Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Sfat/Recomandare TV

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 11.08.2007
Clar Samsung-ul este mai bun decat modelul ala de Sony, are 120 Hz, are 10 bits panel,are panel VA, si nu este pe android.
Singurul dezavantaj la Samsung este lipsa DTS, niste idioti ca au scos DTS la.toata seria 2018.

#56
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 11.08.2007
Vezi ca gasesti Samsung 55MU8002 la 3000 lei la Altex/Media galaxy.
Un pret foarte foarte bun.

#57
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 23.10.2013

View Postedigee, on 10 ianuarie 2019 - 19:10, said:

VA . La fel si Z9F master series. Varful de gama in materie de tehnologie LCD de la Sony. Sau Q9fn la Samsung. Tot VA. Asta spune ceva.

Evident! Era retoric pentru aberatiile de mai sus... Posted Image

#58
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Posttrestie-de-balta, on 09 ianuarie 2019 - 14:38, said:

Si ne intrebam de ce se duce dracu lumea asta.
Acum 30 de ani plateam 25-30 de lei pe noapte sa ne uitam la filme traduse de lrina Nistor.
Intr-o camera de 15-20 de m2 ne adunam 10-20 de insi si ne uitam la un tv de 37-51 de cm.

Ainebunit lumea asta.

Sambata merg sa cumpar si eu un tv, tot pt 43 de toli optez si eu, dar la fel de bine poate fi 32 sau 40.

Daca as cumpara in logica ta ar trebui sa cumpar unul de 2 metri la o sufragerie de 28 de m2.

Eu voi lua tot un Sony sau un Toshiba, depinde doar care dintre ele are meniul in romana.

Aseara l-am platit si azi pe la pranz l-am ridicat de la sediul lor din Zaventem.
Am ales sa-l iau personal pentru ca si aici curierii sunt fiinte gingase.Posted Image

https://www.coolblue...ba-49v5863.html
Asta e tembelizorul si motivul achizitiei este copilul care sta toata ziua pe tableta sau telefon.
Avantajul televizorului e ca nu poate fi carat in bucatarie, wc sau unde are el treaba.

Va functiona doar pe net, cablu tv nu avem si nici nu cred ca vom instala prea curand.
Acum trebuie sa schimbam abonamentul de internet, ca avem doar 150 de giga care costa 28 de euro, iar nelimitat, de care banuiesc ca ne trebuie, e 54 de euro.

Tv-ul merge bine pe net, incarca in 5-6 secunde, restul necontand pentru noi, calitate imagine, luminozitate sau sonor.
Sonorul la 12% e arhisuficient.

#59
baloozzy

baloozzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 18.04.2005
Allview 50Eplay6100-U sau Horizon 50HL7590U, ce ati recomanda?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate