Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Înmatriculare mașină, eventuale probleme din cauza unor amenzi neplătite

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

 leflyboy, on 08 ianuarie 2019 - 18:35, said:

Eu sunt cumparatorul.
Am înțeles. Lui vali îi răspunsesem, nu ție.

#20
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 29.07.2017

 bossake, on 08 ianuarie 2019 - 18:29, said:


in virtutea acestor norme imi explica si mie cineva daca achizitionez un auto pe 23 decembrie 2018,proprietarul il scoate din evidente de la primaria lui pe 27 decembrie, eu merg sa il declar pe 20 ianuarie 2019, eu voi plati impozit pe 2019 sau nu?!
Se ia in considerare data contractului de achizitie. Tu ala il duci la primarie si pe baza lui te ia in evidenta. Deci platesti tu pe 2019.

#21
warmup

warmup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.10.2011
Salut. Daca am datorii(impozit si amenzi) pot trece masina la impozit unui prieten (care nu are datorii) dupa care contractul vânzare cump al masinii sa se faca intre - amicul meu fara datorii si noul proprietar căruia vreau sa ii vand masina?

Edited by warmup, 15 August 2019 - 13:16.


#22
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009
Masina e pe numele tau acum?

#23
warmup

warmup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.10.2011
Nu, este lăsată de mine pe numele vechiului proprietar, netrecut in talon înstrăinată si am luat o in evidenta la impozit in cele 30 de zile

#24
crstn

crstn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 05.06.2005

 warmup, on 16 august 2019 - 01:44, said:

Nu, ......... si am luat o in evidenta la impozit in cele 30 de zile

Vezi ca e o contradictie in ce zici. Ti-am subliniat chestiile care se bat cap in cap.

Edited by crstn, 16 August 2019 - 13:42.


#25
nicum25

nicum25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.08.2005
Salut. Pt cine mai este interesat. Luarea in evidenta nu depinde de plata datoriilor. Astazi am fost la primarie si mi-au luat in evidenta masina abia cumparata, cu toate ca am amenzi si taxe neplatite in valoare de 3600lei. Am si inmatriculat-o. Deci pt cumparatori nu e nicio restrictie din pct asta de vedere.

#26
angelate

angelate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.04.2009
Am si eu o nelamurire.

Am primit pe adresa/apartamentul mamei, amenda luata de fostul sot in 27.10.2020, pentru rovigneta.

El si-a schimbat buletinul in 19.12.2019 pe Arad.

Masina si permisul au fost luate in perioada cat am stat la adresa mamei, acum vreo 5 ani, in Oradea.

O va afecta pe ea faptul ca nu isi plateste el amenda, anul viitor cand merge sa plateasca impozitul?

#27
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Amenda vine pe nume la adresa. Vor aparea la impozitul fostului sot de la noul domiciliu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate