Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Facultatea de Informatica Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016
E cineva de pe aici la Facultatea de Stiinte Oradea, profil Informatica? Daca da as avea nevoie de niste pareri, din ce am vazut pe site e un profil cu 50 de locuri(25 taxa si 25 buget) deci imi da senzatia ca este cam slab.Stiu ca nu e bine sa judeti o carte dupa coperta dar de asemenea am gasit pe site dotarile din laboratoarele de informatica si am aflat ca au calculatoare cu 1 gb RAM.Profesorii sunt buni, se dedica?

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu cred ca au 1gb ram... sa fim seriosi... mai mult am la aspirator... Posted Imageca la telefon deja am 4 Posted Image

Edited by TruculMagic, 03 January 2019 - 21:41.


#3
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016

 TruculMagic, on 03 ianuarie 2019 - 21:41, said:

Nu cred ca au 1gb ram... sa fim seriosi... mai mult am la aspirator... Posted Imageca la telefon deja am 4 Posted Image
asa zice pe site, nu am fost personal sa vad

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

 JustSm, on 03 ianuarie 2019 - 21:21, said:

Profesorii sunt buni, se dedica?
Gata copilaria. E timpul sa afli ca la facultate nu mai e dadaceala din liceu, asa ca scapa de asta cu "profesorul te invata". Te duci la facultate sa inveti cum sa inveti. Tu. Asa ca fii multumit ca ti se da o foaie de parcurs si o mica introducere, o urmezi sau nu si asta ti-e soarta. Tu ai viitorul in fata, nimeni altcineva, asa ca nu astepta de la nimeni nimic. Fara foaia asta de parcurs, basbaiai cu lumanarea in mana si greu o scoteai la capat. Atat iti da facultatea (plus o diploma).

Edited by neagu_laurentiu, 03 January 2019 - 22:36.


#5
greenlife

greenlife

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,969
  • Înscris: 29.07.2017
Se da admitere sau se intra pe baza de dosar?
Macar du-te la Timisoara daca tot esti in zona. Sau Cluj daca vrei ceva serios.
Altfel in informatica poti lucra si doar cu liceul pana la un anumit nivel. Nu e asa de mare smecherie cum pare.

Edited by greenlife, 03 January 2019 - 22:31.


#6
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016

 greenlife, on 03 ianuarie 2019 - 22:28, said:

Se da admitere sau se intra pe baza de dosar?
Macar du-te la Timisoara daca tot esti in zona. Sau Cluj daca vrei ceva serios.
Altfel in informatica poti lucra si doar cu liceul pana la un anumit nivel. Nu e asa de mare smecherie cum pare.
dosar

#7
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

 JustSm, on 03 ianuarie 2019 - 21:21, said:

si am aflat ca au calculatoare cu 1 gb RAM.
pai si la ce-ti trebuie mai mult RAM pt ce o sa faceti voi ?

Quote

Profesorii sunt buni, se dedica?
Am auzit ca da, cica la comanda ti-ar pregati si mancare de acasa
Stai departe de domeniul asta, ca uite nu sunt resurse, eu ti-as recomanda sa te duci pe alt domeniu, sa sa lasi informatica.

 greenlife, on 03 ianuarie 2019 - 22:28, said:

Nu e asa de mare smecherie cum pare.
Sa stii, apesi ca maimutza pe butoane, stai pe facebook...chestii d-astea.

#8
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014

 JustSm, on 03 ianuarie 2019 - 21:21, said:

E cineva de pe aici la Facultatea de Stiinte Oradea, profil Informatica? Daca da as avea nevoie de niste pareri, din ce am vazut pe site e un profil cu 50 de locuri(25 taxa si 25 buget) deci imi da senzatia ca este cam slab.Stiu ca nu e bine sa judeti o carte dupa coperta dar de asemenea am gasit pe site dotarile din laboratoarele de informatica si am aflat ca au calculatoare cu 1 gb RAM.Profesorii sunt buni, se dedica?
Stiu o fata de acolo si dupa cate am vazut  , nu se studiaza in ritm foarte alert precum la poli , sunt probleme mai simple la programare , ca sa inteleaga si aia care nu prea au facut in liceu. Dupa parerea mea , merita. Oricum e peste Craiova , Pitesti , Constanta , Petrosani, Sibiu.

Edited by exydos, 05 January 2019 - 03:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate