cand ma urc la volan. La ultimele 5-6 nu am ratat alegerea! :peacefingers:

#7
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 24.01.2008
5-6 masini? wow, dar schimbi ceva nu gluma
pe mine ma intereseaza sa fie confortabila, sa nu stau in service la Jaguar din luna in luna si sa fie cei mici in siguranta. ah, daca mai are si un Android Auto si o camera pe spate cu atat mai bine, dar primele criterii sunt indeplinite de ambele

#8
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Tyby, on 09 ianuarie 2019 - 13:59, said:

Mitsu mi se pare ca arata destul de in boii lui, dar e chestie de gusturi. Plus: serveste scopului dorit, pe cand Honda nu Posted Image

Mai intai ia si mergi putin cu ambele, CR-V a fost intotdeauna cam barca pentru gustul meu. Insa nu cred ca gresesti cu niciunul dintre modele, si Mitsu, si Honda sunt ok.
ce inseamna "barca"? daca te referi la un comportament mai putin sportiv, te inseli, e mult mai sporty la orice, suspensie, frane, acceleratii ca un Mitsu

#9
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001
dacă CR-V ți se pare barcă, am vești proaste pentru tine: Outlander e și mai marcă. dă-te cu una și vezi cum ți se pare :)

#10
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Nu am mai mers cu Outlander de vreo 9 - 10 ani, deci nu am cum sa va contrazic. Eu am spus de CR-V care, comparat cu multe din clasa, e ... mai barca. Asta a fost impresia mea, si am mers cu ultimele 3 modele cred (2005-2006 incoa). :peacefingers:

#11
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 Tyby, on 10 ianuarie 2019 - 11:15, said:

Nu am mai mers cu Outlander de vreo 9 - 10 ani, deci nu am cum sa va contrazic. Eu am spus de CR-V care, comparat cu multe din clasa, e ... mai barca.
cu ce ai comparat? de curiozitate intreb

honda e la japonezi ca BMW ul la nemti, e mai sportiva, si cr-v ul mi s-a parut chiar sportiva comparat cu outlanderul, care chiar pare barcuta, desi e ok si aia

#12
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Cam cu toate din clasa, si mai premium, si mai putin.

Mai barci mi s-au parut doar Tucson (ma rog ix35 pe-atunci), Captiva, Koleos si Duster (daca se pune).

Restul mi s-au parut mai ferme pe drum (sensibil mai ferme): Evoque, Kuga, CX-5, Tiguan, Sportage, ASX, Outlander, Qashqai (pe-acolo, e mai micuta, da alta impresie), F-Pace si E-Pace (care mi-au placut teribil! :) ), ceva de la Mercedes (cred ca e GLC, dar nu sunt familiarizat cu noile lor denumiri), Forester, Freelander (asta nu e departe, insa are alte probleme de dinamica), pana si Vitara si Rav4 le-am prins mai rigide, desi nu-mi plac modelele. Or mai fi, dar nu imi aduc aminte acum.

Evident, sunt subiectiv, sunt impresii personale dupa ce am mers cu vreo 3 modele de CR-V de-a lungul anilor.

#13
nobel

nobel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 28.01.2009
Daca ar fi cineva care detine de cativa ani Outlander PHEV ne-am putea forma o parere despre acest model.

#14
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postnobel, on 23 ianuarie 2019 - 21:24, said:

Daca ar fi cineva care detine de cativa ani Outlander PHEV ne-am putea forma o parere despre acest model.
E unu la vanzare aici https://www.autovit....r-ID7Gw66a.html

dupa cum vezi omul a simtit nevoia sa monteze GPL :) pe un PHEV :) asta spune totul despre consumul real.

a sacrificat portbagajul si a construit monstruozitatea aia acolo ca sa puna gpl...

#15
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postnobel, on 23 ianuarie 2019 - 21:24, said:

Daca ar fi cineva care detine de cativa ani Outlander PHEV ne-am putea forma o parere despre acest model.

"Aruncă" o întrebare pe grupul de pe Facebook mitsu.ro . Că pe forum bate vântul".

#16
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Mitsu e cam din secolul trecut comparat cu CR-V in ceea ce priveste interiorul.
Tehnic poate ca outlanderul e interesant, insa merita doar daca te simti bine cand urci in el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate