Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Vremuri grele pentru grupul Telekom - cele mai mari pierderi din industrie

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Eu cred ca djl e deja pe fibra dar el nu stie.....mai are o bucata de cupru din stalp pana in casa, trecuta prin perete...si inca el crede ca e pe cupru.

Edited by cuculea, 04 January 2019 - 07:03.


#20
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

View Postdon_dannielo, on 04 ianuarie 2019 - 06:57, said:

Djl, tu mai ai fix?
Are el pana si teleimprimator. Fixul e varful tehnologiei Djliene.

#21
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostNimcid25, on 03 ianuarie 2019 - 23:28, said:

Unde sunt aia care lauda Telekom și canta prohodul RDS?
Prezent la datorie! ;)

-----

S-o luam cu începutul... Și cu partea frumoasa pentru Telekom. Este vorba despre anul 2017 când Telekom-ul a început asa zisa reorganizare sau cum o zic ei "au ales sa nu mai minta oamenii". Doar o zic pentru ca de fãcut mai greu pentru ei. 2017 e anul cu cele mai mari investiții la Telekom, au acoperit aproape toatã tara cu 4G și au venit cu noi oferte. Pe partea de mobil au început bine; au simplificat totul și au venit cu oferte noi printre care și mobil 5 la 5 euro (inițial la 7 euro care e prețul standard-marketing; mobil 5 care e de fapt 7 euro). Toate astea din disperare dupã pãrerea mea. Când pierzi atâția clienți în 2-3 ani de la preluare cred ca ai o problema destul de grava. Iar problema Telekom a fost ca ofereau servicii proaste la preț de servicii premium. Și-au dat seama de asta dar cam târziu. Dupã rebranding au adus preturile la nivelul o/V dar ei nu aveau 4G nici mãcar în reședințele de județ iar pe la sate aveai doar EDGE. Asa au rãmas în mintea oamenilor, o rețea proasta și scumpa. + valul de "simpatie" pentru fostul Romtelecom.
Încã n-au renunțat la anumite practici ale romtelecomului. Și aici amintesc preturile diferențiate în funcție de regiune.
-Încã cer 60 de lei pentru ADSL de 2 mbps chiar dacã au concurenta în acele zone (Akta)...
-Încã au niște preturi nesimțite pentru televiziune(dacã vrei doar televiziune, în combinație cu net+mobil au preturi bune) - 47 de lei abonamentul minim. De TV prin satelit nu mai zic...
-Scot canale TV la foc automat. Și canale de umplutura ci canale bune. Pe lângã asta mai cresc și prețul abonamentelor.
-Investesc în acoperire fãrã cap. Sunt zone unde au mulți clienți (cum e și zona mea) dar au viteze penibile, sub 1mbps... În acest timp sunt zone rurale unde netul merge foarte bine semn ca sunt foarte putini abonați în zona.
-Investesc în reclame idioate în timp ce calitatea serviciilor lasã de dorit. Peste tot vezi numai reclame la Telekom, sponsorizeazã multe emisiuni. Cu banii dați pe reclame mai bine ar investi în infrastructura.
-Unii operatori din call center sunt praf. Când m-am abonat la ei am dus munca de convingere cu una din cc ca exista mobil 5 la 5 euro fãrã perioada contractuala... De aia din magazine nu mai zic...

#22
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Las' ca apar imediat angajatii Telekom si o sa spuna ce minunate sunt serviciile Telekom....sau de rusine se ascund....si nu mai zic nimic.....
Si eu zic, ca din disperare au aparut acele abonamente nelimitate si fara perioada contractuala, sau preturile ok la pachete. Doar ca...cine s-a fript cu ei.....nici nu mai vrea sa auda de Telekom.
Personal nici eu nu vreau sa aud de ei cu toate ca indirect sunt si client Telekom......

#23
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postferibalint, on 04 ianuarie 2019 - 09:06, said:

Doar ca...cine s-a fript cu ei.....nici nu mai vrea sa auda de Telekom.
cata dreptate ai! sa imi dea serviciile gratis, ba nu, sa ma plateasca si nu mai vreau sa am de-a face cu ei

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exista vreo companie in care statul este actionar sa o duca bine prin investitii inteligente si o oarecare viziune pe termen lung?!

#25
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Posteps, on 04 ianuarie 2019 - 01:28, said:

Cuprul este atat de ineficient in comunicatii incat nu prea exista argumente sa nu fie inlocuit oriunde se poate.

în afară de faptul că poate alimenta aparatul cu curent din centrală. În unele cazuri e esențial.

#26
catalinn23

catalinn23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 13.07.2010
Cum fac sa reziliez contractul cu ei? In toamna au venit cu oferta net de la 100 la 250Mbs, si pachetul HBO gratis pentru 2 ani. Am prelungit, HBO nici acum nu am pentru ca nu mai au CAM-uri si mai nou scot si programe din grila... In contract nu scrie nimic de reziliere. Multumesc si faliment placut le doresc!!!

#27
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postcatalinn23, on 04 ianuarie 2019 - 09:38, said:

Cum fac sa reziliez contractul cu ei? In toamna au venit cu oferta net de la 100 la 250Mbs, si pachetul HBO gratis pentru 2 ani. Am prelungit, HBO nici acum nu am pentru ca nu mai au CAM-uri si mai nou scot si programe din grila... In contract nu scrie nimic de reziliere. Multumesc si faliment placut le doresc!!!
Citeste contractul initial nu aditionalul, acolo iti scrie si de conditiile de reziliere.

#28
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Si mai au si tupeul cu reclama aia cu pacalitul la factura, Ionestii si Popestii.....   Mi se pare cea mai penibila reclama, deoarece in 2018 chiar toti operatorii ofera internet suficient...au facut reclama aia de parca ei au inventat internetul mobil....
Oare cine pe cine pacaleste?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Dv59Iy8Pzoo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Interesul nostru, in calitate de consumatori, este sa ramana macar acesti patru operatori in picioare, eventual sa mai apara inca unul sau doi. Prin urmare, sa nu ii mai bodoganim atat de mult pe cei de la Telekom, in orice caz nu mai mult decat pe cei de la Orange si Vodafone.

#30
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postcatalinn23, on 04 ianuarie 2019 - 09:38, said:

Cum fac sa reziliez contractul cu ei? In toamna au venit cu oferta net de la 100 la 250Mbs, si pachetul HBO gratis pentru 2 ani. Am prelungit, HBO nici acum nu am pentru ca nu mai au CAM-uri si mai nou scot si programe din grila... In contract nu scrie nimic de reziliere. Multumesc si faliment placut le doresc!!!
Trimite-mi un PM si rezolvam. :)

#31
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdjl, on 04 ianuarie 2019 - 00:27, said:

Dacă renunţă la cablul de Cupru, renunţ la ei. Pentru mine, telefonie fixă = caplu de cupru.

Baiete, esti in confuzie totala. Ala la telefon nu este cablu de cupru este cablu de otel cuprat.

#32
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postferibalint, on 04 ianuarie 2019 - 09:06, said:

Las' ca apar imediat angajatii Telekom si o sa spuna ce minunate sunt serviciile Telekom....sau de rusine se ascund....si nu mai zic nimic.....
Si eu zic, ca din disperare au aparut acele abonamente nelimitate si fara perioada contractuala, sau preturile ok la pachete. Doar ca...cine s-a fript cu ei.....nici nu mai vrea sa auda de Telekom.
Personal nici eu nu vreau sa aud de ei cu toate ca indirect sunt si client Telekom......
Apare imediat angajatul T sa le mulțumească milioanelor de clienți Posted Image  care au ales Telekom (vise umede..ăă..pardon,simplePosted Image ).

#33
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Guys, ala e 2017, sa vedem ce e pe 2018, din cate stiu eu gaura e mai mare :)

#34
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,113
  • Înscris: 25.02.2007

View Postferibalint, on 04 ianuarie 2019 - 10:25, said:

in 2018 chiar toti operatorii ofera internet suficient...
E si nu e chiar asa.
Am un vecin care abia si-a luat Vodafone.
Pe langa semnalul slab in localitatea noastra, m-am uitat un pic peste parametri contractului.
Are 5GB/luna + social pass si video pass (presupun ca astea nu se contorizeaza in aia 5GB - avea ceva GB numarat separat).
Si acum intrebare : la cat pun limita in telefon pentru transfer ?
Telefonul nu stie ce-i pass si ce e in aia 5GB. Daca depaseste acei 5GB il taxeaza suplimentar.
Asa ca i-am pus atentionarea la 4GB si oprit netul la 5GB. Ca sa nu plateasca suplimentar.
E drept ca are ceva infoCost, unde-i spune cat a consumat din acei 5GB si cat are suplimentar. Dar cred ca se strica de cap daca tot verifica depasirea.
Pt. treaba asta plateste 50 si ceva lei, cu telefon inclus (Samsung J3 or smth).

Personal prefer varianta mea - acest nelimitat de 5Euro (la oferta lor 3Euro mie).
Nici Digi n-a reusit sa ma convinga, cu 12 lei pt. 50GB (tot oferta). Problema e ca era fara SMS-uri (tot nelimitat minute national).

Adica momentan imi convine Telekom la mobil si consider ca ofeta lor e buna (plus ca tehnic pare ca merge cel mai bine la mine - nici Orange nu-l bate la viteza; are ~30Mb iar eu am ~60Mb)

#35
danutz34

danutz34

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 23.11.2018

View PosttheMisuser, on 04 ianuarie 2019 - 10:55, said:

E si nu e chiar asa.
Am un vecin care abia si-a luat Vodafone.

m-am uitat un pic peste parametri contractului
A facut o alegere proasta.
Internetul suficient este la cartela, nu la abonament.

Edited by danutz34, 04 January 2019 - 10:58.


#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostNimcid25, on 04 ianuarie 2019 - 10:43, said:

Apare imediat angajatul T sa le mulțumească milioanelor de clienți Posted Image  care au ales Telekom (vise umede..ăă..pardon,simplePosted Image ).
N-ai tu treaba sa ma bagi pe mine in ecuatie, mai degraba nu mai barfi cu alti utilizatori de aici pe grupuri de Facebook si dupaia aici vii si te faci ca ploua. Spune ce ai de zis aici. Urat din partea ta. Discutii de copii de 15 ani. Si mai cauti oamenii pe FB sa ii injuri.

De ce nu reziliezi daca esti asa de nemultumit de Telekom? Nu te tine nimeni cu forta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate