Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Conectare Minix Neo U9-h la boxe Behringer b112w

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Boogdan13

Boogdan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2018
Salut tuturor.Vreau sa conectez un mini pc Minix Neo U9-h la 2 boxe cu amplificator Behringer B112W.La Minix am doar o ieșire optica digitala și una de jack 3.5 mm.Iar la boxe am doua intrări XLR/jack 1/4.Am văzut că există un cablu jack 3.5mm - 2 xlr ,dar nu știu dacă și calitatea sunetului va fi una buna.Deasemenea exista posibilitatea folosirii unui Dac converter din digital in analog.Vreau să știu dacă ultima soluție este una mai buna decât cu un cablu simplu ? Sau daca exista alte idei pentru a conecta aceleasi boxe la un telefon.Achizitionarea unui mixer sau unei interfețe audio și cum le as putea conecta la telefon sa sune bine ? Conectarea prin bluetooth sau wireless nu mă mulțumește în privința sunetului.Mulțumesc anticipat.

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Ca sa fie totul OK foloseste si un mixer ieftin intre pc si boxe. O sa vezi de ce.

#3
Boogdan13

Boogdan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2018
Mulțumesc.Tot la mixer eram și eu hotărât ,dar am citit că este mai buna o interfață audio gen Steinberg UR22 MK2.Vreau doar sa am doua ieșiri de microfon pt karaoke și să pun muzica de pe YouTube in principal la diverse partyuri.

#4
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Nu te ajuta cu mai nimic interfata aia la ce vrei tu.
Aia e gandita pentru recording.
Pentru karaoke trebuie mixer cu procesor de efecte.
Apoi nu stiu ce party-uri vrei sa dai tu in configurația asta, pentru ca satelitii aia nu sunt gândiți sa functioneze in regim fullrange.

#5
Boogdan13

Boogdan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2018
Multumesc.Atunci rămân la ideea achiziționării unui mixer cu efecte.Nu am înțeles exact ce ai vrut sa spui cu sateliți full range.Te referi atunci când cântă cineva la microfon că nu se aude suficient de clar sau tare ? Nu am așteptări mari de la boxele astea .Le am achiziționat pentru petreceri cu prietenii ,maxim 25-30 de persoane.De regula in aer liber la munte ,dar și în interior acolo unde avem spatiu suficient.Sunt mai practice și mai durabile pentru că dețin și alte boxe pasive ,dar e mult mai greu sa car și amplificatorul după mine.

#6
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Nu o sa scoti basi din ele și presiunea acustica generată cand sunt atacate cu semnal fullrange va fi mult mai mica fata de situatia cand sunt atacate cu semmal filtrat trece sus.
Ele sunt gandite sa functioneze in sisteme pe 3 cai in tandem cu subwoofere.
Le-ai ascultat in magazin sa vezi daca iti convin cum se aud in varianta propusa de tine?

Edited by geo123, 05 January 2019 - 21:44.


#7
Boogdan13

Boogdan13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.01.2018
O boxa o am de jumătate de an.Cealalta am achizitionat-o recent.Am incercat sa le conectez prin bluetooth dar nu se aud concomitent.Pana acuma am pus muzica la o singura boxa de pe telefon și de pe un laptop.Acum mă interesează să conectez boxele și la un minipc pentru că recent am achiziționat un proiector.Daca nu o sa fiu mulțumit de ele o sa le pun și un bass in viitor.:))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate