Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Nume film.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
palpabil

palpabil

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.06.2015
Bună seara. Am văzut un film mai demult cu un tip ce vroia să ajute o fată , parcă , ce era depresivă și refuza să iasă din casă. Tipu putea intra și vedea amintirile oamenilor. Când intră prima oară în amintirile ei, vede pe perete un ceas ce nu funcționează, acesta crede că e o amintire falsă, dar fata spune că ceasul nu a funcționat niciodată. După un timp părinții ei sunt uciși, iar el e acuzat de crimă (parcă nu arată asta) dar spre final este un avocat ce tocmai iese din mintea tipului respectiv și spune că nu e vinovat de crimă. La finalul filmului tipul primește o vedere de la fată (care între timp fugise de acasă) de mulțumire. Sper că am oferit ceva detalii 😊 Știe cineva cum se numește filmu? Mulțumesc mult

Sincer, nu mai știu exact ce și cum, dar în prima ei amintire în care a intrat, ea era la liceu, iar pe un perete tipu observă un ceas ce nu funcționează. El spune că amintirile pot fi falsificate, dar trebuie să fi atent la fiecare detaliu. Țin minte că în mod normal ar fi trebuig să o trezească pe fată din transă, dar când tipul s-a trezit, ea era deja trează

S-a uitat și prin casă după diverse chestii (nu mai știu de ce) dar a atins un cuțit (sau ceva similar, ascuțit) pe care și-a lăsat ampretele și care a devenit mai târziu arma crimei.

Edited by palpabil, 04 January 2019 - 01:51.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Sunt si eu curios ce film e. Pare ok din descriere

#3
palpabil

palpabil

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 08.06.2015
e film "mind twisting"

#4
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
O fi e The Final Cut?! Ca in filmul asta personajul principal poate privi visele unora, caci sunt inregistrate.

https://www.imdb.com...=nm_flmg_act_34

#5
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Anna (Mindscape) 2013.

#6
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Anna, aka Mindscape.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt1715336/
Trailer:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZUimeHu2iZo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

E cu Taissa Farmiga, care apare și-n American Horror Story. Tipa joacă foarte bine orice rol de bolnavă la cap. :D

#7
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Pacat ca filmul nu e asa grozav pe cat lasa impresia din descrierea lui palpabil. Ba e chiar slab spre foarte slab.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostPuferiu_, on 04 ianuarie 2019 - 03:01, said:

Pacat ca filmul nu e asa grozav pe cat lasa impresia din descrierea lui palpabil. Ba e chiar slab spre foarte slab.

Nu stiu.. mie imi place actorul ... de cand l-am vazut in Revolver (2005), unde a facut un super-rol de asasin profesionist.. nu mi-a mai iesit din minte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate