Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Dallas 1978-1991

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Ioi, asta-i topic pt nostalgici. Io tin minte cand i-a venit tarancuta blonda lu' JR acasa la ma-sa cu certificat de casatorie, de n-o mai putut sa scape de ea si o invatat-o SueEllen cum sa-i puna latul dupa gat Posted Image Am ras cu lacrimi. Si bietu' Cliff cu obsesia lui pt jere....
Apropo de reclama la Kent, tin minte ca, la un moment dat o fost mare jale si revolta ca ne sisteaza serialu' din cauza ca s-a interzis difuzarea reclamelor la tigari si nu se putea Dallas fara Kent. Da'  au rezolvat problema cand si-au dat seama ca pot face reclama la ciocolata :)
Aaa, si Philip Capice(pronuntat Capice)
Si secretarele.
Si inca un lucru pe care nu l-am inteles: cam toti beau, dupa cum ati obs si voi, bine- mersi, cat e ziua de mare si apoi se suie la volan fara probleme. Numa' Sue'Ellen era sfadita bine de fiecare data.....

#38
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,850
  • Înscris: 27.01.2016
Eu am pofta sa revad serialul asta, dar vad ca toate incercarile mele au dat gres. Stie cineva unde se poate viziona, cumpara etc  serialul asta subtitrat?

#39
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
+1

chiar nu are nimeni la arhiva Dallas-ul ?

#40
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 15.03.2013
De cand se poate gasi pe net/streaming instant aproape orice, eu personal mi-am donat sau sters toate arhivele.M-ai facut curios si am verificat.Exista (kodiaddonmrsp).Problema e cu subtitrarea (cel putin la S01E01 din 1978 pe care l-am cautat)- trebuie descarcata separat (subtitrari-noi.ro).Mi-a scapat o lacrima la muzica de la generic :) .Alte intrebari-raspunsuri-clarificari le pui pe topicul separat kodi.Succes!

Edited by calincosma, 28 January 2023 - 11:16.


#41
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
la vremea lui nu mi-a plăcut... pe urmă m-am răzgândit... legendară melodia cu care începea serialul,JR . . .

#42
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostI2O, on 03 ianuarie 2019 - 22:17, said:

Își mai aduce cineva aminte de el?
Oan, ciu, fri,
Pamela vrea copii
Bobby nu o lasa,
Ca e prea frumoasa.


Ultimul vers l-am uitat, dar am gasit pe net..

La sarbi bagau Dallas, iar concurentul lui direct era Dynasty. Serialul avea un intro misto, dar nu am fost interesat de el. La moartea lui Bobby multe fete au plans.

#43
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012

View Postdon_King, on 28 ianuarie 2023 - 09:42, said:

+1
chiar nu are nimeni la arhiva Dallas-ul ?
Dacă se pot restaura /face upscaling la  poze pe mobil, nu e o surpriză că a apărut versiunea 1080p și pentru Dallas.
Cine se pricepe, știe unde să caute ;) Lasă un mp dacă nu găsești.

#44
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,229
  • Înscris: 04.03.2020
Pe ce platforma de streaming vedeti voi Dallas?

#45
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 01.04.2021
Un serial puternic,ar trebui să îl de-a din nou , pe un canal TV...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate