Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Sfat achizitie hota pt bucatarie deschisa

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
pe de alta parte mie imi place sa miroasa a mancare in casa asa ca nu vad de ce ai da 2000 de lei pe una. daca tot e sa nu poti masca deloc mirosul atunci macar sa nu arunci banii. dai 500 pe o hota si de 1500 duci femeia  un wk undeva

#20
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Nu iti bate joc de banii tai, am un prieten cu hota miele de 1000+ euro cu bucatarie inchisa, cu hota la max tot s-a dus putoarea de ciorba pana in fundul casei.Deci ca dai 50 sau 1000 de euro tot nu scapi de miros.

#21
darcip

darcip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.01.2016
Eu am hota Bosch DFS067K50. Bucatarie deschisa + living de 40 mp. Sunt super multumit de hota..

#22
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006
Foarte misto DFS...  vad ca e topul de gama serie8 la telescopice.  Si are si senzorul de mirosuri si aburi.  ai folosit functia asta? Cum e?

#23
danutlupu

danutlupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 20.05.2008
Confirm ce au spus si colegii mai sus, cu bucatarie deschisa vei avea miros de mancare in tot spatiul deschis indiferent de hota. Cat de tare va mirosi, depinde evident de ce gatesti, una e sa tai ceapa si sa faci fripturi la cuptor ore intregi si alta e sa faci o omleta sau un pireu.
La hotele casnice trebuie sa te uiti la debitul aspirat, majoritatea au intre 450-600 mc/h, cele cu 2 motoare duc pana la 700 mc/h. Si alea de 6-7000 ron cam tot pe aici se invart la debit, unele au doar recirculare cu filtrare pe carbune/carbon si nici macar nu dau aerul afara, dar au un aspect mai s.f. si multi le iau din snobism https://www.emag.ro/...d/pd/D3KT2JBBM/

Ce ai vazut la restaurant sunt hote industriale cu motoare trifazate si instalatii exhaustoare cu debite intre 4-8.500 mc/h, ocupa un spatiu enorm, au sute de kg si le trebuie tubulatura cu diametru mare.
Attached File  31359.jpeg   136.09K   21 downloadsAttached File  710c8ecc868b563e73550712960a47b8.jpg   23.53K   20 downloadsAttached File  IMG_8153_resize.jpg   117.1K   15 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate