Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Sfat achizitionare telefon (autonomie Google Pixel 3)

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! In testul celor de la gsmarena, Google Pixel 3 a obținut 69 de ore, in testul de anduranța al bateriei. Deci nimic spectaculos. Spre comparație, iPhone XR care are cam aceeași capacitate a bateriei, a obținut 78 de ore in testul de anduranta al bateriei.

#20
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Stiu ca iPhone XR e cel cu bateria cea mai buna dintre telefoanele Apple de anul trecut si poate ca daca o iau comparativ asa, Pixel-ul ar fi suficient pentru stilul meu de a folosi telefonul.Inca culeg informatii si apoi vad daca e cazul sa il iau.

#21
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Esti putin setat pe baterie,nu are una dintre bateriile de top dar nici nu cred ca trebuie sa ti faci atat de multe griji.


#22
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Posibil sa fiu putin prea axat pe baterie, dar pentru mine orice telefon care ar fi de nota 10 la toate celelalte capitole (stiu ca nu exista...) fara o baterie decenta e tot cam inutil. Nu imi place sa umblu cu power bank dupa mine, sa ma uit dupa prize libere dupa ora pranzului sau sa tin activat power saver-ul tot timpul. Zic eu ca nu sunt pretentii absurde, mai ales cand platesti o suma de genul asta.

#23
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Nu sunt pretentii absurde,n am spus asta,pixelul are o baterie decenta,duce o zi la o utilizare normala.
Vrei baterie mai buna,te indrepti spre mate 20 pro,oneplus 6t,note 9.

#24
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Stiu ce zici, mai luasem in calcul Mate 20 Pro (restul nu prea...), dar parca nu ma tenteaza desi are alte chestii in plus fata de Pixel 3.Cred ca daca e sa imi iau, o sa iau Pixel, altfel mai degraba astept pana o sa imi aprinda beculetele alt model.

#25
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Eu nu as cumpara nimic in ianuarie,in urmatoarele doua luni apar s10 si p30.
Tinand cont ca dispui de 3000-3500 lei este pacat sa nu mai astepti,parerea mea.

#26
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Stiu ca urmeaza S10, dar nu ma incanta ideea de Samsung, cu P20 Pro am cochetat putin (mai mult...), dar chiar vreau sa incerc Pixel-ul daca o sa ma decid ca merita sa dau banii pe el.
In zilele astea tot timpul apare cate un super telefon si daca intru in jocul asta, in permanenta ma voi gandi o sa vina altceva mai interesant. Sunt prea multe optiuni si de asta e greu sa alegi ceva sau sa faci pasul de a cumpara.

#27
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
Dar de fapt cand vrei sa faci achizitia?

#28
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Deocamdata ma mai gandesc, dar daca ma decid sa dau banii pe el pot sa o fac oricand.Am vazut ca momentan nu mai au pe Amazon.de, dar era vorba ca maine o sa aiba iar in stoc.

#29
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Daca esti hotarat per total dar mai putin la capitolul baterie,eu zic sa dai comanda,are o baterie decenta.

#30
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 29.03.2010
La fel zic și eu. Este un telefon de top, și chiar dacă nu are cea mai bună baterie, este suficientă

#31
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Asa inclin sa cred ca o sa fac. Era vorba ca in 10 o sa mai primesca o transa de telefoane pe Amazon la un pret mai bun si astept sa vad daca se confirma.

#32
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
M-am uitat de curiozitate pe Amazon UK cât costa Google Pixel 3. Dar scump mai este! Găsești mai ieftin Sony Xperia XZ3, care are o autonomie a bateriei mult mai buna decât Pixel 3. Oricum, telefoanele din gama Pixel au fost tot timpul niște clone de iPhone, doar ca rulează alt OS.

#33
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Da, e scump, dar pe Amazon.de era mai putin scump (daca se poate spune asa), la 630 Euro. Cum am zis, nu ma atrage alt telefon, desi poate sunt altele mai grozave. Tocmai OS-ul e partea cea mai interesanta la telefonul asta, de asta ma si atrage ideea.

#34
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Dacă este vorba de OS, mai bine cumperi Pixel 2. Este mai ieftin și are o autonomie a bateriei mai buna decât Pixel 3.

#35
vl23ad

vl23ad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.05.2007
Poate e mai ieftin, dar nu mult mai ieftin si daca tot e sa imi iau telefon prefer sa fie model cat mai nou pentru ca oricum tehnologia avanseaza foarte repede si apar tot la cateva saptamani aparate mai performante. Stiu ca nu ai cu adevarat nevoie de "puterea" ultimelor aparitii, dar incet toate OS-urile si aplicatiile tind sa consume tot mai mult.

#36
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Din ce am citit, Android 8.0 Oreo și 9.0 Pie au fost optimizate pentru un consum mai scăzut de resurse și energie. Oricum, telefoanele lansate in 2018 nu aduc nimic cu adevărat nou, fata de cele lansate in 2017 sau chiar 2016. In cazul celor mai importanți producători de smartphone-uri, Apple și Samsung, modelele mai vechi de telefoane se vand mai bine decât cele noi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate