Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

retrofit faruri lupa

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018

 tehnics, on 08 ianuarie 2019 - 15:19, said:

...ca altfel ?

Cand multi iti spun niste chestii importante si tu le consideri mofturi, nu inteleg de ce ne mai intrebi. Posibil nu stii cum functioneaza un forum. Diferenta dintre tine si mine e ca eu am aici vre-o 13 ani de forum iar useri ca tine am vazut MULTI....tu in schimb nu stii sa faci diferenta intre moft si necesitate. Pur si simplu le incurci...
Si da, sa consideri ca spalatoarele nu sunt necesare, sunt doar un moft si ca tu nu poti sa circuli fara sa iti bagi lupe pe o troaca de BMW, mi se pare bizonareala...
Trebuia sa iti iei BMW cu lupe ca sa arate calumea...sau nu ti-au ajuns banii ?

da tu nu poti sa expui o problema fara sa jignesti?Nu inseamna ca daca ai 13 ani de forum iti da cineva dreptul sa jignesti pe cineva doar ca te consideri tu "vreun geniu"cu 3 perechi de oua ca sa nu zic altfel. ok?.Remarcile de genul "bizonar" le ti pt cine vrei tu,si pt cine iti permite.Asa sa vorbesti in anturajul tau si cu boschetarii tai din spatele blocului nu cu mine.Si eu am vazut multi useri nesimtiti la viata mea asa ca tine fara cei 7 ani de acasa care in loc sa combata o idee combat persoana.

#56
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,831
  • Înscris: 01.11.2005

 gordon93, on 08 ianuarie 2019 - 15:36, said:

da tu nu poti sa expui o problema fara sa jignesti?Nu inseamna ca daca ai 13 ani de forum iti da cineva dreptul sa jignesti pe cineva doar ca te consideri tu "vreun geniu"cu 3 perechi de oua ca sa nu zic altfel. ok?.Remarcile de genul "bizonar" le ti pt cine vrei tu,si pt cine iti permite.Asa sa vorbesti in anturajul tau si cu boschetarii tai din spatele blocului nu cu mine.Si eu am vazut multi useri nesimtiti la viata mea asa ca tine fara cei 7 ani de acasa care in loc sa combata o idee combat persoana.
Ti-am expus problema mai mult decat aveai nevoie si eu si colegii doar ca tu nu le accepti. Posibil te pricepi mai bine ca noi si de aia te simti jignit...cum am indraznit noi sa iti dam tie lectii ce e bun si ce e rau....
Si da, ce faci tu acolo doar "bizonii" fac. De ce ? Pentru ca nu cred ca RAR-ul ti le va omologa asa cum "vrea muschiul tau".
Ca tu te consideri unul dintre ei, e problema ta.
In rest, Pa-pa Posted Image
L.E. Si sa stii ca eu nu am boschetari in spatelel blocului...pentru ca stau la casa. Posted Image.

Edited by tehnics, 08 January 2019 - 15:46.


#57
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Technics: mercedes-ul ala are faruri LED, si nu sunt obligatorii (insa sunt optionale). La Edge am optat pentru spalator faruri optional (nu, nu e moft, dar nu despre asta este vorba).

Spalatorul de far nu este pentru tine sa vezi mai bine, e pentru refractie si dispersie lumina xenon in punctele de mizerie, care fute ochii celor din fata si iti baga multa carne in portbagaj.

Gordoane, atat timp cat ti se raspunde civilizat, insa tu esti in permanenta gica contra si cu curu' in sus, de ce te superi cand se enerveaza lumea?!

Ce draq nu ai inteles?

Farurile NU se schimba pentru estetica! Daca tii neaparat sa o faci, atunci trebuie sa respecti legea tarii prin care circuli. Care - intamplator - este cat de cat aliniat la cea europeana din punctul asta de vedere.

ADICA:
- NU pui xenon pe far facut pentru halogene (cu sau fara lupa)!
- NU pui halogen pe far facut pentru xenon (cu sau fara lupa)!
- NU dotezi masina cu faruri xenon (da, chiar si OEM) fara a avea instalatie completa ceruta de catre legislatie (faruri construite pentru partea drumului pe care se circula in mod normal, balasturi autorizate, becuri in limitele legale, spalator de faruri, sistem de auto-leveling.

Si sistemul de spalat farurile, si sistemul de autoleveling sunt gandite pentru a NU orbi / deranja pe cei care circula in / din fata. Ca este ok si pentru cel care le detine, pentru ca regleaza fascicolul si curata farul, astfel beneficiind de lumina reglata corespunzator si acesta, este un bonus!

Scoaterea mufei de la spalatoarele de faruri pe principiul "oricum consum prea mult lichid, si nu curata farurile, lasa ca le spal eu in peco" este o mare tampenie (denota neintelegerea  sau - mai rau - durerea in cur fata de cele enumerate mai sus), fiind -  in aceasi timp - interventie neautorizata asupra sistemului de iluminat si, prin urmare, ILEGAL!

Daca nu intelegi cele de mai sus, atunci - DA - esti bizonar (si sunt convins ca ai inteles foarte bine sensul in care a fost / este folosit termenul!).

In ce priveste atitudinea, la urmatoarea iesire ca cea de ceva mai sus iti multumim pentru participare pe forumul Softpedia! Asta, asa, ca sa nu avem discutii dupa aia!

Mult succes!

#58
gordon93

gordon93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 13.12.2018

 Tyby, on 08 ianuarie 2019 - 16:00, said:

... vezi post mai sus ...
da fa ce  vrei ma ce tot ameninti atat?Ia da ban hai.Eu nu-ti doresc nici un succes.Si vezi cu jignirile la adresa mea ca sa nu incep si eu.Bizoni sunteti voi ca nu stiti sa vorbiti cum trebuie fara  sa jigniti.
Si pe mine ma deranjeaza multi BIZONI in trafic care merg cu proiectoarele de ceata cand nu e cazul...........

Edited by Tyby, 08 January 2019 - 16:22.


#59
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Din pacate astfel de atitudine nu face nimanui cinste. Ne pare rau ca te-am cunoscut!

 gordon93, on 08 ianuarie 2019 - 16:04, said:

da fa ce vrei ma ce tot ameninti atat?Ia da ban hai.iesi in mortii ma-tii si tu cu jignirile

Verba volant scripta manent!

Suspend pentru o luna. Data urmatoare ne paraseste de tot!

Imi pare rau ca nu am taiat discutia din floare, asa a reusit performanta de a ajuns sa fie unul dintre extrem de putinii care si-au furat-o de la mine de-a lungul timpului!

Edited by Tyby, 08 January 2019 - 16:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate