Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfat achizitionare telefon (autonomie Google Pixel 3)

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#55
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
M-am referit la pret si siguranta ca dai banii pe ce este prezentat!
Bateria e un moft (ieftina).

#56
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Multumesc, sper sa fie si pe mai departe pe masura impresiei initiale. Probabil era din aceeasi sursa cumparat, chiar daca il luam de aici, doar ca plateam mai mult. Telefonul a venit din Italia, desi era comandat de amazon.de.

#57
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Sau poate erau importate din PRC (si mai scump si mai prost) de "afaceristii" romani!
Amazon (SUA) au "depozite" cam peste tot si nedorind sa piarda un client (filiala germana) au trimis de unde erau disponibile.

Edited by breitner, 18 January 2019 - 14:34.


#58
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Cat ai platit in lei?
Camera banuiesc ca este senzatie...

#59
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Cam (630 + 15 (€)) x 5 = 3250
Aproximatie in plus la transport si schimb valutar.

Edited by breitner, 18 January 2019 - 15:06.


#60
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Euro este 4.68,l ai rotunjit prea mult,deci probabil 3000 lei,bun pret !

#61
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Exista si comision bancar (sau paypal, etc.), nici curierul nu costa atat dar oricum economisesti (minim) 200€ plus garantia Amazon!

Edited by breitner, 18 January 2019 - 15:15.


#62
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Cam 3250 Lei a fost pretul final si aici il puteam lua la 3900, deci e un avantaj.Cu garantia probabil ca si aici o puteam avea, deci nu cred ca ar fi fost mare diferenta la capitolul asta.Probabil amazon ar fi mai operativi in caz de nevoie, dar nu obligatoriu.Camera este buna, dar inca nu am testat prea mult la ea, urmeaza.Partea cu night sight e impresionanta, ceea ce face o diferenta destul de mare fata de alte telefoane cu camere bune.

#63
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Super, sa il folosesti sanatos.
Ma bucur ca esti multumit de baterie deocamdata. Eram convins ca nu te va dezamagi.
Cum ti se pare dimensiunea si ergonomia? E usor de tinut in mana? E alunecos sau chiar ajuta sticla aia mata?
I-ai luat si husa sau urmeaza? Sau vrei sa il tii "naked"? :D
Ai platit pe amazon direct in lei sau in euro?

#64
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Multumesc.
Dimensiunea imi place, chiar vroiam ceva mai compact, ca nu ma incanta telefoanele prea mari.E usor de tinut in mana, nu e chiar alunecos, dar e mai subtire decat ce am avut eu inainte si senzatia e diferita (mie imi aduce aminte de senzatia de iPhone din aluminiu, pana la 6s daca nu gresesc)
I-am luat ceva husa, ca sa am cand il folosesc in conditii mai putin favorabile (la activitati sportive, ture), dar altfel prefer fara husa.Daca am un telefon care imi place, vreau sa il vad si simt fara alte chestii pe el.In general am grija de lucruri si sper sa imi iasa si cu Pixel-ul.
Banii i-am platit in lei, dar aveam si varianta sa platesc in €.

#65
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Eu prefer intotdeauna in euro. Diferenta de curs intre cel al bancii si cel de pe amazon e substantiala. Pe amazon euro e 5.01 vs maxim 4.7 la orice banca. In euro conversia e la cursul bancii tale (emitenta a cardului), in lei conversia e la cursul amazon. 30 de bani diferenta, la 650e e putin peste 200 de lei comisionul lor.

Da iti dau ei o garantie ca in caz ca returnezi produsul iti garanteaza ca iti dau fix aceasi valoare in cont. Altfel iti dau banii in functie de cursul din ziua rambursarii. Dar nu pierzi asa mult.

Edited by t-balt, 21 January 2019 - 12:31.


#66
lestatkain

lestatkain

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.02.2007
De S10 ce ziceti ?

#67
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,678
  • Înscris: 29.03.2010
Telefon de top cu specificații de top, camerã de top, design modern, baterie bunã.
Cam ce aștepți sã zicem?

#68
iulian_florea

iulian_florea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.01.2007

View Postvl23ad, on 19 ianuarie 2019 - 23:18, said:

Multumesc.
Dimensiunea imi place, chiar vroiam ceva mai compact, ca nu ma incanta telefoanele prea mari.E usor de tinut in mana, nu e chiar alunecos, dar e mai subtire decat ce am avut eu inainte si senzatia e diferita (mie imi aduce aminte de senzatia de iPhone din aluminiu, pana la 6s daca nu gresesc)
I-am luat ceva husa, ca sa am cand il folosesc in conditii mai putin favorabile (la activitati sportive, ture), dar altfel prefer fara husa.Daca am un telefon care imi place, vreau sa il vad si simt fara alte chestii pe el.In general am grija de lucruri si sper sa imi iasa si cu Pixel-ul.
Banii i-am platit in lei, dar aveam si varianta sa platesc in €.

Cum tine bateria? Si eu am aceasta indoiala cu Pixel3.

#69
vlad838

vlad838

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.07.2010

View Postvl23ad, on 19 ianuarie 2019 - 23:18, said:

Multumesc.
Dimensiunea imi place, chiar vroiam ceva mai compact, ca nu ma incanta telefoanele prea mari.E usor de tinut in mana, nu e chiar alunecos, dar e mai subtire decat ce am avut eu inainte si senzatia e diferita (mie imi aduce aminte de senzatia de iPhone din aluminiu, pana la 6s daca nu gresesc)
I-am luat ceva husa, ca sa am cand il folosesc in conditii mai putin favorabile (la activitati sportive, ture), dar altfel prefer fara husa.Daca am un telefon care imi place, vreau sa il vad si simt fara alte chestii pe el.In general am grija de lucruri si sper sa imi iasa si cu Pixel-ul.
Banii i-am platit in lei, dar aveam si varianta sa platesc in €.

Salut! Am citit comentariile de pe topicul tau, si eu am exact acelasi dubiu: cel cu bateria. Momentan sunt indecis intre p20/mate 20 pro si pixel 3, dar as merge pe pixel, pentru dimensiune si camera.
Deci acum ca a trecut ceva timp, ce parere ai despre baterie?
Mersi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate