Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Barbati mari pe trotineta

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostTruthHurts, on 03 ianuarie 2019 - 22:26, said:


Merg pe trotuar in general.
Și este legal ?🤔

#38
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Unii au mai descoperit o problema a omenirii, adultii si trotinetele electrice.

#39
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Postdoxan, on 03 ianuarie 2019 - 23:11, said:

E ceva in general asociat cu snobul de multinationala barbos, o alta caracteristica fiind veganismul absurd ! De ce fac asta ? Cica ca sa salveze planeta, in realitate e doar un trend, maine o sa treaca pe keto si o sa conduca SUV-uri de 4000 cmc
Nope, e doar un mijloc de transport mai rapid decat mersul pe jos si mai flexibil si mobil decat o bicicleta sa zicem(e usor de luat cu tine trotineta si in autobuz si in metrou... chiar si in birou). In bucuresti sunt populare. Am un vecin de vreo 58-60 de ani si foloseste asa ceva. Bineinteles ca sunt mult mai ieftine decat masinile, chiar si decat multe biciclete.

View Post86-APP, on 03 ianuarie 2019 - 23:19, said:

Și este legal ?��
Da.

#40
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007
E proiectul meu pentru primăvară sa îmi iau o trotineta electrica. Cu toate urletele nevestei.
Pentru cei 2.1 km de acasă pana la job, din care juma pe bvd T. Vladimirescu și Calea 13 Septembrie unde am destul de loc sa ma strecor.
Deja prin zona vad o gramada de oameni folosindu-le și ma amuza cum se saluta unii pe alții.

Edited by Kokoshmare, 03 January 2019 - 23:42.


#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005

View PostAdm, on 03 ianuarie 2019 - 23:03, said:

@Aldulescu - hai sa iti raspund eu brutal la intrebarea nerostita: nicio fata nu va fi impresionata de trotineta ta, indiferent daca e electrica sau daca functioneaza pe baza de "magar-putere"....
fata nu, dar nevasta da, mai ales daca ajunge acasa cu mai mult de juma de ora mai devreme...

#42
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,494
  • Înscris: 18.10.2011

View Posttfmercedez, on 03 ianuarie 2019 - 22:13, said:

o sa vina ziua cand nu numai ca se interzic dieselurile in orase. Se vor interzice toate vehiculele, exceptand pompierii politia ambulanta si transportul in comun.
Nu chiar, daca te va forta primaria la car sharing peste un anumit nr de drumuri /km etc. Iei masina, dar doar cand ai nevoie, sau platesti (cat nu face Posted Image). Cu anumite derogari. Ceea ce nu inseamna ca nu mai trebuie autostrazi.

Tot asa, daca vrei sa intri cu tirul in oras, ai un motiv intemeiat si platesti. Altfel, ocolesti, o iei pe autostrada.

Iar riveranii, preorasenii vor veni pana la noduri intermodale, de unde se vor urca in metrou. De exemplu la Ciurel, Ghencea etc. Dar pana acolo mai e. De exemplu, de la Ciurel ar trebui facut metrou /tren spre Ghencea, spre Chiajna, spre Pipera etc. Cu un tren facut ca lumea de la Ciurel la DNCB faci 10, maxim 15 minute. Bate orice masina (daca nu e pe autostrada). Daca ai si ceva confort, chiar bate.

Edited by aaaa4567, 03 January 2019 - 23:56.


#43
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,690
  • Înscris: 23.04.2007

View PostKokoshmare, on 03 ianuarie 2019 - 23:42, said:

E proiectul meu pentru primăvară sa îmi iau o trotineta electrica.
Pentru cei 2.1 km de acasă pana la job,
Acum cum parcurgi drumu' asta ?

View Posttfmercedez, on 03 ianuarie 2019 - 22:08, said:

Mai vad un nene prin oras care se da cu rolele. Arata de 80+, si toata lumea zambeste la vederea sa. Bravo lui.
Daaa ... e tare mosu' Posted Image

#44
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostAldulescu, on 03 ianuarie 2019 - 22:02, said:

Ce parere aveti de trendul acesta, care am observat ca a inceput sa se raspandeasca peste tot, al baietilor adulti pe trotineta? Nu este zi in care sa ies afara si sa nu vad cate un om in toata firea, cateodata chiar imbracat la costum si aparent serios, care se deplaseaza pe o trotineta electrica, de multe ori chiar facand slalom pe strada printre masini, este ceva sublim de ridicol, pe vremea mea doar copiii mici aveau trotineta, daca mai foloseai asa ceva dupa 12-13 ani, iti luai de la toti misto in modul cel mai crunt, cum se poate ca in ziua de azi oamenii majori sa foloseasca trotineta ca si cum ar fi ceva perfect normal?

nu înțeleg care e problema.
Adică înțeleg dar mi-e că-mi iau penalizare dac zic :)

Eu am și merg curent cu trotineta clasică prin București. E cel mai rapid și flexibil mod de transport.
Merg și cu bicicleta.

Și sunt trecut de prima tinerețe.

Hai explică-mi te rog ce e în neregulă cu mine.

#45
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

View Postadrian_r5, on 04 ianuarie 2019 - 00:05, said:

Acum cum parcurgi drumu' asta ?
By Logan

#46
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postdoxan, on 03 ianuarie 2019 - 23:11, said:

E ceva in general asociat cu snobul de multinationala barbos, o alta caracteristica fiind veganismul absurd ! De ce fac asta ? Cica ca sa salveze planeta, in realitate e doar un trend, maine o sa treaca pe keto si o sa conduca SUV-uri de 4000 cmc daca team leaderii o sa le spuna ca asa e bine. Deci, totodata se poate remarca si o lipsa totala de free will.

Ai dreptate, e plin de barbosi rupti in fund ce s-au angajat la o multinationala si vor sa fie cool... nu-i suport.

#47
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 17.03.2009

View PostAldulescu, on 03 ianuarie 2019 - 22:02, said:

Ce parere aveti de trendul acesta, care am observat ca a inceput sa se raspandeasca peste tot, al baietilor adulti pe trotineta? Nu este zi in care sa ies afara si sa nu vad cate un om in toata firea, cateodata chiar imbracat la costum si aparent serios, care se deplaseaza pe o trotineta electrica, de multe ori chiar facand slalom pe strada printre masini, este ceva sublim de ridicol, pe vremea mea doar copiii mici aveau trotineta, daca mai foloseai asa ceva dupa 12-13 ani, iti luai de la toti misto in modul cel mai crunt, cum se poate ca in ziua de azi oamenii majori sa foloseasca trotineta ca si cum ar fi ceva perfect normal?
Între timp, copiii ăia au crescut și și-au cumpărat trotinetă electrică.
Ce e ridicol în asta?
Dacă toți ar face așa, s-ar circula foarte bine pe străzile Bucureștiului. Dar, din păcate, sunt mult prea mulți încă cei care gândesc ca tine! :(

#48
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,542
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAldulescu, on 03 ianuarie 2019 - 22:02, said:

cum se poate ca in ziua de azi oamenii majori sa foloseasca trotineta ca si cum ar fi ceva perfect normal?
Pai este normal... nu ca si cum ar fi, chiar este Posted Image
Sa ma vezi pe mine pe Town 7 Posted Image Totusi electrica e de distractie, nu faci miscare, trotineta clasica tonifiaza bine corpul.

Edited by andreic, 04 January 2019 - 00:46.


#49
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostTruthHurts, on 03 ianuarie 2019 - 23:40, said:





Da.
Crezi tu asta .Unde scrie așa ceva ?
N-a avut unul noroc sa se întâlnească cu mine

#50
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Ce problema mai au unii, barbatii in toata firea pe trotineta Posted Image .  Am inceput sa urasc masina in oras, sta parcata cu saptamanile in fata blocului, am si bicicleta dar e mai greu iarna cu ea, fiind nevoit sa merg mai mult pe jos. Vreau sa iau o trotineta ca se poarta si usor in mana, eu fiind de 1.85m si 90kg.

Voi tot asa stati cu tigara in mana ore in sir la semafor judecand ?

Later edit: sorry dar e o mentalitate inapoiata sa judeci un adult ca merge pe trotineta.

Edited by Katta92, 04 January 2019 - 08:03.


#51
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,690
  • Înscris: 23.04.2007

View PostKokoshmare, on 03 ianuarie 2019 - 23:42, said:

Pentru cei 2.1 km de acasă pana la job,

View PostKokoshmare, on 04 ianuarie 2019 - 00:32, said:

By Logan
Nu te-a tentat niciodata sa-i parcurgi by foot ?

#52
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,160
  • Înscris: 17.07.2013
eu sunt curios sa vad barbati 'mici' pe trotineta

#53
TruthHurts

TruthHurts

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,155
  • Înscris: 06.10.2018

View Post86-APP, on 04 ianuarie 2019 - 04:16, said:

Crezi tu asta .Unde scrie așa ceva ?
N-a avut unul noroc sa se întâlnească cu mine
Acolo unde scrie ca-i legal sa bei apa.

#54
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
Intrebare: ce e mai simplu, ieftin si distractiv, cand faci naveta zilnica?
1. Sa mergi pe o bicicleta
2. Sa mergi pe o trotineta
3. Sa mergi (pardon, sa stai) intr-o conserva, stiind ca arde bani chiar si cand stai pe loc
4. Transportul in comun.
Eu, personal, am doua conserve si 3 biciclete normale (cate una pentru fiecare membru al familiei). Bicicletele au aparut de cativa ani. A fost o vreme cand eram "lansat" sa imi iau si un motor, sau un scuter.
In Bucuresti, eu fac naveta zilnica aprox 16 km (8 km un drum) cu bicicleta, din primavara, pana toamna tarziu, cand da frigul/zapada. Pe timpul iernii, sau cand ploua, prefer transportul in comun/metroul. Masinile le folosesc doar cand este neaparata nevoie, sau pentru treburi de familie. Neavand acelasi traseu si acelasi orar, chiar nu vad utilitatea masinii, iar membrii familiei sunt perfect de acord cu asta. Daca locuiam in afara Bucurestiului, poate ca se inversa situatia, nu zic nu.
Dar sa revin. Deci, pe bicicleta. Mi-as dori sa pot sa ma arunc pe o trotineta electrica, dar nu imi permit inaltimea si tonajul, s-ar putea sa nu reziste prea mult. Am vazut si trotinete electrice care s-ar preta pentru a fi folosite de catre mine, dar deocamdata ma abtin, ca ma impac foarte bine cu bicicleta.
Despre bicicleta electrica, imi voi lua una, cand ma vor lasa balamalele si nu voi mai putea pedala.

Cat despre aratatul cu degetul catre trotinetistii adulti, cred ca doar tu (initiatorul) vezi asa situatia si te gandesti la asta.

Edited by bonygy, 04 January 2019 - 08:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate