Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Posta Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
cretinul ala/ aia (nu stiu ce tip e pe strada unde locuiesc) n-a adus nici un aviz... dar fiind vorba de posta romana mizera... e de inteles

saptamana trecuta am stat 45 de minute la coada (ora 17:15) pt un colet de pe Amazon... cu "bon de ordine" mai nou dar care nu respecta nici o ordine

multi care erau in spatele meu au ridicat inaintea mea... dementa totala... umilinta maxima... welcome to Romanian Post

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Posta Romana a ajuns sa aiba in 2016 in jur de jumatate de milion de reclamatii privind serviciile postale. Cred ca este cea mai injurata institutie in Romania. Astfel ca s-a umplut paharul si a dat pe dinafara. A ajuns subiect de reportaj la Inspectorul Pro.

Mie in 2018 mi-a disparut un colet international trimis de o ruda. Era decembrie, in timpul Craciunului. Mi-a fost furat mai mult ca sigur. Niste cacanari. Trebuia sa fii facut reclamatie.



Clip 1 - Inspectorul PRO: Coșmarul de la poșta română 30 MAI 2019

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K0WZx0W8ORY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


CLIP 2 - Inspectorul PRO: La poșta română 31 MAI 2019

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gb9QBEmtZfM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 02 June 2019 - 00:02.


#39
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,885
  • Înscris: 07.08.2008
Ii doare tot acolo unde i-a durut si data trecuta cand a mai fost reportaj despre ei.

#40
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Vezi ca posta angajează non-stop.
Te du acolo dacă e lapte și miere.

#41
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018

View Posttioopedi, on 01 iunie 2019 - 23:51, said:

nu dau play, nici sa ma #futi
inspectorul asta "pro"" e muuuuuuuuuuult mai enervant decat posta romana
Asa este, niste reportaje penibile de denigrare ca sa sara firmele cu bani la ei sa spele denigrarea facuta de ei.
Cum face si Carmen Avram cu Romania te urasc sau In premiera cum se numeste dupa ce a plecat la Antena de la Pro, ca Pro au inregistrata marca Romania te urasc cu care continua.

Edited by VIGame, 02 June 2019 - 00:08.


#42
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Nu se mai centralizează coletele de sub 10 euro la Oficiile Vamale ;)
Iar reportajul este de anul trecut.

#43
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,279
  • Înscris: 08.11.2016
De vreo 30 de ani folosesc serviciile Postei Romane(printre altele) fara nicio problema. Nu stiu de ce se tot vaita unii.

#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBombalurina, on 02 iunie 2019 - 00:56, said:

De vreo 30 de ani folosesc serviciile Postei Romane(printre altele) fara nicio problema. Nu stiu de ce se tot vaita unii.

Subscriu.
Si eu la fel ma intreb de ce se vaita toti. Numai plangaciosi. Se vaita din orice.

#45
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,279
  • Înscris: 08.11.2016

View PostKyKyKyKy, on 02 iunie 2019 - 00:47, said:

Nu se mai centralizează coletele de sub 10 euro la Oficiile Vamale Posted Image
Ba da, dar nu stiu dupa ce criterii(m-am gandit ca ar fi tara de provenienta). Am colete comandate de pe ebay cu valorea de 6-8 dolari, unele ajung la mine cu Posta Romana altele nu, imi vine aviz de la vama. Neavand oficiu vamal la mine in localitate renunt la acele colete(nu merita sa fac 100 km pentru acea valoare).

#46
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Am avut si eu neplaceri cu Posta Romana,mi-au dat pachetul altei persoane care avea la nume o litera diferita dar statea in acelasi bloc cu mine iar eu asteptam ca prostul sa ajunga pachetul.Dupa ce am facut circ se rugau de mine sa pastram totul secret sa musamalizam.

#47
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

View PostBombalurina, on 02 iunie 2019 - 01:01, said:

Ba da, dar nu stiu dupa ce criterii(m-am gandit ca ar fi tara de provenienta). Am colete comandate de pe ebay cu valorea de 6-8 dolari, unele ajung la mine cu Posta Romana altele nu, imi vine aviz de la vama. Neavand oficiu vamal la mine in localitate renunt la acele colete(nu merita sa fac 100 km pentru acea valoare).

Oficiul Vamal este tot al Poștei.
Ultimele mele comenzi au ajuns la OP unde sunt arondat, nu la OV. Nu numai din China, ci și din SUA, UE.

#48
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,279
  • Înscris: 08.11.2016

View PostKyKyKyKy, on 02 iunie 2019 - 01:22, said:

Oficiul Vamal este tot al Poștei.
Stiu, doar ca eu am patit cele scrise mai sus. Nu cunosc motivele.

#49
hpavictor

hpavictor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 27.02.2008
Posta Română este de neatins , indiferent de numărul reclamațiilor .
Poate că dacă s-ar face public protocolul dintre PR și S.Ri ați înțelege de unde ii vine protecția ...
Pe de altă parte , dacă munca  ( inclusiv cea fizică )  ar fi plătită la valoarea reală , angajații nu ar mai avea atâta durere in pluă ...




#50
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Faliment usor!
Fan Curier rulz.

#51
szabolcs1985

szabolcs1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 25.05.2016

View PostKyKyKyKy, on 02 iunie 2019 - 01:22, said:



Oficiul Vamal este tot al Poștei.
Ultimele mele comenzi au ajuns la OP unde sunt arondat, nu la OV. Nu numai din China, ci și din SUA, UE.

Oficiul vamal este al Ministerului de Finante, nu al Postei.

#52
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,541
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Gb9QBEmtZfM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

posta vietii strikes again Posted Image

#53
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Era un user pe Forum care a povestit ca anul trecut s-a dus la Oficiul Poștal București BSI, Calea Giulești, București (Biroul de Schimb Internațional) sa ridice un pachet si a ramas uimit ca nu era paza acolo.
A spus ca i-ar fi fost foarte usor sa fure un sac mare cu pachete ca nu il oprea nimeni la iesire.

#54
Postasul666

Postasul666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 11.09.2017

View Posthpavictor, on 02 iunie 2019 - 03:37, said:

Pe de altă parte , dacă munca  ( inclusiv cea fizică )  ar fi plătită la valoarea reală , angajații nu ar mai avea atâta durere in pluă ...
Mai bine zis, e asa de prost platita, incat ii doare-n pluă. Si aici ma refer la cei ce muncesc, nu la sefi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate