Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Upgrade ps4

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Salut. Am dat prin casa de un hdd de 1tb pe care nu il mai folosesc. Cum al meu ps4 are un hdd de 500gb ma gandeam sa il inlocuiesc si sa il pun pe asta de 1tb. Intrebarea este daca se poate? Din cate m-am uitat pe net pare a fi unul compatibil, dar nu sunt sigur asa ca va intreb pe voi.
Multumesc!
Attached File  IMG_0791.jpg   333.96K   25 downloads

Edited by utopias, 03 January 2019 - 04:39.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Da se poate, e de 2.5 ca și la Ps4. Vezi cum îl scoți din caddy (nu îmi dau seama din poze dacă e lipit acolo sau dacă e detașabil). Baftă.

#3
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Am uitat sa mentionez ca este ps4 slim...are vreo importanta? Si de asemenea, trebuie presupun formatat inainte hardul, nu?

Edited by utopias, 03 January 2019 - 04:57.


#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mn1SAc4uzd4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View Postutopias, on 03 ianuarie 2019 - 04:55, said:

Am uitat sa mentionez ca este ps4 slim...are vreo importanta? Si de asemenea, trebuie presupun formatat inainte hardul, nu?
Nu conteaza, e exact la fel pe oricare dintre cele 3 variante de PS4. Din cate tin minte singura diferenta e la PS4 Pro, care are port SATA3 in loc de SATA2, cum e pe celelalte 2. Dar asta conteaza doar cand se foloseste un SSD in loc de HDD.
Dar de ce nu incerci sa-l folosesti direct ca hard disc extern pe cel de 1TB? De la versiunea de software 4.5.0 se pot instala pe PS4/Slim/Pro jocuri si pe HDD extern, asa ca poti pastra cel de 500GB la interior si pe cel de 1TB ca extern.
https://blog.eu.play...n-external-hdd/

Edited by Hider141, 03 January 2019 - 09:56.


#6
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,821
  • Înscris: 13.07.2011

View PostHider141, on 03 ianuarie 2019 - 09:52, said:

Nu conteaza, e exact la fel pe oricare dintre cele 3 variante de PS4. Din cate tin minte singura diferenta e la PS4 Pro, care are port SATA3 in loc de SATA2, cum e pe celelalte 2. Dar asta conteaza doar cand se foloseste un SSD in loc de HDD.
Dar de ce nu incerci sa-l folosesti direct ca hard disc extern pe cel de 1TB? De la versiunea de software 4.5.0 se pot instala pe PS4/Slim/Pro jocuri si pe HDD extern, asa ca poti pastra cel de 500GB la interior si pe cel de 1TB ca extern.
https://blog.eu.play...n-external-hdd/

asta vroiam sa scriu si eu. Eu fac la fel am un 1TB extern si 500GB intern. Mi se pare mai practic, singura "problema" trebuie conectat in permanenta dar asta este clar. Dar asa ai mult mai mult spatiu.

#7
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Am incercat asta. Merge ok dar nu prea imi place cum se vede hardul ala conectat mereu in permanenta. Fiecare cu problemele lui :))
Oricum hardul de 500 de gb il bag in rack si il fac extern in caz ca mi se umple memoria.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate