Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Barbati mari pe trotineta

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#1
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Ce parere aveti de trendul acesta, care am observat ca a inceput sa se raspandeasca peste tot, al baietilor adulti pe trotineta? Nu este zi in care sa ies afara si sa nu vad cate un om in toata firea, cateodata chiar imbracat la costum si aparent serios, care se deplaseaza pe o trotineta electrica, de multe ori chiar facand slalom pe strada printre masini, este ceva sublim de ridicol, pe vremea mea doar copiii mici aveau trotineta, daca mai foloseai asa ceva dupa 12-13 ani, iti luai de la toti misto in modul cel mai crunt, cum se poate ca in ziua de azi oamenii majori sa foloseasca trotineta ca si cum ar fi ceva perfect normal?

#2
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 Aldulescu, on 03 ianuarie 2019 - 22:02, said:

Ce parere aveti de trendul acesta, care am observat ca a inceput sa se raspandeasca peste tot, al baietilor adulti pe trotineta? Nu este zi in care sa ies afara si sa nu vad cate un om in toata firea, cateodata chiar imbracat la costum si aparent serios, care se deplaseaza pe o trotineta electrica, de multe ori chiar facand slalom pe strada printre masini, este ceva sublim de ridicol, pe vremea mea doar copiii mici aveau trotineta, daca mai foloseai asa ceva dupa 12-13 ani, iti luai de la toti misto in modul cel mai crunt, cum se poate ca in ziua de azi oamenii majori sa foloseasca trotineta ca si cum ar fi ceva perfect normal?
tata are 67 de ani si a castigat o trotineta electrica la tigari. Si se plimba cu ea, evident pana la coltu strazii sa cumpere tigari.
Mai vad un nene prin oras care se da cu rolele. Arata de 80+, si toata lumea zambeste la vederea sa. Bravo lui.

#3
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Ce ti se pare anormal in a te deplasa rapid si cu costuri minime la locul de munca? Aaa da. Tre sa stai cu turma de oi. 3 km de coloana de masini si in fiecare masina cate un individ. Cu autobuzul faci mult cu draci ca deh.... aia 3 km de indivizi tin traficul blocat si se plang ca ei de asta merg cu masina, ca busu-l merge greu :lol:.

#4
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
Ai ratat intalnirea la nivel inalt dintre ceva ministrii din Danemarca cu Emanuel Macron presedintele Frantei, ocazie cu care au fost filmati pe bicicleta. Nuncu masini blindate & shit.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gph9nz79_Vc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tfmercedez, 03 January 2019 - 22:11.


#5
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 24.06.2006
n-am vazut nici pana acu cativa ani cand am venit in UK

la inceput ma cruceam, da acu, cu toate nebuniile care le vad, nu-i mai bag in seama

#6
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
În București, cel puțin, multă lume folosește trotineta. Care-i problema? E un mijloc de locomoție comod și facil. Eu am mașină personală, dar la serviciu am noroc să pot merge cu metroul (mă dau jos din casă, intru la metrou, ies din metrou, intru în birou). Dacă nu aș avea acest noroc cu siguranță aș apela și eu la ceva mai comod, în nici un caz mașina, pe care o țin doar pentru urgențe, drumuri la sfârșit de săptămână și ieșiri din oraș / concedii. Trotineta e foarte ok, bicicleta nu-mi place.

#7
ehQ3

ehQ3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 03.01.2019

 Serafim606, on 03 ianuarie 2019 - 22:09, said:

Ce ti se pare anormal in a te deplasa rapid si cu costuri minime la locul de munca? Aaa da. Tre sa stai cu turma de oi. 3 km de coloana de masini si in fiecare masina cate un individ. Cu autobuzul faci mult cu draci ca deh.... aia 3 km de indivizi tin traficul blocat si se plang ca ei de asta merg cu masina, ca busu-l merge greu Posted Image.
Numai sa nu te agate unul cu bara si te arunca in sant. E foarte riscant cu circulatia de pe la noi.

#8
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007

 ehQ3, on 03 ianuarie 2019 - 22:11, said:


Numai sa nu te agate unul cu bara si te arunca in sant. E foarte riscant cu circulatia de pe la noi.
o sa vina ziua cand nu numai ca se interzic dieselurile in orase. Se vor interzice toate vehiculele, exceptand pompierii politia ambulanta si transportul in comun.

#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
o moda de tranzitie, pana s-or ieftini bicicletele electrice.

#10
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
a zis la tv, barbatii se maturizeaza la 51 de ani :)) ai dreacu cercetatori britanici :))

#11
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Doamne fereste sa depuneti cel mai mic efort pe o bicicleta/trotineta normala, scade burdihanu' si nu e bine boss.

Si da, mi se par ridicoli adultii pe trotinete, dar nah. Prefer 10 fagoti pe trotinete la gleznele goale si pensati, decat aceiasi 10 fagoti in trafic cu conservele.

Edited by burkina, 03 January 2019 - 22:17.


#12
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

 ehQ3, on 03 ianuarie 2019 - 22:11, said:

Numai sa nu te agate unul cu bara si te arunca in sant. E foarte riscant cu circulatia de pe la noi.
Si mie mi se pare periculos. Si pentru "trotinetisti" si pentru "otomibilisti".

#13
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

 Serafim606, on 03 ianuarie 2019 - 22:09, said:

Ce ti se pare anormal in a te deplasa rapid si cu costuri minime la locul de munca?
Mi se pare anormal, pentru ca pe vremea mea, ar fi strigat si fluierat toti dupa tine, adica pana si pe bicicleta era greu - mai aruncau copiii cu pietre, cu bete, sau strigau la tine: "Cazi, ba, cazi !", te latrau si te fugareau cainii vagabonzi, etc... in fine, trotineta era ceva ce se folosea exclusiv in parc sub ochii parintilor, copiii care o foloseau pe strada sau pe trotuar si-o cam lua de la cei mari, un adult sa foloseasca asa ceva ar fi fost de rasul curcilor, cred ca l-ar fi urmarit toti copiii, prin tot orasul,razand in hohote si aratandu-l cu degetul...

#14
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
problema e la tine :)
esti conditional social si tot ce iese din rutina ti se pare "anormal"
prea mult tv/internet.
mai lasa-le draq si iesi afara fa-ti de cap. nu trebuie sa iti fie rusine ca arati intr-un anumit fel in ochii altora

#15
irulan_corrino

irulan_corrino

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,405
  • Înscris: 20.01.2018
Sunt de astia, new age.
N au copii de dus la grădiniță, școală etc.
Și la cumpărături merg tot cu trotineta. O pâine și 3 conserve intră în rucsac.

#16
eireman

eireman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,741
  • Înscris: 11.10.2016

 tfmercedez, on 03 ianuarie 2019 - 22:13, said:

o sa vina ziua cand nu numai ca se interzic dieselurile in orase. Se vor interzice toate vehiculele, exceptand pompierii politia ambulanta si transportul in comun.
Alea vor fi niste orase de sclavi! Nu as vrea sa traiesc in asa oras,unde un tatuc interzice celorlalti diverse chestii...

#17
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

 Aldulescu, on 03 ianuarie 2019 - 22:18, said:

Mi se pare anormal, pentru ca pe vremea mea, ar fi strigat si fluierat toti dupa tine, adica pana si pe bicicleta era greu - mai aruncau copiii cu pietre, cu bete, sau strigau la tine: "Cazi, ba, cazi !", te latrau si te fugareau cainii vagabonzi, etc... in fine, trotineta era ceva ce se folosea exclusiv in parc sub ochii parintilor, copiii care o foloseau pe strada sau pe trotuar si-o cam lua de la cei mari, un adult sa foloseasca asa ceva ar fi fost de rasul curcilor, cred ca l-ar fi urmarit toti copiii, prin tot orasul,razand in hohote si aratandu-l cu degetul...

Nu mai trai in trecut. Vremurile s-au schimbat. Ori te adaptezi, ori te muti in padure :lol:.  Nu comparam trotinetele din trecut cu astea electrice la care daca scoti limitarea prinzi si 80 la ora. De sistemul de suspensie si franare nu mai vorbim. Nu le poti compara cu ce jucarie ai avut tu la 9 ani.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 eireman, on 03 ianuarie 2019 - 22:21, said:

... Nu as vrea sa traiesc in asa oras,unde un tatuc interzice celorlalti diverse chestii...
Pai de la atatea dieseluri pe strazi s-ar putea sa-ti reuseasca...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate