Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Compatibilitate farmacie umana cu pisici catei.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

 lucifer76, on 07 ianuarie 2019 - 13:09, said:

De curiozitate, mai latri noaptea, sau doar cand e luna plina? Posted Image
Nu e gluma, intr-adevăr, sunt unele produse de uz veterinar bune pe care le pot folosi si oamenii de exemplu Osteocicatrat.
https://www.petvet-s...i4aAoQREALw_wcB

#20
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012

 lucifer76, on 07 ianuarie 2019 - 13:09, said:

De curiozitate, mai latri noaptea, sau doar cand e luna plina? Posted Image
DA

#21
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017

 tfmercedez, on 06 ianuarie 2019 - 12:18, said:

Deoarece veterinarul nu raspunde la telefon,  fiind duminica,  iar la "pet shop" care se pretind ca au de toate, nu gasesc solutie oftalmica, intreb si eu daca pot lua de la o farmacie umana  picaturi si sa le administrez la pisica. E frig si a facut conjunctivita. Am un flac8n dar nu sunt sigur cat de bun este , se mentioneaza ca dupa 14 zile se arunca.


   Ce ai facut cu pisicuta pana la urma?

#22
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 Freddy12, on 07 ianuarie 2019 - 18:02, said:

Nu e gluma
Pai nici nu am glumit :). Oamenii si animalele sunt destul de asemanatoare incat medicamentele sa fie comune.

#23
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,558
  • Înscris: 15.06.2007
Azi a venit acasa, ne-am sincronizat la poarta. L-am hranit si apoi via veterinar. 4 injectii si o crema , luat temperatura: 38.5, si un unguent direct pe ochi dupa ce a fost curatat.
Intr-o dimineata l-am gasit in cusca cainelui. Avea ochii lipiti,  si cand l-a vazut celalalt motanel, s-a speriat de el, s-a zbarlit si a inceput sa miaunaie groaznic nu stia unde sa se ascunda de aratare.  
Azi veneam acasa , mi-a taiat calea la masina. Am oprit, ma si gandeam ca daca era altcineva in locul meu , ar fi fost in stare sa treaca peste el. L-am prins si l-am adus inapoi acasa. Acuma s-a tolanit prin casa pe undeva. Numa sa nu marcheze terenu' ca se impute toata casa.

Edited by tfmercedez, 10 January 2019 - 16:16.


#24
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017

 tfmercedez, on 10 ianuarie 2019 - 16:14, said:

Azi a venit acasa, ne-am sincronizat la poarta. L-am hranit si apoi via veterinar. 4 injectii si o crema , luat temperatura: 38.5, si un unguent direct pe ochi dupa ce a fost curatat.
Intr-o dimineata l-am gasit in cusca cainelui. Avea ochii lipiti,  si cand l-a vazut celalalt motanel, s-a speriat de el, s-a zbarlit si a inceput sa miaunaie groaznic nu stia unde sa se ascunda de aratare.  
Azi veneam acasa , mi-a taiat calea la masina. Am oprit, ma si gandeam ca daca era altcineva in locul meu , ar fi fost in stare sa treaca peste el. L-am prins si l-am adus inapoi acasa. Acuma s-a tolanit prin casa pe undeva. Numa sa nu marcheze terenu' ca se impute toata casa.


    Saracutul motanel...nu reusesti sa-l aduni de pe drumuri? Macar  cateva zile...Cum se impaca cu cainele?

#25
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Eu as pune mana pe cosor si l-as lasa fara bijuterii. Macar nu ar mai bagabonda.

#26
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 26.10.2017

 lucifer76, on 10 ianuarie 2019 - 17:00, said:

Eu as pune mana pe cosor si l-as lasa fara bijuterii. Macar nu ar mai bagabonda.

  Nu cred ca te-ar lasa inima sa faci asta.

#27
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,109
  • Înscris: 17.01.2012

 lucifer76, on 10 ianuarie 2019 - 17:00, said:

Eu as pune mana pe cosor si l-as lasa fara bijuterii. Macar nu ar mai bagabonda.
gresit
chiar si far-de=koaie tot pleaca la nunta...

#28
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

 dan78rom, on 06 ianuarie 2019 - 12:28, said:

Daca substanta activa este aceeasi, cu siguranta.
Doar ca-i posibil sa fie mai scumpe la farmacia umana, si categoric au alta denumire.
Nu, e invers. Medicamentele de uz veterinar sunt de 3-4 ori mai scumpe decat echivalentul pentru uz uman.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate