Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Nei sau Blaupunkt pentru birou

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
Având o experiență amară cu un Vortex trimis in service la Altex dupa 8 luni (vreo 6000 ore) de funcționare, si refuz de înlocuire pe motiv de contact display cu lichide(adica vrajeala ieftina,panelul fiind dus ),mă gândesc să aleg unul nou.
Pe care dintre cele 2 modele mi-l recomandați? Mă interesează sa ducă cat de mult ,functionand doar cablu tv chiar daca e ceva diferențe între ele unul fiind full hd.

Attached Files


Edited by reddacy, 08 January 2019 - 00:47.


#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce buget ai ?

#3
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

View Postreddacy, on 08 ianuarie 2019 - 00:42, said:

Nei sau Blaupunkt pentru birou
I-al p-ala cu Full HD.

Daca intrebi "de ce", eu iti spun pt. ca:
1. din cate stiu eu, ambele marci sunt bune;
2. dar Nei este mai mare;
3. Nei este Full HD.

Daca spui bugetul maxim alocat, poate iti gaseste un coleg un TV mai bun chiar daca-i doat pt. cablu TV.

#4
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
Samsung .....

#5
EquinuS

EquinuS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 02.01.2019
Recomand Sony sau LG...

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Un mic review pt Blaupunkt 207O:

You do not need Internet functions. However, not on television channels, the 23.6-inch receiver thanks to built-in tuner via antenna (DVB-T2-HD), cable (DVB-C) and satellite (DVB-S2) receives. A TV receiver is therefore superfluous - just like a DVD player, the BLA-236 / 207O also has on board. After all, there are two HDMI inputs on the connection side, the usual analogue sockets, a CI Plus slot for pay-TV channels with an optional CI module and a USB port for multimedia playback. And the picture? Is according to customers neat. When you hang the sound you should screw your expectations back or directly aim for an external solution - tonally the little one does not tear out any trees. The station sorting could also be better solved.

Din cate am citit eu pe net nu stiu sa se faca review-uri la televizoare dupa o anumita perioada. Care tine mai mult? Greu de zis fiind televizoare ieftine. In directia asta as merge parca pe Blaupunkt fiind o companie mai cunoscuta.

Edited by Bursul, 08 January 2019 - 08:20.


#7
blade0blade

blade0blade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 29.09.2015
Sigur nu sunt facute fix la Vestel unde este facut si Vortex, Wellington etc?!? Eu am la birou un Wellington {care este fix Vortex sub alt nume} care merge non-stop, si nu a fost niciodata problema cu el

#8
johnsmith07

johnsmith07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 24.10.2014
Sincer, ia-l pe cel mai ieftin, calitatea fiind comparabila.
Am in familia extinsa 3 tv-uri Nei  si un Blaupunkt (toate cu diagonala de 81cm) si calitatea imaginii e cam la fel la toate, adica ok daca nu ai pretentii si sunt vizionate de la 3-4m.
Un singur Nei e maratonist, adica de vreo 4 luni merge aproape non-stop, fara semne de oboseala, inca.

Edit: nu sunt facute de Vestel in Turcia; Nei sunt produse in Romania iar Blaupunkt in Slovacia

Edited by johnsmith07, 08 January 2019 - 08:27.


#9
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,050
  • Înscris: 29.01.2016
Sau Finlux sau Horizon. Sunt facute de Vestel, Turcia, dar, au 5 ani garantie. Si sunt destul de fiabile. Ca pret, sunt fix pe acolo cu Nei sau Blaupunkt. Am 2 Finlux si 1 Horizon si merg fara probleme de 2-3 ani.

#10
ehQ3

ehQ3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.01.2019
Ce mai televizoare si in general aparatura electronica facea Blaupunkt in urma cu 20-30 de ani! Buna si durabila. Acum nu mai stiu, ca au cam disparut de pe piata dupa invazia asiaticilor cu electronica lor de consum, care in general pica dupa iesirea din garantie sau putin dupa. Stiu baietii ce fac, sa te indemne sa cumperi alt produs.

#11
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,050
  • Înscris: 31.08.2006
Eu am un Blaupunkt luat dupa BF. Este modelul asta ,si in scurta lui activitate de atunci pana in prezent, a functionat perfect. Nu stiu daca il pot numi o mica bestie, avand in vedere dimensiunile sale reduse, dar ce pot sa-i cer unui televizor care la un pret acceptabil (569 lei la vremea respectiva), e Full HD, e Smart (e adevarat, minimalist, dar are si el niste chestii prin magazinul dedicat) si e fabricat si in Slovacia, care parca, totusi, nu suna mai rau decat Turcia, ci, din contra ? Fata de setarile din fabrica, am umblat un pic la luminozitate, contrast si sonor, asa dupa cum mi-a placut mie, si ce pot sa spun decat ca sunt foarte multumit de achizitia facuta. Conectarea la Wi-Fi e banala, vizionarea clipurilor Full HD pe YouTube e perfecta, fara pic de intreruperi, canalele tv se vad impecabil, chiar si cele SD, care pe tv-urile cu diagonale mari se vad mizerabil, in cutia cu care vine e si o mica antena (o gluma, totusi)  deci, ce sa-i mai cer ? Ca sa-i gasesc neaparat nod in papura, desi nu e cazul pana in prezent, as spune ca telecomanda e putin cam lunga (dar ar fi culmea sa nu ia cineva acest tv doar pentru acest moft) si ca nu se pot viziona clipuri 4k de pe YouTube, asta asa, ca o gluma.
                Asadar, @initiator, daca nu-i un cap de tara sa suplimentezi cu vreo suta de lei bugetul, acest tv despre care am scris poate fi o optiune.

#12
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Eu in gama de TV-uri ieftine iti recomand Horizon, sunt mai ok.

P.S. Daca ai avut probleme la garantie de ce cumperi tot de acolo?

#13
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
Bugetul este 500. Ambele sunt 450 ron in oferta evomag.
Am mai găsit akai tot de 61cm full hd la același preț in dedeman.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate