Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Fiberlink 1000 HG8121H ONT Full-duplex doar 100 Mbit/s

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Manolinho

Manolinho

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.01.2019
Salut colegii si la multi ani!

M-am mutat recent cu prietena mea si am inceput sa investighez partea de net si tv mai exact abonamentul curent de la RDS, m-am jucat cu echipamentele si am aflat ca avem abonament digi fiberlink 1000 (de fapt proprietarul are ca stam cu chirie).
L-am convins sa imi dea datele sa pot face cont online si intradevar figuram cu abonament de 1000.

M-am conectat pe ONT HG8121H si ca viteze am setat 100 Mbit/S ca mai jos. Ma asteptam sa fie trecut 1000.
Attached File  Capture.PNG   6.99K   87 downloads

M-am conectat cu un cablu lan in portul GE si vitezele sunt de fast ethernet. Cum se poate solutiona problema? Din FTTH imi vine fibra in ONT , se poate sa fie din fibra?

Mersi anticipat.

#2
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 11.08.2009
Placa de rețea de la PC este Gigabit ?

#3
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Aici ai o discutie ampla despre acest ont https://forum.softpe...huawei-hg8121h/

#4
Manolinho

Manolinho

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.01.2019
Mersi de ajutor, am rezolvat problema.
Initial citisem acel topic si nu ma asteptam sa fie de la cablu pentru ca l-am mufat chiar eu. L-am refacut acum si e ok. Daca se poate sterge topic-ul.

Multam.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate